Bebek doğduktan sonra ne yapmalıyım yardımcı olun 2seçeneğim var ?

Versiya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2016
155
112
Merhaba arkadaşlar,
Ciddi manada kafa karışıklığım var ve sizlerden yardım bekliyorum... Biliyorum kı her bebek ve anne farklı bu nedenle hepimizin hayatı, yaşadıkları ve tecrübeleri aynı olamaz.
Durum şöyle ki yeni evliyim 3.sınıf üniversite öğrencisiyim ve de süpriz bir hamilelikle karşı karşıyayım. Allah izin verirse haziran sonunda okulum tatile girdikten sonra doğum yapacağım şuan bebeğimiz çok çok küçük.
Ve okulu çok seviyorum derslerimi çok seviyorum ve kesinlikle okulumu zamanın da bitirmek istiyorum. Sizlere sorum şöyle 4.sınıfa(son sınıf) başladığımda ekim ayında bebeğim 4aylık olmuş olacak.. Ve okulum ilk dönem haftanın 4günü var. 3gün sadece sabahtan 3saat dersim var. Geriye kalan 1gün ise sabahtan 3 saat sonra 3saat ara ve arkasından 3saat daha ders...

2. Dönem ise çok daha az dersim olacak sanırım hafta da sadece üçgün gideceğim.

Bu durumda iki seçeneğim var sizce hangisi doğru bir karar olur?

1.
Bebek 4 aylıkken okula deva edip, 4aydan 12.aya kadar bebeğime kayınvalidem bakacak
(evim okuluma çok yakın. kayınvalidemde çok yakınımızda oturuyor, sabahtan bebeği emzirip uyutup kayınvalideme bırakmayı düşünüyorum)

2.okulu donduracağım ve bir sene sonra bebeğim 16 aylık olmuşken okula devam edeceğim (açıkçası ilk bakışta bu seçenek daha doğru duruyor ancak okuldan soğumak istemiyorum ve bebeğimin daha çok uyanık olduğu dönemde 2 yaşına gelirken daha çok yanında olmak istiyorum kı bebeğim beni unutmasın benden soğumasın )

Sizce ben ne yapmalıyım kendi tecrübelerinizden bana yol gösterebilir misiniz. Biraz uzun oldu ama açıklayıcı olmuştur umarım

okulu bırakma kayınvalidende varmış bakacak ek gıdayada geçmiş olur büyür gider Allahın izniyle. bir dönemde çarçabuk geçer. okula yakınsa oglen falan gelme imkanında olur belki. sütte sağar bırakırsın.
not:bu cümleleri ilk cocugunda yüksek lisans ikinci cocugunda doktora yapan ve özel sektörde çalışan bir anne olarak yazıyorum.

Çok teşekkür ederim gerçekten böyle yaşanmışlıkları duymaya ihtiyacım vardı Zaman gerçekten çok hızlı geçiyor inşallah akıllı uslu bir bebeğe sahip olurum ve seneye okulu bitirebilirim

Bence okulu birakma alt tarafi 3 saatmiş derslerin yazik olur...kaynanan da var sıkinti olacağini düşünmüyorum..

Bence okulu birakma alt tarafi 3 saatmiş derslerin yazik olur...kaynanan da var sıkinti olacağini düşünmüyorum..
Çok şükür kayınvalidem melek gibidir...
Ondan yana hiç bir sıkıntı olmaz inşallah ama Nasıl duygulara sahip olurum bilmiyorum bebeği bıraktığım için vicdan azabı duymak istemiyorum ama bir yandan da çok hareketli birisiyimdir bu tempodan sonra biranda eve kapanırsam iyice bunalıma girerim diye de çekiniyorum yanı diğer sene bebeğim 1yaşına geldiğinde çok daha rahat hareket ederim gibi hayırlısı olsun inşallah :)

Bir yaşında da aynı hisler olacak canmm...çalışanlar var..misal ben doğumdan sonra 24 saat nöbet tutacam 3 aylıkken bırakacam hem de bütün gün..ben öleyim o zaman..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…