Bebek aşkıyla yanıp tutuştuk 2013'le devam ediyoruz

en kotusude dedıklerın kuruntu degıl toplumumuz bu sekıldevevlendıgmızde kornurknn ooo ne laf caktırmlr nelerr
Aynen canım kimse kimsenin halinden anlamıyo.çocuk doğurmayı marifet sanan kadınlık sanan insanlar var
canim hep olumlu düsüncez tamammi yok öyle ya olmasa falan Insaallah olacak. beslenmene dikkat et asitli seyler icme ayagini üsütme belini sicak tut

Tmm canım:)yok canım sağlıksız beslenmek yok.annemde kalcam zaten transferden sona 3 gün.sonada yormam kendimi yemek fln yaparım sadece.ananas yiycem canım diğer topiklerde görüyorum herkes ananasın tutunmaya yardımcı olduunu yazmış

İğneye yarın başlıyorum canım 6 gün kullancam haftaya cumartesi kontrolüm var belli olur o zaman çok heyecanlıyım anlatamam ama bi o kadarda stresli bi süreç maddi manevi yıpratıcı
canim heyacanini anliyorum ben de asilama suresinde cok stressliydim heyecanliydim ama asilama gunune kadar surdu bu duygular evet maddi ve manevi de yipratici ama bebisler icin yapiyoruz ALLAHIM hayirli etsin

evet canim ama simdilik benden baska kimse hissetmiyor ne esim ne annem

kizlarrr selam nasilsiniz? sedefim canim hayirli olsun ilk ignelerin INSALLAH 2 hafta sonra beraber kutlariz burda mujdeli haberi AMIN AMIN AMIN

İnş tatlım ya inş.rüyada sanarım ben kendimi pozitifi görürsem:)hayal gibi geliyo şuan bana hamile olmam inş rabbim yüzüme bakar

aa gercekten mi ? ben hic duymamistim ananasin tutunmaya yardimci oldugunu ama yaz aylarinda hamile kalmak sansinin daha yuksek oldugunu duymustum

cnm ıona daha oldukca zaman var eee kg ler nasılllll

Kızlar ben telden yazıyom şarjım bitmek üzere bugün yoruldum biraz.namaz kılıp yatcam öpüyorum hepinizi görüşürüz

İnş tatlım ya inş.rüyada sanarım ben kendimi pozitifi görürsem:)hayal gibi geliyo şuan bana hamile olmam inş rabbim yüzüme bakar
tatlim bende hep oyle diyodum hatta daha yeni alistim hamile olduguma eminim sende benim gibi olacaksin ilk basta saskindim deger yukseliyodu ama ben soktaydim ruyada gibiydim darisi basina bitanem
cnm ıona daha oldukca zaman var eee kg ler nasılllll

ah canim sorma sorma son 1 aydir istahim fena acildi 5 ayda 5 kg aldim ama kendime sozum var bebek dogar dogmaz siki diyete basliycam

haha kuzm masalla cok ıyı gıdıyosu ben bı kere 1 ayda 7 kg alarak rekor kırdımmmmm

Vajen ph olcmek testı nartanesı ole alınıyormus

vay be sorun yok yok diye diye yinede bi kac bisey cikti gecti sayilir ya gercekten cok ferahladim songülüm
ondan alayim ben en iyisi. ya bide koku yapiyormu diye sormustum ama sanirim görmedi. cünkü bende daha gecen aya kadar koku vardi hep sogan suyu ictim gecen ay gecti sükür bundan olabilirmi acaba ph si düzenlendimi hadi Insaallah

*-Vajen bölgesine, hakiki doğal bal günde bir kez sürülür.

*-Doğadaki bazı bakterilerin vücudumuza faydası vardır. Bunların başını ise laktobasiller çeker. Laktobasiller vücudumuzun her bölgesinde doğal olarak var. Kadınlarda vajinanın eko sistemini koruyor. Yoğurtta ise bol miktarda probiyotik laktobasiller bulunuyor.

Vajinada asit ortamı mevcuttur. Bazı laktobasiller diğer mikropların üremesini önleyen maddeler üretir. Ortamdaki diğer besin maddelerini tüketerek diğer organizmaların üremesini engellerler.

Mikroplar hücre zarına tutunur ve hücrenin içine sızarak enfeksiyona sebep olur. Laktobasiller hücre zarındaki bu tutunma bölgelerini kaplayarak öbür bakterilerin yer almasını önler. Bu sayede genital hastalıklardan korumuş olur.

Pek çok yoğurt tipi arasında tüketilmesi gereken probiyotik tip yoğurttur. Ayrıca evde kendinizin mayaladığı yoğurt da aynı etkiyi yapar.

Yoğurdun suyunu içmeye özen gösterin çünkü suyunda bol miktarda laktobasilus bulunur.

*-1 lt suya yarım çay bardağı sirke karıştırıp, her tuvaletten sonra bununla temizlenilir
Mantar infeksiyonunun en doğal tedavi şekli üzüm sirkesini vajinal duş olarak kullanmaktır. 2 bardak suya 1 bardak sirke karıştırıp bir kavanoza koyup bununla ara sıra vajeni yıkamak mantar infeksiyonunu tedavi eder. Medicallerde satılan puar dediğimiz ucunda çubuğu olan yuvarlak bir top şeklinde tibbi malzeme var. Bunun içine sirkeyi doldurup vajen ağzına çubuğu girdirilir ve iç kısma sıkıldığı zaman tümden vajenin pırıl pırıl olmasını sağlanır. Enjektöre çekilip te vajen içine sıkılabilir. Gebelerde rahatlıkla kullanabilir. Önce dış kısımlar yıkanmaz ise içeri basınçla enfeksiyon taşınabilir. Sirkeli su ile önce dış genitaller yıkanmalı.

*-1lt suya 2 yemek kaşığı karbonat karışıtıp her tuvalet sonra temizlenilir. Ardından bildigimiz popolin pişik kremini sürülebilir.

*-Büyük bir pamuk parçasını, hazırlanmış papatya çayına daldırılır. Ardından vajinal bölgeye bu pamukla, sabah ve akşam olmak üzere, günde 2 kez önden arkaya doğru yavaşça silinir.

*-Vaginal mantar enfeksiyonunun tedavisi için küvetteki banyo suyunun içine 6 damla çay ağacı özü ve 2 damla tatlı kekik yağı ya da bir kaç damla karahindiba yaprağını koyduktan sonra içine oturulur.

*-Aynı işlemi defne yaprağıyla da yapılabilinir. Bir miktar defne yaprağını dalları ve yemişleriyle birlikte 1 litre suda kaynattıktan sonra süzülür. Vajinal bölge bu suyla günde 2 kez yıkanır.

*-Demirhindi çayı da vajinal mantara karşı etkili olabiliyor: Bir fincan kaynar suyun içine 1 çay kaşığı demirhindi katıp çayın demlenmesi için kısa bir süre beklenir. Çayı süzdükten sonra sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez içilir.

cnm gormemıstır am cok sıcak bırısı cok guzel cevapladı sagolsun rabbım onunda gonlune gore versın ınsalla
ay nartanesı bı ıcım rahatladı huzur doldu sankı
cnm koku gıttıyse bence duzelme vardır
bısy sorcam ablamında bu sekılde sorunu vardı afedersın sıyah camasırı varya ıste o aynı camasır suyu dokmus gıbı beyaz oluyodu ve camasırının rengını alıyodu yıkansada cıkıyodu aylarca bebegı olmadı
drr antıbıyotık ve ıtıl verdı o ay gebe kaldı senın camasırında aynı durum oluyomu cnm
bıde dr bu konuda fıtıl antıbıyotık verdımı

Biz iyiyiz allaha şükür canım tek eksiğimiz bebiş:))sen nasılsın bebek nasıl büyüdümü gece uyuyabiliyomusun:)
eh ışte iyi diyelim iyi olalım. Ne uyuması canım ya benim oğlan canıma okudu :)
senınde tatlım benım ıyıyız sen nasaılsın

pek iyi sayılmam songülum. Emir çok huysuz. Dayanamıyorum bazen. Bugün hiç durmadı sınırımden öyle ağladım ki küçük yavruma da bağırıyorum. Neden yapıyorum bilmiyorum ama ona bağırmak istemiyorum aslında ben içimdekileri boşaltıyomsum gibi hissediyorum. Çok pişman oluyorum. Onun için de ağlıyorum. Oğlumdan özür diliyorum resmen. Ama çok kötü ölüyorum belki anlarsın beni bunu da bilmiyorum. Bir de oğlumun göz capaklanmasi geçmedi. Kendi doktoru ilaç vermişti geçmedi. Pek ilgilenmiyo bu konuyla bende işinin erine götürecegm. Göz doktoruna yani. Inşallah bu çare olur kuzuma.

haha kuzm masalla cok ıyı gıdıyosu ben bı kere 1 ayda 7 kg alarak rekor kırdımmmmm

canim ben ilk 4 ayda hic kilo almadim bu 5 kg bu ay aldim dr beni gorunce sok olucak eminim cuma kontrolum var ayrintili ultrasonda bakilacak 4d resim verirse eklerim buraya ama bundan sonra dikkat etmem gerekir fazla kilo almamak icin sonrasi zor olmasin bide esim fetal eko yaptiralim diyor sen yaptirmismiydin canim?

aaa cnm benım bebk bu elbet huysuzluk yapıcak aglıcak ınan gecıcı bı surec bu hep bu sekılde dusun sakın bagırma yavruna stres etme dahada cokhuysuz olur bebegın acaba dogum sonrası bı depresyonmu gecırıyosun tatlım dost acı soyler derler ya ben bebısıne hemde bu kadar cok ıstedıgın bebısıne bagırmanı cok normal gormedım arkadasım benım
ay cok kotu gunler gecırıyorsun tatlım sanırım baska sorunlarında varmıkı esınle ılgılı falan oda etkıleyebılır
bebegını hep sev tatlım agladıgında zaman zaman yatagına bırak uzaklas ama kendıne hakım ol
bencede goz dr gotur cokuzun oldu gecmeleyelı

hımm benım rekora yaklasmıssın cnm desene
ay ekle mutllaka ben ayrıntılı usg yaptırdım 21.haftada fetal eko yaptırmadım cnm
detaylıda yeterınce tatmın oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…