bebeişleriniz emiyor mu...

Annemim bebeğimin iştahı için dilekleri ve duaları tuttu kadıcağız bende çok çekmiş ama torunun performansı süper gündüzleri saatte bir emiyor 150ml geceleri 2 saatte bir oda bir kere yine satte bire düşüyor bende bazen fazlamı emiyor biraz yavaşlatsammı diye düşündüm çünkü 2 haftasında 120 ml içiyordu ve bunu gören tanıdıklarım fazla buluyorlardı bu kadar verilmez diyorlardı hele bir vermiyim kıyamet kopuyor her geçen gün tabi emmdği artıyor ve 3 aydan sonra ne yapıcam bilmiyorum sütün bebeğime yetmemesinden korkuyorum ama fak doğan bebeğim çok hızlı kilo alıyor ve boyu uzuyor bu da sevindirici benim için...

Sevhancığım Saatte bir 150 ml fazla gibi ama. ben 2 saatte bir 60 ml veriyorum. Ben mi az veriyorum acaba. 60 a ben karar verdim aslında Doktor mamayı 30 ver deyince sütte 60 yeter diye düşündüm.Versem 150 de içer 300 de ama.. kafam karıştı yine..kafamçokkarıştı

Sevhancığım Saatte bir 150 ml fazla gibi ama. ben 2 saatte bir 60 ml veriyorum. Ben mi az veriyorum acaba. 60 a ben karar verdim aslında Doktor mamayı 30 ver deyince sütte 60 yeter diye düşündüm.Versem 150 de içer 300 de ama.. kafam karıştı yine..kafamçokkarıştı

canim bence 60 gr az ya ben 60 gr mi 20 gunlukken veriyordum kizima. suan 80 ile 100 gr arasi iciyo.heledeki istiyorsa bebek doymamis demektir.cunku doyunca zaten kendi diliyle itiyo biberonu benim kizim oyle yani.

canim simdi farkettim sen mamada veriyorsun dimi o zaman normal bence ama unutma bebek istiyorsa ver cunku tok olunca almaz zaten

ya kızlar mesela 30 ml sütü ne kadarda sağıyorsunuz ben uğraşıyorrum damla damla geliyor oda çok zor

Valla bendede aynı bazen uyumak için sağmak istiyorum çok zorlanıyorum sütümde var Chicco süt pompası aldım yapamadım sonra Medela aldım elektrikli yine beğenmedim sütünü sağan arkadaşlar sizler nasıl yapıyorsunuz yardımcı olurmusunuz?

valla benim pompa makineli elektrikli yani.Eger sutum doluysa o gun 30 gr 5 dakka bile surmeden sagabiliyorum.sagdigimdada rakam vermiyim nazar olur ama bayagu geliyo yani.ama ogun sutum yoksa 15 dakka bile surebiliyo 30 gr sut cikmasi icin..

Eylül herkes senin gibi düşünüyor ama vermeyince çok ağlıyor başka hiç bir şeye o kadar ağlamıyor aşı olduğunda bile sütle sakinleşiyor ağzında meme olmadan uyumuyor açlığa tahammülü yok bende ikilem yaşamıştım acaba sütüm mü doyurucu değil diye ama gelişimi çok hızlı ve güzel doktorda memnun onada söyledim böyle gidecek sanırım.Ben daha hiç mama vermedim eşim ve annem çocuk çok emdikçe doymadığını sanıp çok baskı yaptılar doymuyor mama ver diye ama vermedim.10 gün sonra doktor konturolumuz var geniş kapsamlı tekrar konuşıyım doktorla.

Ben kendim çok daha iyi sağıyorum elimle bebek gelişimi ile ilgili kitap var orada tarif ediyor belkide bizimki memede çok kalıyor bu seferde pompanın yapısına uygun olmuyor böyle düşünüyorum artık.Ben bazen dışarı çıka bilmek ve bazende annem bakarken uyuya bilmek için pompayı kullanmayı istedim neyse artık en kötü sorunum umarım bebeğile ilgili hep böyle olur.

Kizlar Siz Hakliymişsiniz Dün Sordum Doktora 150 Alsada Normal 60 Alsada.bebeğe Bağli Dedi.ne Kadar Istiyosa Vericeksin Dedi. Bu 300 De Olabilirmiş. Valla Dün Sizin Yazdiklarinizi Okuduktan Ve Doktorda öyle Söledkten Sonra Bende 2 Saatte Bir 100 Ml. Vermeye Başladim.ben Medelanin Elektriklisini Kullaniyorum. çok Memnunum Da. Ogün Sütüm Varsa Bi Sağimda 80 Falan çikiyo. Sütüm Yoksa 30 Da Kaliyoz. Yani En Iyi Hali 80 :KK43:

benim sütüm de gayet iyi geliyodu bebeğim çok güzel emiyodu şimdi üzüntüden azaldı eşimin işten çıkarılma ihtimali var ve sütüm çekildi bebeğim emerken ağlıyor şerbet yapıyorum nasıl yalıyo kaşığı mamayı pek sevmiyo arada göğsüm dolunca tabi akşama kadar ancak doluyo nasıl seviniyo emerken umarım bana da sütümü geri getirecek tavsiyeleriniz vardır kızlar şimdi moralim orta ma olan oldu gitti yavrumun sütü içim acıyo inanın

Bir de yaptığı idrar da gösteriyormuş doyduğunu.Benim bebiş pek uyumuyordu.Kilo alımı da fena değil,doktor soruyordu idrarını yapıyormu bolbol diye ben bilemiyorum diyordum,kakayla karışıyordur filan.Mamadan sonra baktım bezi ağırlaşıyor idrardan.Emzirdikten sonra hala aranıyorsa mama ver dedi.

bende doktor tavsiyesi ile 4 saatte bir 30ml mama veriyorum sütüm kilo aldırmadı çünkü ama her mıkırdandığında memeyi sıkıştırıyorum ağzına memeyide güzel emiyo bazen mamayı 6 saatte bir veriyorum bebişimin iştahına bağlı siz verin işte nasıl olsa tokken almıyo ne meme nede mama kızlar bide vitamin olarak ne veriyosunuz herkezden devit-3 duyuyorum ama benim doktorum multi tabs veriyo varmı bunu kullanan

Benim bebeğim 25 aylık hala emiyor :) kıyamıyorum ... daha ne kadar onu da bilmiyorum,bazen zor oluyor ama onu emzirmek çok güzel......

benim sütüm de gayet iyi geliyodu bebeğim çok güzel emiyodu şimdi üzüntüden azaldı eşimin işten çıkarılma ihtimali var ve sütüm çekildi bebeğim emerken ağlıyor şerbet yapıyorum nasıl yalıyo kaşığı mamayı pek sevmiyo arada göğsüm dolunca tabi akşama kadar ancak doluyo nasıl seviniyo emerken umarım bana da sütümü geri getirecek tavsiyeleriniz vardır kızlar şimdi moralim orta ma olan oldu gitti yavrumun sütü içim acıyo inanın

ÇOK ÜZÜLDÜM SÜTÜNÜN ÇEKİLMESİNE BENİM BİLDİĞİM SÜT YAPICI (HELVA.MEYVE SUYU) BUNLARIN DIŞINDA HEM SÜT ARTIRICI HEMDE GAZ YAPICI BESİNLERDE VAR MESELA YEŞİL SOĞAN,BULGUR,NOHUT(BAKLAGİLLER),BUNLARDA SÜT YAPAR HEMDE GAZ YAPAR DİKKAT ETMEK LAZIM TABİ.UMARIM TEZ VAKİT MORALMEN DÜZELİR BEBİŞİNEDE İSTEDİĞİ KADAR SÜT ÜRETİRSİN

sütünün çekilmesine üzüldüm.inşallah düzelir.humana still tea var süt artırıcı.ondan içebilirsin.rezene iyi gelir.prof.dr.ibrahim saraçoğlu ısgan otuyla razene yi tavsiye ediyordu süt artırıcı olarak.dene inşallah işe yarar

Benim 33günlük kızım uyumadığı bütün zamanını memede geçiriyor hatta uyurken bile memeyi bırakmak istemiyor ben uyudu diye çekmeye çalışıyorum karşılıklı bir düello gerçekleştiriyoruz hep o kazanıyor memeyi kurtarsakda ağladığı için tekrar veriyorum. Hiç böyle etrafa bakıp zaman geçirmiyor annemde çok küçük daha diyor.

Benim 33günlük kızım uyumadığı bütün zamanını memede geçiriyor hatta uyurken bile memeyi bırakmak istemiyor ben uyudu diye çekmeye çalışıyorum karşılıklı bir düello gerçekleştiriyoruz hep o kazanıyor memeyi kurtarsakda ağladığı için tekrar veriyorum. Hiç böyle etrafa bakıp zaman geçirmiyor annemde çok küçük daha diyor.

canım benimki de aynı sürekli bir emme isteği yalancı memeye karşı olmama rağmen o kadar zorladım ki emsin de kurtulayım diye yok emmedi memeyi çıkarır çıkarmaz elini etrafında en yakın bulduğuu eşyayı herşeyi emiyor anlayacağın annem senin kokunu istiyor senden ayrılmamak için yapıyor diyor.yalnız değilsin yani.ne yapsak ki bilmiyorum..:sm_confused:

Benim kizim cingoz tokken emzigi almiyo oyalansin sussun diye veriyorum almiyo tokken bayagi emiyo en azindan baskasina biraktimmi emzikle oyalabiliyo acken.

Gogsumu emmesine gelince artik sut sorunu emme sorunumuz kalmadi.Sukur sutumde geliyo kizimda emiyo.Aciktimi aliyo gogsumu doyunca diliyle itiyo.

Yalniz tek kotu huyu benden baskasinda durmuyo herkesin kucaginda agliyo bana gelince susuyo herkes sasiriyo simdiden anasini ayirt ediyo diyorlar.Gercekten alir almaz susuyo.Kotu tarafi birine birakip gidemiyorum illa uyucak ve uyaninca ben olucam yaninda.Cok duskun bana cok ne yapcam bilmem bir yere birakip gidemiyorum valla.Tek babasinda duruyo ama oda kisa sure sonra yine bagiriyo beni istiyo :KK43:(

canım önce rahatlamalısın cünkü laktasyon komutunu veren sutu salgılıyan beyindir unutma kafanı boş tut gereksiz stres yapma ve sutum azalcak diye kuruntu yapma.
yavrunu her yarım saatte bi emzir ama bunu sutunun ona yettigini dusunerek yap aglamasına falan az gelmesine takılma.İstedigi sürece ver.şerbette verme icinde sekerli olan hic birşeyi verme iyi degil cocugu şeker hastası edersin içi yanar..
Birde eczaneden Humana stil tee ile rezene cayı al bol bol iç.rezeneyi bebegine de ver.
Sakın üzülme eminim sütün cogalacaktır güçlü oldugunu hisset ve gayret et aynısını bende yasadım gordugum benle alakasız bişeyden dolayı az kalsın sütüm kesiliyodu ama şimdi düzeldi.Korkma canım bebişini düşün onun sana ihtiyacı var..

X