bebeişlerimizin cicilerini ne ile yıkıyacaksınız

yelsan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2007
198
1
44
anneler ilk hasteneye götrüceğimiz ve bebişlerimizin ilk giyeceklerini ne ile yıkayacaksınız yumoş baby var ama kokmuyor yıkayıp tekrarmı kutusuna koyacaksınızz yoksa çanta hazırlayanlar yıkamadanmı koydunuz.. yada son aylardamı yıkayacaksınızz ..... gelin bebişlerrr daha temuzza çok varr allahım az şişiyimm ne olurr...öp

canım ben 8 aylıkken yapıcam dolabı bu ay gelicek ama yerleştirmiycem hepsini omo baby le yıkıycam arkadaşların tavsiyesiyle.. sonrada ütüleyip dolabına dizmeyi düşünüyorum..

markasi cok onemli degil iyi bir bebek deterjani olsun yeter,
birde kesinlikle kendi camasirlarinizla atmayin arkadaslar
bebisimizinki hep ayri yıkansın
ben 31. haftam bitince yıkayıp utuleyip kaldıracagım
ve hastane cantalarımızı hazırlayacagim..ne olur ne olmazz
saka maka 6 haftacık kalmıs ayyyyyyyyyyyyyyy

canımm deterjanın markası hakkında daha henüzz karar vermedimm daha doğrusu hiç araştırma yapmadımm.. doğumuma 20 gün kala yıkayıp ütüleyip dolabına yerleştiricemm.. hastane çantasınıda hazırlarımm. yıkandıktan sonra eşyaları

ayyy canım sorma yaaa harbiden az kaldı beni bir heycan sardı zaten:dance:

evet onların ki ayrı yıkanmalı ben bide camaşır yıkama torbası filesini aldım makinede corapları aralara kacmasın etmesin diye :teytey:

Ben de 7. aydan sonra yıkarım diye düşünüyorum. Deterjana henüz karar vermedim. Belki sadece sabun tozuyla yıkarım. Deterjanlar her ne kadar bebekler için olsa da içlerinde mutlaka katkı maddeleri var. Hele bugün gazetevatan'da Prof. Dr. Erkan Topuz'un yazısını okuduktan sonra iyice kararsız kaldım. Adam her türlü detarjandan kaçının diyor. Napsak ne etsek bilemiyorum...

kızlar hemen yıkamayın doguma yakın yıkayın hem güzel kokar hemde cantasını hazırlamıs olursunuz.ilk dogumumdan biliyorum hic yıkamadan etiketini hastanede acanlar bile var cok sasırmıstım.omo ile yıkayabilirsiniz tavsiye ederim

Allah korusun ama ben 7. aydan sonra doğum riski olduğu için hazırlıksız yakanlamama adına 7. ay diyorum. inşallah hepimizin ki vaktinde doğar tabi ama yine de hazırlıklı olmakta fayda var.

Allah korusun ama ben 7. aydan sonra doğum riski olduğu için hazırlıksız yakanlamama adına 7. ay diyorum. inşallah hepimizin ki vaktinde doğar tabi ama yine de hazırlıklı olmakta fayda var.

bende öyle düşünüyorum bavulun icinde toz olmaz kokusuda gitmez hem hazırlıklı olmakta fayda var :teytey:

ya evet bence ne olur ne olmaz, benim bide erken dogum riskim varya
annem 7 ye girince yapalim diyor hatta..
sabun tozunu bende duymustum
ama o zman elde yıkamak gerekecek, cok esya var hemde iyi durulanmayabilirler (

evet evet bunlardan bende alıcam cicileri okadar minikki
hele eldivenleri :))
ama bana bu torbaar kucuk gibi geldi,
resimde oyle degil ama yakından bakınca sank kucuk
sen kac tane aldın :sm_confused:

evet evet bunlardan bende alıcam cicileri okadar minikki
hele eldivenleri :))
ama bana bu torbaar kucuk gibi geldi,
resimde oyle degil ama yakından bakınca sank kucuk
sen kac tane aldın :sm_confused:

aslında haklısın banada biraz kücük geldi sanırım birtane daha alırım canım ben ikisi bir atar makineye yıkarım omo baby alıcam ben bakalım a.s.

ben hacı şakirin sabun tozunu alıcam benim ablam ve çevremdekiler hep sabun tozuyla yıkadılar bebeklerinin kıyafetlerini deterjan alerji yapmasın die bikaç ay onunla yıkarım sonra normale dönerimm

bende doğuma yakın yıkamayı düşünüyorum inşallah hayırlısıyla...

bende sormuştum bikaç kişiye hacı şakir lavantayı önerdiler.(bebişler için özelmi bilmiyorum.bakmadım henüz)yumuşatıcıda yumoş babby.
bende 8. ay gibi yıkayıp ütüleyip dolabına yerleştirmeyi düşünüyorum.

kızlar peki şampuan,pişik kremi,vücut şampuanı,losyon,güneş koruyucu falan aldınızmı?hangi marka?ben henüz almadım ama sebamed düşünüyorum.bikaç marka var aklımda kararsızım...

ben sebamedin ürünlerini alıcam canım bide ayriyetten johnson babynin yeni cıkardıgı bedtime serisini aldım banyo icin rahat uyumasını saglıyormuş :hooray:

canım ben sabun tozuyla yıkayacağım bebişimin çamaşırları gerçi daha hiçbişey almadık bakalım lalımda yıkaması sabun tozuyla olacak

bu arada son ay evet artık supriz yapmazsa son 2 hafta kala iyi:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…