Gebeliğe Hazırlık Bebeğini kaybeden annelerin umut topiği ❤️👼

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba bende kuzumu kaybettim 2.buçuk aylıktı 1 hafta oldu içim yanıyor tarifi olmayan bi acı allhim kimseyi evladı ile sınamasın kendimi suçluyorum şuan atamıyorum bi anne emzirmek için gece kalkmazmi diyorum ben nasıl anneyim nasil duymadim kızım gece sütüyle boğulup ölmüş sabaha karşı cansız bedeni ile karsilasiyosun nasil gecicek bu bilmiyorum allh herkeze dayanma gücü versin
hepimiz için çok zor. sayfalarca okudum ama kanaatim şu ki hiç birinizin sucu yok, ben dısında.. ve bu vicdan azabıyla yaşayamıyorum…
sen eminim cok iyi bir anneydin, gece kalkmayan binlerce insan var, anlık bir olay olmuş, nerden bilebilirdin.. olacakları önceden öngörebilsek zaten hersey farklı olurdu ama goremeyız, gücümüz o kadarına yetmıyor. dayanması zor, ancak yaşayanlar bilir. ancak yaşayanlar anlar.

Merhaba bende kuzumu kaybettim 2.buçuk aylıktı 1 hafta oldu içim yanıyor tarifi olmayan bi acı allhim kimseyi evladı ile sınamasın kendimi suçluyorum şuan atamıyorum bi anne emzirmek için gece kalkmazmi diyorum ben nasıl anneyim nasil duymadim kızım gece sütüyle boğulup ölmüş sabaha karşı cansız bedeni ile karsilasiyosun nasil gecicek bu bilmiyorum allh herkeze dayanma gücü versin
Ayyy tüylerim diken diken oldu.Allah yardımcın olsun Çok ağır bir sınav

Rabbim size sabırlar versin kolay değil zor evlat ne denir ki kendinizi suçlamayın hangi anne bebeğini kaybetmek ister ki Allah yardımcınız olsun hepimizin yardımcısı olsun

Allah sabır versin. Acınızı çok iyi anlıyorum. Bende 1 buçuk sene önce 18 haftalık bebeğimi kaybettim. Rabbim ummadığım anda yeni bir evlat müjdeledi. Rabbim sana ve isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar müjdelesin bende inşallah sağ salim kucağıma alabilirim.
Sebebi bellimi kaybınızın

Bende geçen sene 24 haftalikken bebegimi dandy walker yüzünden normal dogumla aldırdım simdi tekrar hamileyim 2 aylik.kadar ayni seyler olur mu diye siz kac haftalik oldunuz genetik test yaptirdiniz mi

Merhaba aynı kaderi paylaştığım güzel anneler. Allah hepimize sabır versin. Benim gebeliğimde hiçbir problemim olmadı ben de bebeğim de gayet sağlıklıydık. 36+3 de suyum geldi hastaneye gittik ve sezeryanla doğum yaptım. Doğumdan sonra çocuk doktoru muayene etti üfürüm olduğunu söyledi bir gün bekleyelim geçebilir dedi. Bir gün sonra tekrar muayene ettiğinde geçmediğini ve uzman bir doktora gitmemiz gerektiğini söyledi dediği doktora gittik o da bebeğimizin kalbinde delik olduğunu bazı damarların yerinin ters olduğunu ve bir damarının da tıkalı olduğunu söyledi ve bunlar ağır anomaliler dedi. Oğlum doğduktan 3 gün sonra anjiyo oldu ama stent takamadılar kalbi yavaşlamış kalp pili taktılar. Bir gün sonra tekrar denediler bu sefer stent takıldı sevindik mutlu olduk. 9 aylık olunca açık kalp ameliyatı olacak dedi doktor tamam dedik. Bu sırada bayram tatili oldu ve çocuk doktoru tatile gitti yerine başkasının bakacağını söyledi. Tatil bittiği gün bizi yanına çağırdı ve oğlumun enfeksiyon kaptığını durumunun ciddi olduğunu söyledi. Bir gün sonra da malesef oğlum melek oldu. 16 gün yaşadı güzel oğlum ve ben onunla bir gün bile birlikte geçiremedim. Çok üzüldüm çok ağladım ama giden geri gelmiyor. Doktorları şikayet etmeyi çok düşündüm herkes boşuna uğraşma bişey anlayamazsın dedi. Rabbim büyüktür izleyip göreceğim. Ben de tekrardan çocuk sahibi olmayı çok istiyorum ama korkuyorum da. Oğlum her zaman içimde bir sızı olarak kalacak ama belki kardeşiyle acım biraz hafifler. Sizlerin de güzel haberlerini alırız inşallah lütfen buraya yazın. İyi akşamlar güzel anneler
Cok üzüldüm Allah sizi cennetinizde kavuşturcak inan bana insallah sagsalim meleklerimize kavusuruz bende bir kayıp verdim ve simdi hamileyim umarim ayni seyleri görmeyiz sagliklı bir sekilde bebeklerimize kavusuruz canım🥰

Ben 38haftalik doğan iki gun sonra vefat eden kızımami ondan sonra üst-üste 12 haftalik olan ogullarimami 3uzlerimemi yanayim bilemedim.Aslinda cigerimin bir parçası mezarda yaran kizimda dusuklerimde üzdü ama ölüm kokusunu bir tek onda hissettim smdi bir kizim bir oglum var fakat insani yıpratan doğumlar gebelikler değil 3kisi çıktığın evden iki kisi donmen onu o emaneti iade etmen..Hic üzülmeyin demk isterdim soylemek kolau bazısı için sadece guclu olun ve umudunuzu hic kaybetmeyin cok zor ve agir bir süreç....
Allah sabır versin insallah sag salim yavrularimiza kavusuruz abla bende ilk gebeligimde 24 haftalikken sendrom yuzünden kaybettim simdi tekrar hamileyim ama insanin akli hep onda acaba tekrar olur mu diye insallah rabbim evlatlarimiza sag salim kavusturur

9 gun once 35 haftalik normal dogum yaptim suni sanciyla dogumum cok zor oldu bebegim oksijensiz kaldigi icin mosmor dogdu yüzünü ilk dogdugu gun görmedim sadece sirtini gordum aldilar goturduler sogutma islemi yapıldı 72 saat bekledim sutumu sagdim hergun sifa olsun yavruma diye iyilesme umidiyle 4 defa kuvezde gordum bir kere bile kucagima alamadim her gittiyim de aglaya aglaya perisan oldum her gittiyimde ölüyordu ama ama yavrum sadece ayaklarini opebiliyordum kiyamiyodum dokunmaya 5 gun aksam sut sagmaya giderken doktor geldi hazirlikli olun dedi 5 gun gozumun yasi dinmedi zaten de anladim olecegini sagmadim sagmiyorum dedim 2 saat sonra ben gidiyorum diye kalktim nereye dedi esim bebgin durumunu sorcam dedim gelirseniz gelin gelmezseniz gelmeyin bne onde onlar arkada yenidogan yogun bakimina gittim bastim zile bebegim hakkinda bilgi almak istiyorum dedim geldi doktor elimizden gelen herseyi yaptik bebek melek oldu dedi dunyam basima yıkıldı girdim iceriye sarmislar bebegimi cikarmislar vucudundaki butun aletleri oylece kalakalmis yavrum agladim feryat ettim kalkar sandim salladim ben onu dedim almadim kucagima hic koklamadim heryerine dokundum o kadar guzeldi ki orda kucagima verdiler ertesi gun mezara ellerimle götürdüm ayaklarim geri gitti iki defa aldim yavrumun cansiz bedenini kucagima bilmiyorum cok yeni atlatirmiyim cevremde yeni dogum yapan benimle hamile kalan arkadaslar yakinlarim var nasil gececek bilmiyorum ama allah bana ve benim gibi olanlara sabir versin dun kiyafetlerini topladık annemle cok zor sütüm geliyor icim yaniyor etrafa bakiyorum bosluga dusuyorum naparim bilmem ama umurim tez zamanda atlatirim allahtan gelene yapacak hicbisey yok elhamdulillah insallah cabuk atlatirim😭😭
Allah sabır versin ablacım simdi nasılsın tekrar bir gebelik düsünuyor musun

Merhaba güzel anne adayları ben bu topiği yeni umutlar için açmak istedim ilk bebeğimi 7 haftalıkken kaybettim 3 bucuk ay önce de 38 haftalıkken oğlumu kaybettim karnımda kalbı durdu ne yazık ki herhangi bir sebebi yok artık yeni hayallere yenı umutlara sarılmamız gerekmez mi bu bir imtihan sabredeceğiz benim gibi bebeğini kaybeden anneler ne dersiniz bu topik bize umut olsun mu burda birbirimize teselli olup yeni umutlar için birbirimize yardımcı olmaya ne dersiniz ben başlayayım 2 ay sonra korunmayı bırakmayı düşünüyorum bu topik bizlere bebekle gelsin inşallah 🤲👼🌸
Umudunu hic kaybetme canim gecen sene bende 24 haftalik bebegimi kaybettim Rabbim simdi bir melek daha verdi 2 aylık hamileyim ama insan korkuyor acikcasi

evet canim suan hamileyim 30+2 insallah sag salim kavusuruz tek dileyim o suan😊
Insallah sag salim bebegıne kavusursan ablacım banada dua eder misin bende 2 aylık hamileyim ilk bebegimi kaybettim simdi 9 ay nasil gecer bilmiyorum meleklerimize rabbim kavustursun saglicakla🥰🥰

Insallah sag salim bebegıne kavusursan ablacım banada dua eder misin bende 2 aylık hamileyim ilk bebegimi kaybettim simdi 9 ay nasil gecer bilmiyorum meleklerimize rabbim kavustursun saglicakla🥰🥰
Rabbım sağlıkla kavuşmayı nasip etsin inşallah, bende 18 haftalık kızımı kaybettim, şubatta sağlıkla oğluma kavuştum çok şükür

Rabbım sağlıkla kavuşmayı nasip etsin inşallah, bende 18 haftalık kızımı kaybettim, şubatta sağlıkla oğluma kavuştum çok şükür
Allah analı büyütsün ablacım ben ilk bebegimi dandy walker sendromu nedeniyle kaybettim 24 haftalıkken aradan 8 ay gecti rabbim yine bir melek verdi simdi sabirsizlikla bekliyorum

Allah analı büyütsün ablacım ben ilk bebegimi dandy walker sendromu nedeniyle kaybettim 24 haftalıkken aradan 8 ay gecti rabbim yine bir melek verdi simdi sabirsizlikla bekliyorum
Amin inşallah, benim melek kızım da kromozom bozukluğu vardı ultrason bulgularından dedi doktorum, inşallah sende sağlıkla kavuşursun

tabiki ederim ilk baslarda bana da gecmeyecek gibi geldi ama su gibi akiyor zaman 30 haftayi gectik bile bir gun gibi geliyor rabbimin izniyle yeterki saglikla gelsinler

X