Gebeliğe Hazırlık Bebeğini kaybeden annelerin umut topiği ❤️👼

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Arkadaşlar bu süreçte herhangi bir takviye vs kullanıyor musunuz?
Bi dahiliyeye gittim canım bugün kan sonucuma göre kullanırım belki folik asiti de şuan kullanmıyorum hamile kalınca kullanırım tekrAr öncesinde kullanmıştım çünkü

Rahimde perde önemsiz bir sorun değil, operasyon gerekebilir bence başka bir doktora daha görünün..

Rahimde perde önemsiz bir sorun değil, operasyon gerekebilir bence başka bir doktora daha görünün..
Canım 3 doktordan görüş aldım alınsa daha iyi olur dediler cünkü yeni gebelıkte bebeğin perdeye yakın tutunma ihtimali var bu da kalp durmasına sebeb olablrmş erken haftalarda

Canım herkesin imtihanı farklıdır ama dinimizin de kuralları var Allah veriyorsa vardır bir bildiği evet Hangı anne ister engelli evladı olsın ama bir bebeğin hayatını sonlandırmak bize düşmez bunu yalnızca Allah karar verir bundan sonra ne yasarm bilemem ama rabbim bana engelli blr evlat nasip ederse de dogurum rabbim ne verirse kabulum ne diym Allah en dogrusunı bilir rabbim yardım etsin bize
Eminim bunu o da biliyordur biz söylemeyelim onun kararı.her psikoloji her bünye aynı değil sen ben belki kaldırırız bu durumu ama herkes kaldıramaz.Allah en sağlıklısını nasip etsin hepimize inş.

Canım 3 doktordan görüş aldım alınsa daha iyi olur dediler cünkü yeni gebelıkte bebeğin perdeye yakın tutunma ihtimali var bu da kalp durmasına sebeb olablrmş erken haftalarda
Benim arkadaşımda çift rahimli yani perde ayırmış ortadan ikiye rahmi.Ama iki tane bebeği var çok şükür hiç risk yaşamadı.belki perdenin bulunduğu yerle ilgilidir.küçük bi operasyon canım keşke sezaryende onu da hemen halletselermiş.aklından çıkardı

Allah sabır versin. Acınızı çok iyi anlıyorum. Bende 1 buçuk sene önce 18 haftalık bebeğimi kaybettim. Rabbim ummadığım anda yeni bir evlat müjdeledi. Rabbim sana ve isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar müjdelesin bende inşallah sağ salim kucağıma alabilirim.
Sebebi bellimi kaybınızın ?
[/QUOTE
Benimki dandy walker sendrom vardı yani, bebeğin beyinciği oluşmamış, teşhis edildikten 4 gün sonra da kalbinin durduğunu anladık, amniyosentez yapılacaktı o esnada. Konseye girmemize gerek kalmadı bebeğin kalbi durduğu için 😢 Doğumdan sonra bebeği genetik teste gönderdiler. Sonucunu bekliyoruz.

Eminim bunu o da biliyordur biz söylemeyelim onun kararı.her psikoloji her bünye aynı değil sen ben belki kaldırırız bu durumu ama herkes kaldıramaz.Allah en sağlıklısını nasip etsin hepimize inş.
Rabbim yardımcımız olsun 🤲

Benim arkadaşımda çift rahimli yani perde ayırmış ortadan ikiye rahmi.Ama iki tane bebeği var çok şükür hiç risk yaşamadı.belki perdenin bulunduğu yerle ilgilidir.küçük bi operasyon canım keşke sezaryende onu da hemen halletselermiş.aklından çıkardı
Doktorum rahim genişlediği için farketmemiş canım benım küçük perde ama doktorum alalım dedi

Doktorum bana 2 ay önce başlarız dedi yani temmuzda sanırım d vitamini folık asıt kan sulandirıcı falan başlayacak
Ben de sezaryen sonrası anemi başladı.ameliyat öncesi kan seviyem yüksekti hatta kan versen iyi olur diyorlardı her test yaptırdığımda ama nasıl olduysa çok düştü.şu an demir kullanıyorum 4.kutudayım.ayrıca dışarı çok çıkmadım bu pandemiden dolayı d vit kullanıyorum ben de pıhtılaşma olduğu için her gün coraspin kullanıyorum.geçen haftada omepaq10 ve prowomen a başladım.benim gebelik hemen oluşmadığı için kaliteyi arttırmaya çalışıyorum.hormon dengesizliğim için de aslanpençesi içiyorum

Ben de sezaryen sonrası anemi başladı.ameliyat öncesi kan seviyem yüksekti hatta kan versen iyi olur diyorlardı her test yaptırdığımda ama nasıl olduysa çok düştü.şu an demir kullanıyorum 4.kutudayım.ayrıca dışarı çok çıkmadım bu pandemiden dolayı d vit kullanıyorum ben de pıhtılaşma olduğu için her gün coraspin kullanıyorum.geçen haftada omepaq10 ve prowomen a başladım.benim gebelik hemen oluşmadığı için kaliteyi arttırmaya çalışıyorum.hormon dengesizliğim için de aslanpençesi içiyorum
Anladım canım hakkımızda hayırlısı olur inşallah bakalım doktorum bana ne diyecek

Merhaba aynı kaderi paylaştığım güzel anneler. Allah hepimize sabır versin. Benim gebeliğimde hiçbir problemim olmadı ben de bebeğim de gayet sağlıklıydık. 36+3 de suyum geldi hastaneye gittik ve sezeryanla doğum yaptım. Doğumdan sonra çocuk doktoru muayene etti üfürüm olduğunu söyledi bir gün bekleyelim geçebilir dedi. Bir gün sonra tekrar muayene ettiğinde geçmediğini ve uzman bir doktora gitmemiz gerektiğini söyledi dediği doktora gittik o da bebeğimizin kalbinde delik olduğunu bazı damarların yerinin ters olduğunu ve bir damarının da tıkalı olduğunu söyledi ve bunlar ağır anomaliler dedi. Oğlum doğduktan 3 gün sonra anjiyo oldu ama stent takamadılar kalbi yavaşlamış kalp pili taktılar. Bir gün sonra tekrar denediler bu sefer stent takıldı sevindik mutlu olduk. 9 aylık olunca açık kalp ameliyatı olacak dedi doktor tamam dedik. Bu sırada bayram tatili oldu ve çocuk doktoru tatile gitti yerine başkasının bakacağını söyledi. Tatil bittiği gün bizi yanına çağırdı ve oğlumun enfeksiyon kaptığını durumunun ciddi olduğunu söyledi. Bir gün sonra da malesef oğlum melek oldu. 16 gün yaşadı güzel oğlum ve ben onunla bir gün bile birlikte geçiremedim. Çok üzüldüm çok ağladım ama giden geri gelmiyor. Doktorları şikayet etmeyi çok düşündüm herkes boşuna uğraşma bişey anlayamazsın dedi. Rabbim büyüktür izleyip göreceğim. Ben de tekrardan çocuk sahibi olmayı çok istiyorum ama korkuyorum da. Oğlum her zaman içimde bir sızı olarak kalacak ama belki kardeşiyle acım biraz hafifler. Sizlerin de güzel haberlerini alırız inşallah lütfen buraya yazın. İyi akşamlar güzel anneler

Merhaba aynı kaderi paylaştığım güzel anneler. Allah hepimize sabır versin. Benim gebeliğimde hiçbir problemim olmadı ben de bebeğim de gayet sağlıklıydık. 36+3 de suyum geldi hastaneye gittik ve sezeryanla doğum yaptım. Doğumdan sonra çocuk doktoru muayene etti üfürüm olduğunu söyledi bir gün bekleyelim geçebilir dedi. Bir gün sonra tekrar muayene ettiğinde geçmediğini ve uzman bir doktora gitmemiz gerektiğini söyledi dediği doktora gittik o da bebeğimizin kalbinde delik olduğunu bazı damarların yerinin ters olduğunu ve bir damarının da tıkalı olduğunu söyledi ve bunlar ağır anomaliler dedi. Oğlum doğduktan 3 gün sonra anjiyo oldu ama stent takamadılar kalbi yavaşlamış kalp pili taktılar. Bir gün sonra tekrar denediler bu sefer stent takıldı sevindik mutlu olduk. 9 aylık olunca açık kalp ameliyatı olacak dedi doktor tamam dedik. Bu sırada bayram tatili oldu ve çocuk doktoru tatile gitti yerine başkasının bakacağını söyledi. Tatil bittiği gün bizi yanına çağırdı ve oğlumun enfeksiyon kaptığını durumunun ciddi olduğunu söyledi. Bir gün sonra da malesef oğlum melek oldu. 16 gün yaşadı güzel oğlum ve ben onunla bir gün bile birlikte geçiremedim. Çok üzüldüm çok ağladım ama giden geri gelmiyor. Doktorları şikayet etmeyi çok düşündüm herkes boşuna uğraşma bişey anlayamazsın dedi. Rabbim büyüktür izleyip göreceğim. Ben de tekrardan çocuk sahibi olmayı çok istiyorum ama korkuyorum da. Oğlum her zaman içimde bir sızı olarak kalacak ama belki kardeşiyle acım biraz hafifler. Sizlerin de güzel haberlerini alırız inşallah lütfen buraya yazın. İyi akşamlar güzel anneler
Başınız sağolsun 😔bende 36+4 te ölü doğum yaptım sebep bulamadılar ama yaşasa sa hasta olurdu dediler muhtemeler bi anomalisi vardi yani onlar melek olarak yaratilmislar canim bizlerde melek anneleriyiz 1 yıla yaklaşıyoruz şimdi yas günü hazırlıkları yapacaktim belki de ama ben kardeşi olsu biran önce diye dua ediyorum ki o günü biraz daha kolay gecirebiliyim çok zor ama imtihanimiz buymuş insAllah cennette kavusaagiz😔

Senin de başın sağolsun canım. Ben doğum yapalı bir ay oğlum gideli 13 gün oldu. Allah sabrını veriyor bi şekilde çok şükür. O çok güzel bir yerde diye kendimi avutuyorum hep. Tekrar çocuk sahibi olmayı düşünüyor musunuz 1 yıla yakın olmuş olmuyor mu?

Merhabalar maalesef ben de buradayım dün patolojı sonucumu aldım fakat dr olmadığından gösteremedim bir bakıp yorumlar mısınız

Patolojı sonucum

Eklentiler

• D746E73D-E126-4C2A-ADCC-972EF764237C.jpeg
    D746E73D-E126-4C2A-ADCC-972EF764237C.jpeg
    41,1 KB · Görüntüleme: 74
Basın sağolsun çok üzüldüm bende 6 haftalıkken kese etrafi kanamada kaybettim bebeğimi bir adet oldum bu ay tekrar başlayacağım nasip kismet

Patolojiden genelde birşey çıkmıyor canım.Gebelik kesesi ve ona ait şeyler görülmüş bir sıkıntı görünmüyor.Esas önemli olan genetik inceleme sonucu,onu istediniz mi
Yorumun için çok teşekkür ederim öncelikle .yaşım da var epey ve ilk gebelıgımdı 36 yaşındayım .genetık incelemeyle tam olarak neyi kastedıyorsun bugün bir araştırma Hast den saat 14e genetik bölümünden randevu aldım gideceğim .umarım doğru bölüme almışımdır 🙈 ne testi yapsın ya da yapar hiç bi fıkrım yok .

Basın sağolsun çok üzüldüm bende 6 haftalıkken kese etrafi kanamada kaybettim bebeğimi bir adet oldum bu ay tekrar başlayacağım nasip kismet
Sana da gecmıs olsun TSK edıyorum.en önemlisi de bol sans😘 bu arada ilk adetını kaç gün sonra gördün merak ediyorum? Bir de kanaman olmuş muydu hiç kürtaj sonrası ?

X