Bebeğini emziremeyenler?

Larosw

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2008
1.968
11
36
kızlar selam..
benim bi arkadaşımın 2,5 aylık bebeği var ve maşallah diyim göğüslerinden çok çok süt geliyormuş bu süt ritmini azaltmamak adına sık sık emzirmesi gerektiğine inanıyor.
Ve bebeği 15 dk mı ne emiyormuş o da bi göğüsü diğerini emmiyormuş bile.
internet kullanmasını bilmediğinden bana rica etti bende burda size yazıyorum.
Ankaradan bebeğini emziremeyen anne varsa bu kadın sütünü sağıp verecek bi nevi süt anne hem sevaba girip hemde sütünü aktifleştircekmiş.. dileyen bana burdan yazsın ben kendisiyle görüştürcem a.s.

maşallah o ne sütmüş öyle...Allah arttırsın azaltmasın...
yalnız bulunan bebekte kendi bebeğiyle aynı dönem olmalı..yani 2.5 aylık olmalı.. çünkü bebeğin ihtiyacı her dönem farklı olurmuş ve anne sütü ona göre şekillenirmiş,muhtevası değişirmiş..yeni doğan bebeğe 3 aylık bebeğin sütü verilmezmiş,bebeği rahatsız edermiş,aynı şekilde 3 aylığa da yeni doğan sütü verilmezmiş..bunu gözönünde bulundurun canım

masallh ne güzel sütü var eger ankarada otursam olurdu benim oglanin süt annesi malesef benimki emmiyo mama yiyo

defnem 2,5 aylıkken benımde oyleydı.ama sonra kalmadı.sımdı sadece 1 ogunluk cıkıyor cok uzuluyorum.

ya iyi güzelde ben cocugumun başkasının sütünü içmesini istemem şahsen hem psikolojik olarak rahatsız olurum yani ne bileyim snakı başka biris sahıplenıyormus gıbı ehmde ya o kadında hastalık varsa...cocuguma gecerse dıye düşünürüm..sonucta annesının sütü gibi olmaz.tabıkı benımkısı saderce görüş..psikopatmıyım yoksa:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…