bebeğine su veren var mı kıslar ?

hidennisko

çiçekli böcekli :))
Pro Üye
14 Eylül 2007
5.494
237
bugun rutin kontroller icin egeyi doktora götürdüm, yeterli kilo almamış oğluş
doktor gunde 3 kez mama takviyesi verdi..
ilave olarak da önce emzir sonra mama ver en son isterse su ver dedi
ben ilk 3 ay su verilmemesi gerektigini biliyorum..
kesin bir bilgiye sahip olan var mı aranızda..ne yapacagımı sasırdım da ((
,
:sm_confused: :sm_confused:

anne sütü verildikçe su verilmediğini biliyorummm...
ben daha hiç su vermedimmm kuzucuğumaa
ama hiç mama vermiyorum sadece anne sütüü...

mama vercegin için ver bence zaten verecegin bir çay kaşıgı falan.ben ogluma veriyodum.yaz aylarında oldugumuz için doktorlar verilebilir diyo sıcaktan dolayı.ben verdim hiç bişey olmadı genede sen bilirsin

anne sütü karşılıyor bende vermiyorum ama senın bol bol içmen lazım anne sütünde karşılaman grek.doktorun dediyse mutlak bildiği vardir eger guvendiğin bir doktorsa.bebeğin su kaybına uğramasın diye demişde olabilir. malum havalar çok sıcak bebeğimizin telediğini görmuyoruz ama çiş ve kaka yoluyla su kaybediyorlarmış.benim bebeğim su kaybından kaynaklı ateşi cıktı bizde farketmedik meğerse kaka ve çiş yoluyla atmış.ateşi çıkınca hastaneye göturduk 2 gün yogunbakımda serviste kaldı.dikkat et canım kesinlkle doktorunun dediklerini ihmal etme ama eger gercekten guvenilir bir doktorsa

ben ogluma vermistim hem emziriyordum hem su da vermistim zaten vercegin su ne kadar ki az yeterli genede kendin bilirsin canim

internette arastırdım biraz, ozellikle ilk 2 ay vermeyin diyorlar..
doktorun cok iyi oldugunu soyluyorlar ama ilk defa gittim, o yuzden tam guvenemiyorum..
simdilik atesi de yok..olmazsa vucut sıcaklıgı yukselince mi versem ya ...
of kıslar ne zormus (

canım bende verdim ilk gün sütüm gelemden önce ama şimdi vermiyorum sadece anne sütü veriyorum...doktor dediyse güven bence...

mama veriyorsan ver canım ben sürekli mama veren biri degilim sütüm olmazsa oda günde 2 biberon mamayı gecmiyor verdigim ben ozaman emzigini suya batırıpta veriyorum agzına ondanda olsun su alıyor sonucta

valla ben mama takvıyesıde yapıyorum kızlar gunde 3 4 çay kasıgı verıyorum içiyo valla

ANNE SÜTÜNÜN ÖNEMİ

• Bebeğin vücut ve ruh sağlığı için en uygun besin, annenin kendi sütüdür.
• Emzirmenin doğumdan hemen sonra başlatılması ve sık emzirme ile süt yapımı kolaylaşır.

• Erken emzirme ile annede doğum sonu kanamalar çabuk kesilir memelerde şişme ve iltihaplanma olmaz loğusalık kolaylaşır.
• Anne sütü ile beslenen bebek D vitamini dışında su dahil hiç bir ek sıvıya, ek besine , vitamine gereksinimi yoktur.

• Bebeğe ek sıvı yada besinlerin verilmesi, annenin süt yapımını azaltır.

• İlk 6 ay yalnız anne sütü ile beslenen bebekler sağlıklı büyür ve gelişirler. Başta ishal olmak üzere mikroplu hastalıklara yakalanmazlar, bebeklik döneminden sonrada daha az hastalanırlar.

• Annenin bebeğini emzirmesi ile anne bebek ilişkisi güçlenir, annenin bebeğini benimsemesi bebeğin sağlıklı bir kişilik kazanması kolaylaşır.
• Sağlıklı her anne bebeği için yeterli süt üretebilir.

alıntıdır.http://ihanim.wordpress.com/2007/07/07/anne-sutunun-onemi/

zaten anne sütünün içinde su var.gıda bolümünde okuyorum.anne sütünün su oranını bilmiyorum ama inek sütlerinin yüzde 87 si su.bence gerek yok.

bebekler icin özel bi cay var .. türkcesini bilmiyorum ..
igrenc kokuyo :)))
ilk günden itibaren verilebilio ..
mama yedikten yarim saat bir saat sonra falan veriyorum cay i 30 ml iciyo en fazla .. ama cok rahatlatiyo ..
tavsiye ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…