bebeğine mr (EMAR) çektiren bakabilir mi?

severussnape

bir pko lu
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2016
2.052
3.936
30
merhaba arkadaşlar. 8 aylık bebeğime üç gün sonra emar çekilecek, küçük olduğu için maalesef anestezi alacak. Ve 8 saat aç susuz kalması gerekiyormuş öncesinde..Ah çok tedirginim nasıl duracak küçücük bebek.? tecrübe etmiş olanınız var mı ?

Oğlum 5,5 aylıkken ameliyat oldu biz de ameliyat öncesi aç kalmistik. Sabah erken saatlerde cekilecekse şanslısınız gece beslememis olacaksınız uyutarak oyalamaya çalışın ben tüm gece oynatarak uyutmaya çalışarak oyalamistim hep.

Oğlum 5,5 aylıkken ameliyat oldu biz de ameliyat öncesi aç kalmistik. Sabah erken saatlerde cekilecekse şanslısınız gece beslememis olacaksınız uyutarak oyalamaya çalışın ben tüm gece oynatarak uyutmaya çalışarak oyalamistim hep.
çok teşekkür ederim oğlunuza sıhhat diliyorum. kan değeri düşük olduğu için anestezi onay vermedi maalesef.

merhaba arkadaşlar. 8 aylık bebeğime üç gün sonra emar çekilecek, küçük olduğu için maalesef anestezi alacak. Ve 8 saat aç susuz kalması gerekiyormuş öncesinde..Ah çok tedirginim nasıl duracak küçücük bebek.? tecrübe etmiş olanınız var mı ?
10 haftalıkken çekildi. Yanlış hatırlamıyorsam beş saat öncesinden beslemeyi kestirdiler. İşlem uzundu bizde. 40 dk kadar çekim sürdü. Öncesindeki uyutma kısmı var bir de. Sonrasında da bir saat yine bir şey vermemize izin vermediler. Kan şekerini ölçtüler, sıkıntı çıkmadı ama aç kaldı tabii çocukcağız. 7 aylıkken de covid dolayısıyla hastaneye yatırıldı. Sürekli tahlil yapılması gerekiyordu. Daha fazla damar bulunamadığı için kateter takıldı anestezi altında. Bu çok kısa bir işlemdi ama onun için de 5-6 saat aç bırakıldı. Uyandıktan sonra izin verdiklerinde de direkt normal besleme yapmamamızı söylediler. Öncesinde birkaç dakika kaşıkla minik minik deneyin yutabildiğinden emin olun dediler

X