Bebeğin kesesi ne zaman görülür?Kalp atışı ne zaman duyulur?

arkadaslar lutfen ama lutfen bu yazdıklarımı ıyı okuyun ben bebegım uc aylıkken kalp atısı yok dıye kurtaj oldum ve kurtaj sonrası hemen hamıle kaldım bu bebek yasıyormu dıye doktora kostum kese var 11 mm dedı 10 gun sonra gel kalp atısı kesın goruruz dedı 10 gun sonra kese hala 11 mm ve kalp atısı yok tabı doktor basladı hemen kurtaj hazırlıklarına 10 gunde hıc buyumemıs bunun da kalbı atmıyor bunu da alırız ama ıstersen bırkac gun daha bekle dedı ben elım ayagım tıtreyerek ordan eve geldım ve gelır gelmez kanamam basladı alttan bakılan bılıncsız ultrason yuzunden nasılsa bebek yok alınacak dıye canım bıle yandı ultrasonda ben de kanamayla bebek tamamen gıttı dıye dusunup 4 gun sonra farenjıt tedavısı ıcın dr a gıttım gıttım kı bebek canlanmıs kalbı atıyor ıcerı kan dolu hemen hastaneye aldılar ve bu kanamam 2 ay daha surdu sımdı cok sukur 4 ay bıttı yanı sunu demek ıstıyorum dr lara guvenelım ama Rabbımıze daha cok guvenelım o kadar cokkı bebek gelısmedı kalbı atmıyordu kurtaj oldum dıyen tamamen ısı tıcarete doktuler eger o bebek canlanmıycaksa zaten duser ve yenı gebelıkler de dusuk adet olma gıbı olur yanı kurtaja bıle gerek kalmaz tabıkı saglıgımız herseyden once gelır ama benım su anda karnımda 4 aylık yatan yavrum ben o gun tamam alalım desem o dr yuzunden alınmıs olacakdı dusunuun bı tam 10 gun boyunca 1 mm bıle gelısmemısdı ama sonra buyudu yasadı sımdı o dr a gıdıp yuzune vurmak onun yuzunden yasadıgım kanamaları anlatmak ıstıyorum ama nafıle sadece burdan sıze seslenebılıyorum en kucuk ıhtımallere bıle sıkı sarılın sabır la bekleyın arkadaslar sevgıler...

siz ank.hangi hastane ve doktora gittiniz

Son düzenleyen: Moderatör:
siz ank.hangi hastane ve doktora gittiniz

benım ılk gıttıgım batıkent bılgı hastanesı mıne hanımdı ama su an o hastaneye bır daha ayak basmamaya karar verdım sonrakı kontrollerıme hep sıncan lokman hekıme gıdıyorum orada pakıze eylem seker arı benım gıttıgım doktor

bende akay hastanesine gidiyorum doktor tolga ecemiş ve çok memnunum kuzenim bir üniversitede öğretim görevlisi kadın doğum uzamanı ayrıca kesinlikle erkek bir kadın doğumcu seçmemi söyledi haklıymış çok ilgili kafamda tek bi soru işareti kalmıyor

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar meraba..

ben ilk önce 4+2 iken kan değerimin 1500 olması nedeni ile doktora gittim

kese minnacıkta olsa göründü vajinal yoldan.. çok şaşırdım.. ama bu çok ufak dedi doktor ki böyle olması normal dedi.. daha sonra geçtiğimiz cuma günü 5+5 iken tekrar gittim.. bu sefer karından baktı ama gaz nedeniyle bişey göremedi.. tekrar vajinadan baktı.. yine gaz vardı ve rahmin sol köşesinde belli belirsiz bir kese gördüğünü söyledi.. biraz şekilsimiş.. o yüzden tekrar hcg testi istedi ve oda 10.000 çıktı.. 10 gün sonra gel tekrar bakalım dedi doktorum.. kese yine gelişmez ve net görünmez ise kürtaj olacağım.. böyle birşey yaşayan varmı aranızda.. hcg değerim yğksek ama kese net görünmüyor bu nasıl bişey anlayamadım ve bu benim 5. gebeliğim.. diğğerlerinin tamamı düşük

yardımcı olursanız sevinirim.. selamlar..

6 haftalık iken kese göründü. 9 haftalıkken kalp atışlarını duyduk. karından bakıldı.

benim 5+ da kese göründü 7+ da kalp atışını duyduk.ama bu haftalarda göremeyen ve duyamayan arkadaşlar hemen paniğe kapılmayın kesin kararlar vermeden önce mutlaka başka uzman bir doktordan görüş alın.

bende 5 haftalıkken keseyi 7 haftalıkkende kalp atışlarını duyduk ebrucum 2 aylıkken kalp atışları duyulmaya başlıyor

bende ise 5+3 günlükken kese göründü,6+2 günlükken ise kalp atisi duyulmustu.

kızlar bugün gittim doktora tam 7 haftalık kalp atışını duydum çok mutlu oldum
düşük tehlikesi varmış bide asırı mide bulantısından doktor ila. verdi
birinin adı zofer bide apikobal
korkuyorum bşy olacakmı diye inşallah olmaz.

Hay Allah sizden razı olsun ben suan tam sizin durumunuzdayım bebegim ilk ultrasyonla bir haftalık ultrasyona göre gelişmemiş 10 gün verdiler inş gelişir diye bekliyorum cok umutsuzdum ama bana umut oldunuz inş benimkide gelişir.
Merak ettim gec gelişmesi bebeğinizde herhangi bi soruna sebeb oldu mu hersey normal mi şimdi? bırde ilk gittiğiniz zaman kac haftalıktı bebek?

Son düzenleme:
maalesef kanamam acıldı ve kürtaj oldum((

kızlar 9 nisanda adet oldum 10 mayıs da test yaptım 68,48 çıktı der 12 mayısda tekrar yaptım 101,8 çıktı doktor değer biraz düşük dedi. kan pıtılaşması var bende iğnelerini vuruluyorsun 14 mayısta tekrar test yaptır dedi yarın gidicem inşallah yeterince artmıştır çok korkuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…