Bebeğimle alakalı bir sıkıntım var

Ya ben takipciniz olacam gerçekten bu iş ne olacak merak ediyorum.

Çare bulmak zorundasınız çünkü 2. Bebek geldiğinde ayırdığınız her sn büyüğe dert olacak. Allah yardımcınız olsun

Bu şekilde bağımlı yetişen çocuk 7 yaşında da uykusunda sizi isteyebilir.
kızımdan biliyorum 7 yaşında kendi odasında ağlardı ki zor alıştı.
hadi evde neyse de kreşte ne yapacak orada öğle uykusu var.
bence acil uyku eğitimine başlamalısınız.
öğlen uyandığında tekrar uyutmaya çalışmayın yarım saat sonra kalkar ağlarsa baktınız sarılmadan uyumuyor kaldırın.
gece yatmadan 10 dk önce gözüne görünmeyin babası yatırdım birde böyle deneyin .
alışkanlık haline getirmek 2 hafta sürüyor bu sürede sizin kararlı olmanız şart benim düşüncem budur.

Ya tek umudum dili açılınca bişeyler düzelecek diye umuyorum
Yani şöyle söyleyim yanımda yatmasını da dert etmiyorum artık inanın sadece şu sabaha kadar tek tarafa yatmaktan ve kolumu yastık gibi kullanıp bana sarılmasından yavaş yavaş bir ayrılabilsek yanımda yatsın sorun etmicem artık o dereceye vardım
İnan bir tarafım felç oluyor artık kalça kemiğim okadar ağrıyorki tek tarafa yatmaktan

Çare bulmak zorundasınız çünkü 2. Bebek geldiğinde ayırdığınız her sn büyüğe dert olacak. Allah yardımcınız olsun
Nasıl bulcam? Anlattım işte bugün yaşadığımız dramı. Ağlamaktan kusuyordu az kalsın siz kızımı bilseniz çok dirençli bunkonularda asla geri adım atmıyor

Nasıl bulcam? Anlattım işte bugün yaşadığımız dramı. Ağlamaktan kusuyordu az kalsın siz kızımı bilseniz çok dirençli bunkonularda asla geri adım atmıyor

Doktor tavsiyesi aldınız mı? Kreş vs düşünmezmisiniz özellikle öğle uykusu yapan tam gün kreş
Bu şekilde devam etmeniz imkansız bebekle nasıl ilgileneceksiniz

Bebek geldiğinde yanınızda yatması da imkansız ikisi ztn birbirini uyandıracak.

Ya ben takipciniz olacam gerçekten bu iş ne olacak merak ediyorum.
İnan bende bilmiyorum ne olacak. Çok çıkmazdayım bebeğin gelmesine sayılı günler kaldı şu birkaç günde sarılmayı unutturmaya kararlıydım ama olmadı işte
Allah insana kaldıramayacağı yükü vermez derler bu sıralar bu cümleye bağladım tek umudum bu.

Gece baba uyutsa bari ya doğumda gelecek bir yakınınız var mı

Doktor tavsiyesi aldınız mı? Kreş vs düşünmezmisiniz özellikle öğle uykusu yapan tam gün kreş
Bu şekilde devam etmeniz imkansız bebekle nasıl ilgileneceksiniz
Biz Almanya’da yaşıyoruz burda kreşe gitmek için sıraya giriyorsunuz yani bebek doğar doğmaz bir kreşe yazılıyorsunuz ve yaklaşık 2,5 3 yaşında sıra size geldiğinde kreşe başlıyor çocuğunuz yani daha erken yazdıran da var da okadar da değil yani en azından dili açılsın babası ve benim kararımız böyleydi oyuzden 3 yaş olarak yazıldık kreşe yani 3 yaşında başlayacak inşallah

Gece baba uyutsa bari ya doğumda gelecek bir yakınınız var mı
Hiç kimsemiz yok burda biz yurt dışında yaşıyoruz doğum başlayınca baba ben ve kızım hastaneye gidecez o kısım da tam bir muamma zaten hiç girmiyorum oraya

Hiç kimsemiz yok burda biz yurt dışında yaşıyoruz doğum başlayınca baba ben ve kızım hastaneye gidecez o kısım da tam bir muamma zaten hiç girmiyorum oraya
Arkadaşınız filan da mı yok çok üzüldüm ya.

Bebek geldiğinde yanınızda yatması da imkansız ikisi ztn birbirini uyandıracak.
Mecbur beraber yatacak kimsemiz yok bizim burda hani desem ki kızımla biri ilgilensin nene teyze hala vs bende bebekle ilgilenirim ama maalesef öyle bir şansım da yok

Ya da bir bakıcı bulun bir kaç ay için bu şekilde olmaz gerçekten.

Arkadaşınız filan da mı yok çok üzüldüm ya.
Var ama başka eyalette ve hepsi çalışıyor
Ben anneme davetiye yolladım doğuma gelsin diye çok uğraştık ki annem 1 yıl yurt dışında kaldı babamla geri döndü memlekete ona rağmen anneme red verdi Almanya
Deprem nedeniyle Türkiye’den gelen kimse tekrar dönmeyince şuan vize başvuruları hep red.
Orda da ben tam bir çöküş yaşadım zaten şuan elimiz bağrımızda bekliyoruz bakalım bebek gelince ne olacak babamız izne ayrılacak 3 hafta yanımda ama işte annemin gelemeymişim mahvetti bizi

Ya da bir bakıcı bulun bir kaç ay için bu şekilde olmaz gerçekten.
Bana dua edin şuan tek çıkış noktam bu duaya ihtiyacım var bebek doğana kadar yada doğduktan sonra kızımın karakteri iyi anlamda düzelsin beni yormasın uykusu düzelsin
Çünkü başka beni heyecanlandıracak tavsiye gelmedi dünden beri insanlarda haklı bu durumda ne yapılır ki benimkinde bir umuttu işte dedim belki biri farklı birşey der hiç aklıma gelmeyen ama olmadı

Gerçekten dua edicem mucizeler olsun.

Umarim umut olabilirim

48 gunluk bir kizim
tam 2 yasinda bir kizim daha var.

Ve kardesinin dogdugu gun dahi emzirerek uyuyordu. Ben hastanedeyken annemler geldi buyugu getirdi, emzirdim, kucaklayip eve goturup uykuya devam ettirdiler. O zaman uyku egitimimiz sadece tum gece kesintisiz uyuma uzerineydi, fazlasini beklemiyorduk, cunku inadindan uyku egitimi verememistik.

Sabah, ogle ve aksam uykularina meme emerek daliyordu.
Masallar, ninniler, ayakta sallamak, emzik vs hicbir sey ise yaramamisti.

Sonra kardesi dogdu.
Hala emziriyordum, memeyi biraktiramadim, denemedigimiz modern yontem ya da kocakari yontemi kalmamisti, birakmadi.
Ustune kardes kiskancligi geldi.
Iki memede iki farkli yasta bebek emzirdigim gunler, geceler oldu.

Sonra birgun sabah icten ice bir sinir krizi gecirdim, yanlis anlasilmasin kendi icimde yasadim bunu, boyle olmaz, bu ikisine patron kim gostermelisin diye kendimi gazladim acikcasi.

Esimle anlastik

Dedimki buyuk senin, kucuk benim.
Buyugun tum bakimi sende, bu arada kizim ilk 15 gun gece teroru yasadi. Hala bizle yatiyordu besigine koymayi denedik. Gece teroru 3-4saatlik ataklara dogru (kusana kadar bilincsizmiscesine aglama) uzayinca yataga geri aldik. Pedagog aliskanliklarini ariyordur diye anlatinca, aliskanligin yatak oldugunu dusunduk, haklıymışız.
Kardes geldi anneyi kaybetti, yattigi yerden de oldu, tek basina bir besikte yapayalniz gece gecirmeye basladi.

Derken ben odadan ayrildim kucuk kizimla misafir odasina yerlestim ayni gun pat diye meme vermeyi bıraktim. Ama soyle oldu, karsima alip artik memedeki sutun kardes icin geldigini, uzun uzun anlattim. Sonra hic aliskanligimiz olmadigi halde gittim ayni gun ikisine de emzik aldik.

Buyuge vermedim once, kucuge verdim 1-2 gun, buyuk kucugun agzindan kapmak icin cok uğraşti. Emzigi bir arzu nesnesine donusturduk

Bikac gun sonra kardesi ona emzik hediye etti. Buyugunki daha cafcafli birseydi yalan degil :)
(Buyuk kizim hic emzik kabul edip emmemisti)

Doktora danistik, fizyolojik bi zarari olmaz artik disleri ve dis etleri sekil almistir dedi.

Neyse

O gece babasi kucakladi, agzinda emzigiyle bensiz 2 dk icinde bayildi.

Ama o gun ben hep buyuk kizimla vakit gecirdim. Yemek yaptik, oyun oynadik, koşturduk, birlikte sokaga ciktik, markete gittik, yuruduk, parkta oynadik (arkadaslari kresleri basladigi icin bi süredir yoklar cevremizde, bu da bizi zorladi), kisacasi cok yordum kendisini.

Bu arada doguma gittigim gun bile kizimla parka gidip oyun oynamistik.

Ertesi gun uyanma saatini sabah 7ye cektim. Kesinlikle aninda yataktan cikardim.

Birlikte oyunlar oynadik, kahvalti, oyun, yemek, oyun, yemek derken aksam 8'de kendisi emzigini sordu, verdim, babasina gitti kucaginda uyudu.

25 gundur gece teroru yok.
Mememi aramiyor.
Aksam en gec 9da gozleri kapanmis, yataginda tek basina uyuyor oluyor.

Kardesiyle ben farkli odadayiz, o babasiyla ayni odada biraz daha alissin, buyugu kendi odasina gecirecegiz, simdi babasiyla yattigi odada besigi var ama icine yatmayi dahi denemedi henuz, kendisi ozensin diye ugrasiyoruz su ara. Besigine tekrar donus yaptiginda odasini da bikac gun icinde değiştireceğiz.

Rutinimiz su

Aksam 8de isiklari kisiyoruz
Banyo yapıyor, o istediginde degil biz istedigimizde çıkartıyoruz, ustunu giydirirken, kremliyoruz, masaj yapiyoruz, o sirada ben sarki söyleyerek uyku vaktiginin geldigini anlatıyorum.

Emzigini veriyorum, babasi kucagina alıyor, masal okuyor, sonra 9 gibi uyuyor.

Sabah 7-8 arasi uyanmis oluyor.

Pedagogumuzun dedigi, bebekler rutini sever, aliskanliklari onlari guvende hissettirir.

Rutinlerle aliskanlik kazandirdiginizda cocuklar guvende hissettiginde istediklerinizi yapıyor ve rahatliyorlar.

Tv acilmiyor, tablet yok, telefonlara dokunmasi yasak. Gun icinde enerji verici seyleri en son aksam beşte yemis oluyor.
Gunluk ogunlerimizin icinde protein, kalsiyum, meyve, yemisler vs mutlaka oluyor.

Yeme saatlerimiz cok esnek degil ama aclik hissi yoksa asla zorlamiyorum.

Ozetle;
Rutin olusturun
Cocugu yorun
Kendisinden mecburen esirgeyeceginiz seyi ikame edin (meme yerine emzik oldu bizde)
Gerekli gereksiz herseye hayir demeyin, (pedagog onerisi) eger kendisi ya da kardesinin canini yakacak birsey yapmiyorsa hayir deyip tepki / sinirlilik olusturmayin.

Bir sure kardesini kiskanacak, kardesinin canini yakmasina izin vermeyin ama asla bagirmayin. Bagirinca inatlasacak.

Ha benim kizim 23 aylikken sadece (tekrar etmedigi, mantikli bir sekilde kullanmadigi) 30 kelimesi vardi.

Su an 2 yas 6 gunluk ve aktif sohbet halindeyiz, cümleleri var.
Buyuk bir sicrama atağına denk getirdik yeni aliskanliklarini o yuzden bilissel gelisimide desteklenmiş oldu.

Size de cok cok uzun yazdim ama detaylara ihtiyaciniz var, dilerim yardimci olabilmisimdir. Hayirli ve kolay dogumlar dilerim, Allah anali babali buyutmek nasip etsin inşallah

Kararlı olun.ve size temas etmeden uyumasını sağlayın..
Siz yanlış alistirmissiniz.bu yüzden düzeltmekte zorlanıyorsunuz.
AMA EMİN OLUN KARARLİ OLUNCA BASARACAKSİNİZ.
NİT;bebeğim 12 aylık.ve ben 6aylik hamileyim.
Şu an odasını ayırdım.orada uyutup kendi odama geçiyorum.
Maşallah şimdilik böyle... elhamdülillah

Ah ne güzel yazmışsın sizin hikayenin kahramanı baba olmuş kusura bakma nolur ama öyle
Kızım 18 aylık tv hastası maalesef tv kapanınca huzursuz olur ama açıkkende dünyandan kopuk değil göz teması halindeyiz devamlı ama tv olayını hayatımızdan çıkartamadık
Yurt dışında ve tek yaşadığımız içinde kimsemiz yok ve sürekli evdeyiz babasınin işi yoksa yada erken biterse parka götürür
Gelelim uyku olayına bu babasıyla yatma olayının üstünde duracam gerçekten başka çaremiz kalmadı çünkü sizin yazınızı okuyunca da emin oldum oda ayıramicaz şuan baya uzun bir süre bari babasıyla uyumaya alışsın
Hikayeniz çok güzeldi çok sağolun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…