Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ne kullanıyor ilaç? Biz gastrobaby i kullanıyoruz ama max günde 1 kere verebiliyorum. Şurup sevmiyor:KK43: zorlamıyorum ben de

Emzirme yastığında boynu düşmüyor mı
Motilium tadı güzel içiyor yok düşmüyor uyurken fotosunu atarım dr söyledim rahat ediyordur yaptırabilirsin dedi
Biz 2 ay daha ilaca devam

Daha kullanırız diye düşünüyorum yaşını bulur bizim bırakmamız sanırım 😬
Yapma ya sahibindene baksana ordan oluyor
Yaaa 3 aya 9 ayı tamamlıyorsunuz hadi hadi sat bana 🤣🤣
Bu arada yaşından sonra ne kullanmayı düşünüyorsunuz ?

Bir de ikinci elde fiyatlar 5-6 bin bandında. 0 bebek arabası alırım daha iyi diyorum böyle olunca
Emzirmeyle ilgili cahilliğimin acısını çok çektiğim için ek gıda muhabbetine her gün bir posta araştırıyorum😂😂 Kesin zorlanırım gibi geliyor ama inşallah dediğin gibi olur Bittercim🥰

Doğunca o kaygı daha çok artıyor. Kaygı, heyecan, mutluluk, sancılı anlarda üzüntü, hepsi tüm duygular iç içe geçiyor. Ah sonra bir bakışıyorsun hepsi geride kalıyor🥰🥰
Daha önce de çok yazdım bence alışverişi hep yaparsın. Bütçene uygun illa çıkar bir şeyler. Ama emzirme konusunda doğum öncesi bilinçlenmek çok önemli. En güzel yatırım
Emzirme danışmanı tutamam herhalde ama
Tomrisin emzirme notlarını kaydettim. Bir sürü çaylar damlalar takviyeler filan not ettim. Biraz sağım tekniği filan izledim ne yapabiliriz başka 😄
Süt gelmesi için sıcak, Mastite soğuk komprese de hakimim🤣

Bir de ikinci elde fiyatlar 5-6 bin bandında. 0 bebek arabası alırım daha iyi diyorum böyle olunca

Tomrisin emzirme notlarını kaydettim. Bir sürü çaylar damlalar takviyeler filan not ettim. Biraz sağım tekniği filan izledim ne yapabiliriz başka 😄
Maclaren baston var onu kullanırım
Araba koltuğu olarakta kullanıyorum kilosuna göre yaşını bile geçince kullanan varmış 😂
Daha bebe kullanıyor satmayı nasıl düşünim kızzz 😂😂
Sen istanbulda mısın?
Bu satıcıyla görüşmüştüm Bakırköy tarafındaydı soru olarak sor stok açıyorlar 😍

Son düzenleme:

Doona muadili bebek arabası İlan No: 1031268365
Doona muadili bebek arabası - Doona Bebek Arabası & Puset sahibinden.com'da - 1031268365
Sahibindene bak

Maclaren baston var onu kullanırım
Araba koltuğu olarakta kullanıyorum kilosuna göre yaşını bile geçince kullanan varmış 😂
Daha bebe kullanıyor satmayı nasıl düşünim kızzz 😂😂
Sen istanbulda mısın?
Bu satıcıyla görüşmüştüm Bakırköy tarafındaydı soru olarak sor stok açıyorlar 😍
istanbulda sayılırım ya kocaeliden floryaya doktora geliyorum :KK53: bi ayağım hep orda hahaha
9 ayla kurtarırız sanmıştım tüh be :KK48:
satıcıya da soru sordum bakalım ne diyeceek :)

favorilere ekledim. :KK68:
biraz vaktim var dayısına britax römer dualfix oto koltuğu aldırabilirsem kabin boy bakacağım sadece :KK53:

istanbulda sayılırım ya kocaeliden floryaya doktora geliyorum :KK53: bi ayağım hep orda hahaha
9 ayla kurtarırız sanmıştım tüh be :KK48:
satıcıya da soru sordum bakalım ne diyeceek :)

favorilere ekledim. :KK68:
biraz vaktim var dayısına britax römer dualfix oto koltuğu aldırabilirsem kabin boy bakacağım sadece :KK53:
Allah seni britax alırsa bncede 😂 Florya’ya ordan ohoooo hey maşallah 😂 satıcıda floryadaydı nette adresleri var bi bak istersen bak bingo oldu 😂😍

olmazsa bi gün mağazaya gideriz bi bakayım ben :KK70:
sizin önerinizle favori e bebek mağazam da beylikdüzündeki oldu mesela :KK53:
Aaa demi ☺️ Bnmde ora favorim
Bide Ümraniye’de uygunlar bebek var orayada bak araç koltuğuna arabaya ithal ürünler satıyor bn ordan aldım muadil ürünlerde çok çeşit var

10 aylık ikizlerle yarı blw yarı klasik yöntem gerekli malzemeler listesi eklidir 😅
İlk etapta blw yapacaksanız tabak vs gereksiz. Direk mama sandalyesi tepsisinden daha kolay yiyorlar. Klasik yöntemde de kendiniz beslediğimiz için porselen/cam kase yeterli ve sağlıklı. Ha oioi almadım mı aldım ama şuan diş kaşıyıcı olarak kullanılıyor 😅
20 cm tencere (buharda haşlama/yoğurt mayalama için kullanıyorum)
16cm sos tavası ( yemek/çorba ısıtma/ kayısı haşlama)
Weck kavanozlar çeyizimden ( haftalık 1lt sütten 5 kavanoz mayalıyorum)
Herhangi bir silikon mama önlüğü (oioi ye para vermeye gerek yok, bime bile geliyor)
Tupper ın minik kapaklı kutuları(buzluğa kıyma/et suyu koymak için)
Plastik kaşık
Buharda pişirme aparatı( her tencereye uygun)
Mini alıştırma bardağı(mycey benimkiler)
Paraya kıyıp tek aldığım şey 6x titanyum yapışmaz tava. Seramik denedim ama çok yapışıyor.
Kaşık kutusu da dışarı çıkarken işe yarıyor.
Bir de indirim/kupon yakalayıp şu su geçirmez örtüden alın. Blwde çok işe yarıyor. Yere dökülen yiyecekler için. İlerde de sulu aktivitelerde kullanıyoruz.
663B9DCB-873F-415D-9BE8-F8A8E2AD50CE.jpeg

Motilium tadı güzel içiyor yok düşmüyor uyurken fotosunu atarım dr söyledim rahat ediyordur yaptırabilirsin dedi
Biz 2 ay daha ilaca devam
Motillium süt arttırmak için kullanılıyor annelerde. Oradan biliyorum onu😂 eğer sütüm yetmeseydi son çare onu deneyecektim ama ilaç almak istemedim. Ama bebeklerde bile kullanılıyor diyorlardı doğruymuş🥰 işe yarıyor mu? Emerken ağza gelmeleri azalttı mı?

Ay valla olur fotoğrafını atsana nasıl uyuyor ben de denerim

Çay damla hepsi hikaye😂 bebeği nasıl tutacaksın, memenin ucu değil kahverengi bölgesini almalı gibi detayları bile bilmiyorudm. Hastanede öğreniyorsun ama ilk emzirmede yara oldu benim. Doğduğu gün emzik vermiş kardeşim. Bebeğim de emzik gibi ucunu tuttmaya çalıştı memenin :KK43: daha belki 1 aydır düzelmiştir bu durum.
Bebeğim açlıktan ağlayıp benden gizli mama vermişlerdi mesela. Ben hala sık sık meme reddi yaşıyorum.
Kimine emzik biberon hiç etki etmiyor ama benimki ikisini de kullandığı gün meme tutuşunu anında değiştirip emmek istemiyor. Ememiyor.
Bebeğin açlığının nasıl anlaşıldığı, emzirme sonrası gaz çıkarman gerektiği gibi bir sürü detay var. Önceden bilirsen rahat edersin.
Instagramda gebeanne gibi emzirme danışmanlarnın hesapları takip et. Oradan temel her şeyi öğrenirsin

Motillium süt arttırmak için kullanılıyor annelerde. Oradan biliyorum onu😂 eğer sütüm yetmeseydi son çare onu deneyecektim ama ilaç almak istemedim. Ama bebeklerde bile kullanılıyor diyorlardı doğruymuş🥰 işe yarıyor mu? Emerken ağza gelmeleri azalttı mı?

Ay valla olur fotoğrafını atsana nasıl uyuyor ben de denerim
Evet hapını anneler kullanıyormuş
Biz şurup olarak kullanıyoruz çok farkettirdi valla içince rahatlıyor
Mide bulantısı için oğlumda da kullanmıştım bi ara zamanında çok eski Bi ilaç bi ara yoktu piyasada muadili de yok 😂😂

Çay damla hepsi hikaye😂 bebeği nasıl tutacaksın, memenin ucu değil kahverengi bölgesini almalı gibi detayları bile bilmiyorudm. Hastanede öğreniyorsun ama ilk emzirmede yara oldu benim. Doğduğu gün emzik vermiş kardeşim. Bebeğim de emzik gibi ucunu tuttmaya çalıştı memenin :KK43: daha belki 1 aydır düzelmiştir bu durum.
Bebeğim açlıktan ağlayıp benden gizli mama vermişlerdi mesela. Ben hala sık sık meme reddi yaşıyorum.
Kimine emzik biberon hiç etki etmiyor ama benimki ikisini de kullandığı gün meme tutuşunu anında değiştirip emmek istemiyor. Ememiyor.
Bebeğin açlığının nasıl anlaşıldığı, emzirme sonrası gaz çıkarman gerektiği gibi bir sürü detay var. Önceden bilirsen rahat edersin.
Instagramda gebeanne gibi emzirme danışmanlarnın hesapları takip et. Oradan temel her şeyi öğrenirsin
Teşekkür ederim güzel anniş❣️ 🤗

Evet hapını anneler kullanıyormuş
Biz şurup olarak kullanıyoruz çok farkettirdi valla içince rahatlıyor
Mide bulantısı için oğlumda da kullanmıştım bi ara zamanında çok eski Bi ilaç bi ara yoktu piyasada muadili de yok 😂😂
Ayy ne güzel rahatlatmasına sevindim
6 aydan sonra mı veriyorlar acaba. Gastrobaby tam rahatlatmadı. Hala kusuyor. Emzirme anında çok sıkıyor bebeğimi:KK43:
5 ay kontrolünde sorayım doktoruna bakalım ne diyecek

Ayy ne güzel rahatlatmasına sevindim
6 aydan sonra mı veriyorlar acaba. Gastrobaby tam rahatlatmadı. Hala kusuyor. Emzirme anında çok sıkıyor bebeğimi:KK43:
5 ay kontrolünde sorayım doktoruna bakalım ne diyecek
Evet 6. Ay kontrolünde sordum 2 ay daha devam ilaca

Kızlar aranizda babynast kullanan var mi. Bu benim 2. Ve allah nasib ederse son çocuğum olacak. İlk çocuğumdan kalan bissuru şey var o yüzden gereksiz şeyler almak istemiyorum. Ama babynast çok rahat ettirecek gibi. Kullanan var mi aranizda

X