Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
10. Gün annemlerin bu bebek doymuyor ondan ağlıyor muhabbetine mama kullanmıştık. Baktık yine ağlıyor. Yine de sonra 1 hafta falan günde 30 cc verdiler. 17. Gün doktoru bıraktırdı.
Bir daha kullanmadık. Zaten artık istesem de biberon kabul etmiyor tiksiniyor.
Bence şimdiden yapacağın en güzel şey emzirme hakkında bolca bilgi edinmek. İradeli olup emzirmeye devam edersen biberona, mama ısıtıcıya ihtiyacın olmaz inşallah.
🧿🧿🧿
İnşallah 🥲 emzirme dönemini de araştırmaya başladım tüm söylenenler moral bozmadan emzirmeye devam etmeye çıkıyor en sonunda 🥲

🧿🧿🧿
İnşallah 🥲 emzirme dönemini de araştırmaya başladım tüm söylenenler moral bozmadan emzirmeye devam etmeye çıkıyor en sonunda 🥲
Benim ilk iki ay nerdeyse her günüm kvnin sütün yetmiyor mu, yaramıyor mu laflarıyla geçti. Oğlum her ağladığında aç bu çocuk der sağ olsun. Çocuk fazla emip kusuyor hâlâ ikna olmuyor, bu sefer de doymuyor ama sütün de yaramıyor demeye getirir oldu. Görür görmez sütün var dimi diyor 🙄 şimdiye kadar hep he dedim geçtim, moral bozmak için insanları fazla umursamak için çok vaktimiz yok, en güzel şekilde en mutlu şekilde geçirmek zorundayız. Çünkü çok çabuk geçiyor zaman, ne ara bu kadar büyüdü diyorum her seferinde 😍

Benim ilk iki ay nerdeyse her günüm kvnin sütün yetmiyor mu, yaramıyor mu laflarıyla geçti. Oğlum her ağladığında aç bu çocuk der sağ olsun. Çocuk fazla emip kusuyor hâlâ ikna olmuyor, bu sefer de doymuyor ama sütün de yaramıyor demeye getirir oldu. Görür görmez sütün var dimi diyor 🙄 şimdiye kadar hep he dedim geçtim, moral bozmak için insanları fazla umursamak için çok vaktimiz yok, en güzel şekilde en mutlu şekilde geçirmek zorundayız. Çünkü çok çabuk geçiyor zaman, ne ara bu kadar büyüdü diyorum her seferinde 😍
Çok sinirleniyorum ya. Gerçekten. Kimsin sen annesinden daha iyi nerden bileceksin. annesinin aklı yok mu çocuğunun doyup doymadığı hakkında ilk anne endişelenir. Doymuyo bile olsa kapa çeneni otur ama yok tabi 😒
Bizde de Doğumdan sonra 1-2 hafta toparlanana kadar annem kalacak başka da pek misafir almayız sanıyorum ki 😅 eşime şimdiden tembihliyorum kv sıkıntısı da başımızda pek yok böyle kalır inşallah 🤓

O kadar haklısın ki 🌸 doya doya tadını çıkar bu günlerin ☺️

Peki size bir soru 🙋🏼‍♀️ yarın A101 e 200 TL ye biberon ve mama ısıtıcı geliyor. Alınmalı mı alınmamalı mı ? Gelen model kiwi Kbaby57 modeli ve sanırım sterilizasyonu yok.
Ama internette satılan Kbaby56 olan modelinde sterilizasyon da var.
Dolapta filan 70-100-150 bandında satılıyor bunun muadilleri.
Ben biberon Philps Avent kullanıyorum. Başlığı 1 nolu. 6 aya kadar yavaş akışlı olması gerekiyot bebekte gaz olmaması için. Biberon ısıtıcım da var. Ama hiç kullanmadım. Suyu önceden kaynatıyorum. Mama hazırlarken onu kullanıyorum.

Ben biberon Philps Avent kullanıyorum. Başlığı 1 nolu. 6 aya kadar yavaş akışlı olması gerekiyot bebekte gaz olmaması için. Biberon ısıtıcım da var. Ama hiç kullanmadım. Suyu önceden kaynatıyorum. Mama hazırlarken onu kullanıyorum.
Avent çok akıtıyordu. Herkeste aynı sorun olmuyormuş sanırım ama baya yanlardan su gibi gidiyordu

Çok sinirleniyorum ya. Gerçekten. Kimsin sen annesinden daha iyi nerden bileceksin. annesinin aklı yok mu çocuğunun doyup doymadığı hakkında ilk anne endişelenir. Doymuyo bile olsa kapa çeneni otur ama yok tabi 😒
Bizde de Doğumdan sonra 1-2 hafta toparlanana kadar annem kalacak başka da pek misafir almayız sanıyorum ki 😅 eşime şimdiden tembihliyorum kv sıkıntısı da başımızda pek yok böyle kalır inşallah 🤓

O kadar haklısın ki 🌸 doya doya tadını çıkar bu günlerin ☺️
Valla şimdiden anneni uyar😂
Benim annem kardeşim falan da çocuk krizlere girince doymuyor muhabbeti yapmışlardı. Ben uyurken mama vermişler mesela bir kere😂 şimdi gülüyorum ama o zamanlar psikolojim çok bozulmuştu ağlayıp duruyordum. Şimdi de ağlayınca memeyi beğenmeyip huzursuzlanınca aç mı yetemiyor muyum psikolojisine giriyorum.
Bir de biberon almıyor. Alerji için olan maması zaten iğrenç. 6. Ayı nasıl iple çekiyorum anlatamam

Bebegime prima premium çare kullanıyordum, sleepy deneyelim dedim ve bebisimin poposu kıpkırmızı oldu..evde prima da 3 tane falan vardı sleepy e çok güvendiğim için yeni paket almamıştım, eşime gelirken marketten prima al dedim, sonuçta yine prima alıp gelecek olmasına rağmen "bakayim da başka marka alayim" diyor 🙈 neden, çünkü prima gerçekten çok pahalı 😡

Bebegime prima premium çare kullanıyordum, sleepy deneyelim dedim ve bebisimin poposu kıpkırmızı oldu..evde prima da 3 tane falan vardı sleepy e çok güvendiğim için yeni paket almamıştım, eşime gelirken marketten prima al dedim, sonuçta yine prima alıp gelecek olmasına rağmen "bakayim da başka marka alayim" diyor 🙈 neden, çünkü prima gerçekten çok pahalı 😡
Sleepyi yeterince gömdük diye düşünüyorum 😌 keşke güvenmeseydin. 😬

aah ah sorma, benim kızdan vakit bulup hic bir şey okuyamıyorum ki, arada önüme hangi sayfa gelirse ona baktım,keske gorseymisim..ne alayim o zaman , primayla düzeltip tekrar başka bez denemeyi düşünüyorum

Valla şimdiden anneni uyar😂
Benim annem kardeşim falan da çocuk krizlere girince doymuyor muhabbeti yapmışlardı. Ben uyurken mama vermişler mesela bir kere😂 şimdi gülüyorum ama o zamanlar psikolojim çok bozulmuştu ağlayıp duruyordum. Şimdi de ağlayınca memeyi beğenmeyip huzursuzlanınca aç mı yetemiyor muyum psikolojisine giriyorum.
Bir de biberon almıyor. Alerji için olan maması zaten iğrenç. 6. Ayı nasıl iple çekiyorum anlatamam
Oyyy ek gıda için 6. Ay dimi. Yahu anası yeter elbet sütün sen doğurdun onu vücudun yetecek sütü elbet üretir bence ☺️
Hem alerjisi var filan diyorsun normal bi bebeğe göre ekstra huzursuz olması da normaldir belki.

Annemle de konuştum 😅
Eşime diyor ki sonra bu çocuğu da vermez elime, baktırmaz bana diye şikayet ediyo 🤣dedim sen yemeğimizi yap torununu sev ben arada uyuyabileym yeter gerisini ben hallederm 💪🏻💪🏻🤣
Amazon’da cok güzel kampanya var 150 tl üzerine 40 TL indirim kuponlu. İdareten marketten ufak paket alıp Amazon’dan sipariş verebilirsiniz. Ben dün akşam üstü sipariş verdim bugün teslim edilecek.

Bugün kahvaltıya bir arkadaşıma gittim
15 aylık bebeği var. Hala sleepy kullanıyor. Bu zamana kadar hiç sızdırma sorunu yaşamamış.
Sadece yeni doğduğu zaman olmuştu bir kaç kere dedi.
15 aylık bebesi 5 no kullanıyorlar

Oyyy ek gıda için 6. Ay dimi. Yahu anası yeter elbet sütün sen doğurdun onu vücudun yetecek sütü elbet üretir bence ☺️
Hem alerjisi var filan diyorsun normal bi bebeğe göre ekstra huzursuz olması da normaldir belki.

Annemle de konuştum 😅
Eşime diyor ki sonra bu çocuğu da vermez elime, baktırmaz bana diye şikayet ediyo 🤣dedim sen yemeğimizi yap torununu sev ben arada uyuyabileym yeter gerisini ben hallederm 💪🏻💪🏻🤣

Amazon’da cok güzel kampanya var 150 tl üzerine 40 TL indirim kuponlu. İdareten marketten ufak paket alıp Amazon’dan sipariş verebilirsiniz. Ben dün akşam üstü sipariş verdim bugün teslim edilecek.
Amazon’dan üye olupta bende alışveriş yapmadım hala.
Fiyatlara bakayımda bende stoğa 5 numara prima eklemesi yapayım bari demi merve merve 😂

Deneyimlerini beni etiketleyerek yazar mısın canım?Biz de uçak yolculuğu yapicaz.Tedirgin ve heyecanlıyım.Deneyimlerine ihtiyacım olacak😊❤️
7 saatlik yol - 3 günlük eğitim & tatilden bildiriyorum 😁😎

İlk gün sabah 06:00 da bebeği emzirip pusete koydum uyudu ve yol boyunca
2 saatte bir emdi - 1 saat uyudu 1 saati izleyerek geçirdi
İki kere alt değiştirmek için Opet’te durduk
Bir sıkıntı yaşamadık çok şükür
Eğitimde de emzirip yanıma aldım aşırı bir huzursuzluğu olmadı, ama pusete durmak sıktı arada

merve merve sürekli goon ve kangurusunu övüyor
Bende decatlondan aldığım termosu öveceğim 😁

Sabah 06:00 da suyu kaynatıp koydum
Akşam 19:30 da açtığım da hala su aşırı sıcaktı
Gece 22:45 de yine içilebilir sıcaktı
İyiki almışım 1 Lt olanı 235 TL idi

Eklentiler

• B65F428D-573B-45CA-838F-4C7CF906E563.jpeg
    B65F428D-573B-45CA-838F-4C7CF906E563.jpeg
    92,4 KB · Görüntüleme: 62
Amazon’dan üye olupta bende alışveriş yapmadım hala.
Fiyatlara bakayımda bende stoğa 5 numara prima eklemesi yapayım bari demi merve merve 😂
Senin güncel stok durumun nedir 😅

1 aktif bebek 144 lü tanesi 1.186
2 premiumcare 120 li tanesi 1.84
3 premiumcare 144 lü tanesi 1.88 oldu
var şu an bende.

Bebelerin tuvalet eğitimi erkene çekilmeli 😬

Ben 3 Farklı hesaptan satın aldım Amazon’dan. Faturaları da ekledim Primanın uygulamasına. Kargo adresi benim adıma olmasına rağmen fatura isimleri farklıydı onu da PDF düzenleyiciden değiştirdim 😬😬😬 sorun olmadı

huzurunmeraklisi huzurunmeraklisi yaaa harikasinnn.Cok teşekkür ediorummm unutmadin benii😍😍😍😍❤️❤️❤️maşallah diorum bitanem.Sorunsuz bı yolculuk geçirmişsiniz.İnan çok iyi geldi deneyimini benimle paylasman.İcimi rahatlattin.Darisi bana olsun inşallah ❤️😍❤️

Soruya bak tabi ki goon 😌
😂deneyecegim 👍

Annemle de konuştum 😅

marketten idareten alınır zaten çünkü tanesi 3 liraya geliyor 😡bakayim tesekkur ederim
7 saatlik yol - 3 günlük eğitim & tatilden bildiriyorum 😁😎

İlk gün sabah 06:00 da bebeği emzirip pusete koydum uyudu ve yol boyunca
2 saatte bir emdi - 1 saat uyudu 1 saati izleyerek geçirdi
İki kere alt değiştirmek için Opet’te durduk
Bir sıkıntı yaşamadık çok şükür
Eğitimde de emzirip yanıma aldım aşırı bir huzursuzluğu olmadı, ama pusete durmak sıktı arada

merve merve sürekli goon ve kangurusunu övüyor
Bende decatlondan aldığım termosu öveceğim 😁

Sabah 06:00 da suyu kaynatıp koydum
Akşam 19:30 da açtığım da hala su aşırı sıcaktı
Gece 22:45 de yine içilebilir sıcaktı
İyiki almışım 1 Lt olanı 235 TL idi
tam da termos bakıp stanleye o kadar verilir mi derken 😍

Senin güncel stok durumun nedir 😅

1 aktif bebek 144 lü tanesi 1.186
2 premiumcare 120 li tanesi 1.84
3 premiumcare 144 lü tanesi 1.88 oldu
var şu an bende.

Bebelerin tuvalet eğitimi erkene çekilmeli 😬

Ben 3 Farklı hesaptan satın aldım Amazon’dan. Faturaları da ekledim Primanın uygulamasına. Kargo adresi benim adıma olmasına rağmen fatura isimleri farklıydı onu da PDF düzenleyiciden değiştirdim 😬😬😬 sorun olmadı
Uygulamaya yükleyince nasıl bir avantaj oluyor bu güne kadar aldığım kutu kutu premium çareler için üzüleyim mi gelecekte alacaklarım için sevineyim mi 😄 geceleri hala premium care kullanıyorum ama merve aklıma goo.n yerleştirdi kesin alıp deneyeceğim inş pişik yapmaz, sızdırmaz. Özellikle de külot bez şart çocuk 5-6 aydan sonra kaçıyor beslenmek istemiyor.
Bugün kahvaltıya bir arkadaşıma gittim
15 aylık bebeği var. Hala sleepy kullanıyor. Bu zamana kadar hiç sızdırma sorunu yaşamamış.
Sadece yeni doğduğu zaman olmuştu bir kaç kere dedi.
15 aylık bebesi 5 no kullanıyorlar
Ben gündüzü ucuz kurtarayım diye bio natural kullanıyorum (hoş artık asla ucuz değil) sızmayan kakası olmadı 🤣 prima geceden sabaha pembe yapmazken bio natural 4 saati aşarsa pişikleşme başlıyor. Bepantenime weledama kuvvet. O yüzden değiştiriyorum. Goo.n külot bezini deneyeceğim inşallah iyi gelsin de ona geçelim.

Uygulamaya yükleyince nasıl bir avantaj oluyor bu güne kadar aldığım kutu kutu premium çareler için üzüleyim mi gelecekte alacaklarım için sevineyim mi 😄 geceleri hala premium care kullanıyorum ama merve aklıma goo.n yerleştirdi kesin alıp deneyeceğim inş pişik yapmaz, sızdırmaz. Özellikle de külot bez şart çocuk 5-6 aydan sonra kaçıyor beslenmek istemiyor.

Ben gündüzü ucuz kurtarayım diye bio natural kullanıyorum (hoş artık asla ucuz değil) sızmayan kakası olmadı 🤣 prima geceden sabaha pembe yapmazken bio natural 4 saati aşarsa pişikleşme başlıyor. Bepantenime weledama kuvvet. O yüzden değiştiriyorum. Goo.n külot bezini deneyeceğim inşallah iyi gelsin de ona geçelim.
Uygulamada puan birikiyor günlük girişlerde 3 puan kazanıyorsunuz. Harcamanız kadar da puan veriyor. Belli Puanlar karşılığında da bebek bezi hediyesi filan oluyor alabiliyorsunuz. Reklam izleyerek anket doldurarak da puan kazanabiliyorsunuz.
Ben de açıkçası yanında goon almayı düşünüyorum.
Üstelik Merve geçen gün prima aktif bebek külot bez denedi geceden sabaha ve taşma yaptı 🤣 4 numaraydı sanırım.

Bu arada primaya 30 güne kadarki fişleri faturaları ekleyebilirsiniz

X