Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Biz gece 3-4 kesin değiştiriyoruzya. Zaten her sabah 6-7 arası o olmadıysa 7-8 arası kaka seansımız var😂 tam bir saat ıkınmalı inlemeli çılgınlar gibi kaka yapıyor. 2 dolu bezlik abartmıyorum😂 O saati oynayarak geçiriyoruz. Yüzümüz 1 gülüyor 2 ıkınmalı oluyor😂
Gece artık değişme uyku kalitesi bozulmasın 3 aylık olmuş artık
Bn 40 çıktıktan sonra değişmiyorum
Sabah uyanınca değiştir sende rahat edersin

Ya işte meme reddi mi grevi mi bilmiyorum. Red olunca hiç almıyor değil mi?
Mesela açlıktan ağlıyor emmek istemiyor. Eğer çok inatlaşırsa uyutuyorum 1 dk bile sürse uyanınca dayıyorum hemen alıyor😂
Evet almıyor Aç ama ağlaya ağlaya uyuyor uykuya dalarken sokuyorum ağzına biz
2 kere yaşadık

Yok daha 3 ümüz bitiyor. 4. Aya girince mi oluyoor bitince mi😂
Valla ne sendromu ne atağı bilmiyorum ama ayakta şarkılar diller döke döke emzirmekten her yerim kopar oldu. Emmesi olay uyuması olay.
Tam 40 haftalik dogdu benim bebe iste 120 gune yaklasirken cozuttu

Bu arada brn sleepy 1 no ile başladım 3430 dogdu o heptrn küçüktü prima buyuk diye dedim ama sen kullananları dinle.
Doğumumdan 21 gün önce 3250 denmişti. Bir de 54 cm falan doğar diyordu.
Doktoru değiştirdim sonra ama bebeğim tam 3 kilo 50 cm doğdu😂
21 günde kilo vermiş olamaz diye düşünüyorum 😂
Doğum yaptığım doktor da doğumdan önce diğer doktorun ölçümlerinde kesin yanlışlık vardır ben 3 ölçüyorum demişti. O doğru çıktı ama her zaman doğru olmuyor o ölçümler.

Ben 1 numarayı da 4 kiloyu geçiyordu hala kullanıyordum. 2 numarayı kullanıyorum şu an 6 civarıyız. Bence 1 numara en azından 1 paket olsun.
Ben de kiloyla ilgili yanılma paylarının olduğunu topiklerde okudukça bir acaba diyorum😅 bir de bebişimin kafası çok önde çıkıyor oda kilosunu etkiliyor sanırım. Yine de 1 paket alacağım sanırım daha minik doğma ihtimaline karşı🥲🤗

Gece artık değişme uyku kalitesi bozulmasın 3 aylık olmuş artık
Bn 40 çıktıktan sonra değişmiyorum
Sabah uyanınca değiştir sende rahat edersin
Ama çok doluyorya:KK43: 1 kere unuttum beşik öncesi kucağımda hoplatırken yukarı kaçtı.
Uyurken değiştiriyorum da kalitesi bozuluyor mu bilmiyorum tabii.
Neyse dur gözüm alırsa bu gece değiştirmeyeyim. Bakalım ne olacak😂

Anam buyümüyor iste hala küçük olarak uzunca süre devam edecekler. 🤣
Hem hemen büyüsünler istiyor insan hem de küçücük hallerine doyamıyor. Önceki fotoğraflarına bakınca ne çabuk büyüdü diye minik hallerini özlüyorum. Doğduğundan beri 2 kat oldu kilosu😂 Fotoğraflarına bakınca koca adam olmuş diyorum😂😂

Annelik ne güzelmiş yahu😂

Yavrimu elle bak herkesin beğenisi farklı ama goon kesinlikle istediğimi veriyo bana.

Kız niye okumuyonuz siz burayı ya🤣 aha ben aldım memnun değilim 🤣 haşır huşur. Goona devam ben aynen.

Sızdıracağı yerde beni bulacaksın 🤣🤣

Ss alındı 😘✌🏻
Külot bez aktif bebek mi onu tam anlamadım

Hem hemen büyüsünler istiyor insan hem de küçücük hallerine doyamıyor. Önceki fotoğraflarına bakınca ne çabuk büyüdü diye minik hallerini özlüyorum. Doğduğundan beri 2 kat oldu kilosu😂 Fotoğraflarına bakınca koca adam olmuş diyorum😂😂

Annelik ne güzelmiş yahu😂
Ben kızım uyuduğunda videolarını izliyorum 😊 Uyansa da yine vakit geçirsek diye bekliyorum. Acaip bir hismiş annelik. Delicesine, karşılıksız bir aşk ❤️

Kızlar bugün biz 36+6 olduk. Kontrolümüz vardı oğlum 3.635 gr. 51 cm gözüküyor.
Prima premium care 2 numara ve 3 numara stoklamıştım. 2 numara büyük gelir mi bilemedim. Sizce başlangıç için 1 numara almama gerek var mı?
bendekı 3 numara sleepyle 2 numara prıma aynıydı boyut ve en olarak:)) 3800 dogdu oglum..ılk zamanlar 1 numara p.care kullandık.. tam hatırlamıyorum ama 20 gun kadardı. sleepy 3 buzamana kadar kullanabıldım sleepy 3+ ya gectık bugun. sıparıse baktım sımdı 13 gun kullanmısım 1 numarayı. kayınvalıdem kucuk bu dıyıp buyugunu aldırmıstı. :)) duzenlıyım

Son düzenleme:
Kızlar benim kızım pazartesi günü tam 5 aylık oldu. Tam 41 haftalık doğdu ama 3 4 gündür çok huzursuz huysuz 5. Aydan sonra bi atak var mı? Gündüz hiç uyumuyo gözlerini ovuşturuyo uykusu çok ama direniyo. Bugün akşama kadar memede durdu 1 aydır böyle yapmıyodu hiç. 4.ay atağında bu kadar huysuzlanmamıştı sizce atakta mı? :KK43:

Ben kızım uyuduğunda videolarını izliyorum 😊 Uyansa da yine vakit geçirsek diye bekliyorum. Acaip bir hismiş annelik. Delicesine, karşılıksız bir aşk ❤️
Ben de ben de🥰 Kardeşim doğum videosu hazırlamıştı. Açıp açıp göz yaşı eşliğinde izliyorum😂
Doğumlarımız yakınmış. Bizimki bir süredir emzirirken memeyi birden bırakıp bir bakış atıyor. Annesine baktığının farkında diyorum🥰 Onlar da artık bize aşık olabilir🥰🥰

B BitterCikilata merve merve
Benim gece alt değiştirmemek neyime? 4 e kadar dayandım. Sonra elime dopdolu gelince kıyamadım. Bir baktım ki yemyeşil kaka her yerini sarmış:KK43: Bir kısmı yapışmış artık.
Mecburen detaylıca temizledim oyalanmış oldum. Bebeğim uyandı tabii ki:KK43: Şimdi uyuttum

Ama çok doluyorya:KK43: 1 kere unuttum beşik öncesi kucağımda hoplatırken yukarı kaçtı.
Uyurken değiştiriyorum da kalitesi bozuluyor mu bilmiyorum tabii.
Neyse dur gözüm alırsa bu gece değiştirmeyeyim. Bakalım ne olacak😂
Bende bu yüzden primaya geçtim. Sleppy değiştirmeyince sızdırıyordu üst baş değiştir gece gece sinir bozucu, uyanıyordu bir daha uyut.

Uyusa da dinlensem ya da iş yapsam diyorsun, uyuduğunda da özlüyorsun 🥰🥰 dün kızımı kardeşime verip yarım saat tlf görüşmesi yaptım, sanki kızımdan saatlerce uzak kalmışım gibi geldi 🤣🤣

X