Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Canım asım yok.Yaygin eklem ağrım var ama çok kötü değilim.37 yi görünce ateşte,parol aldım düştü.Covid diye biseyi bilmesem klasik grip oldum dicem.İnsallah bununla geçer.Pazar gününe kadar karantina.Saglik bakanlığından aricaklarmis.Arasinlar kan sulandiriciyi sorucam ben de.Ah ne güzel anlattın suanki ruh halimi.Agla ağla içim dışıma çıktı.Ya bebeğime bulasirsa,ya daha süt bebesiyken annesiz,boynu bükük kalırsa diye.Allah hepimizin yavrularını korusuncevabın için,içimi rahatlattin için sana çok teşekkür ederim gofretcim

Canım bnde aşısızım çok şükür atlattım kolayca dirayetli olmanı istiyorum moral en büyük ilaç

Hiiç stres yapmayın covid ilk günler gibi güçlü değil ki artık hafif bir grip gibi geçiyor genelde. Hatta şu am influanza covidden çok daha ağır geçiyor. Parol ilginç bir şekilde covid ağrılarına ve ateşine iyi geliyor gerçekten onu kullanırsınız
Onun dışında yine normal gripken yaptıklarımız zaten bol sıvı alımı meyve tüketimi c ve d vitamini, zaten hamilelikte kullandığınız vitaminlere devam ediyorsunuzdur.
Bebeğe gerçekten bişey olmuyor şükürler olsun ki sütünüz onun ihtiyacına göre antikor üretiyor böyle bir mucize işte
Bol bol emzirmeye çalışın moralinizi yüksek tutun ki sütünüz etkilenmesin Zaten kim bilir kaç gününü geçirdiniz siz fark edene kadar çoğu gitmiştir bile korkacak hiçbir şey yok

Ateşim yok hatta daha bile iyiyim.Boyle mi seyredicek acaba bitterim ne dersin
Ben gectigimiz hafta oldum covid. Ilk once bogazda kuruluk hissi, sonra surekli yutkunma istegiyle basladi. 2.gun burnum akmaya basladi ve 3.gun halsizlik ates geldi. Halsizlik ve ates 1 bucuk gun surdu bitti tamamen iyilestigimi hissediyordum gucum kuvvetim yerindeydi ama 5.gun hafif oksuruk basladi. Suan o devam ediyor cok az. Yani sadece bir bucuk gun hastayim dedim onun disinda hicbi seyim yok gbiydi.

Bebegime de hep maskeyle baktim bir hafta bisey bulasmadi ama dun ateslendi, 38.3 u gorduk. Soyduk, soguk bez uyguladik hemennilac vermedik 37,5 a dustu. Sonra 6-7 saat icinde atlet ile dura dura 36.5 a geri dustu ve cok sukur hir daha hic cikmadi. Calpol bilerek vermedim, vucudu savassin savasabildigi kadar diye. Cok sukur direncli bi ates olmadigi icin de gerek kalmadi.

Biraz sogukkanli olmak gerekiyor sanirim. Ama kesinlikle bizden daha gucluler. Bide normalde 4 saatte acikiyordu ben atesi var diye 2-3 saatte bir besledim sk sk bugun hicbi seyi kalmamis bir gunde gecti sukur

Canım ikinize de çok geçmiş olsun.Aynen dediğin gibi geçio benimki de.Sabah sağlık bakanlığından aradılar.+65 e,gebelere ve emziren annelere ilaç vermioruz dedi.Karantinaniz 7 gün ama 5.gun iyiyim derseniz test yaptırın karantinaniz kalkar dedi.Sen benden çok daha soğuk kanlisin.Allahim ne kadar güzel bı özellik.Ben olsam mesela bebeğime anında ilaç verirdim.Elimde ateş ölçer 36.9 bazen 37 olcuo.Calpol mu versem diorum.Cocugu ateş falan olur Allah korusun diye bezle bıraktım.O da sever zaten çıplak kalmayıhiç sorun çıkarmadı.Zaten covid diye bişey olmasaydı klasik grip oldum derdim.Rabbim evlatlarımızı ve bizleri annelerini korusuncevabın için cokk teşekkür ederim canım

Kızlar bebeğim 95 günlük ve az önce tamamen döndü.Yarim donuodu daha iki gün öncesine kadar.Sok oldum çok erken değil mi yayuzustu döndü,ağzıyla emziği yakaladı ve sırt üstü döndü sonra.Napicam ben,nasıl yatiricam bu çocuğu.Dun sabaha kadar uyumadım.Doner de kalır Allah korusun diye.Saatimi 20 dakika aralıkla kurdum.Her 20 dakikada bir alarmı çaldı ama zatne uyumuodum.

Kızlar bebeğinizde hıçkırık durumları nasıl? Şu ara günde birkaç kere hıçkırıyor karnımda nasıl diyim nabız atar gibi kalp atar gibi tık tık tık ritmik şeyler hissediyorum eskiden bu kadar olmuyordu. Büyüyor diye mi bu kadar sık hıçkırıyor acaba düzeltme .. ayyyy yanlış yere yazdım nisan annelerim nerde benim deneyimli anneler size de sorayım madem normal mi böyle hıçkırıklar

Dönüp kalmaz. Allah korusun nefes alamasa debelenir filan artık çok güçlü. Hiç korkmaa.

Çok normal. Günde 4 5 kez mutlaka yapardı 30. Haftadan sonra benim çok vedioları var karnım pıt pıt kalp gibi atıyo.

Eveeet çok normal hatta bı çok doktor bu hıçkırıklari sağlıklı buluyo.Benim bebeğim de çok hickirirdi karnımda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…