Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlarr benim bebişin astronot tulumu küçük gelmeye başladı
Owlinin kundak gibi olanlardan da var ama elleri açıkta kalıyor çok sevmedim.
Tekrar bi astronot alsam gereksiz mi olur bu saatten sonra? Ama almazsam çocuğa me giydiricem dışarı çıkarken 😂

Ben de böyle bir şey var. Puseti ya da arabasıyla çıkıyorsan dışarı bunu da düşünebilirsin hem sonrasında da kullanabilirsin. Çok sıcak tutuyor

Ben de böyle bir şey var. Puseti ya da arabasıyla çıkıyorsan dışarı bunu da düşünebilirsin hem sonrasında da kullanabilirsin. Çok sıcak tutuyor

Ayy böyle bişey bende de var içi yünlü ama varlığını unutmuşum bile sen atınca hatırladım 😂
Owlinin tulumu da böyle kundak gibi ama benim bebiş ellerinin kısıtlanmasından nefret ediyor hiç kullanamdım o yüzden astronot alıcam mecbur 😢
Sevmediği öyle çok şey oldu ki kendime bi dolap hesabı açıp satacağım mecbur kullanamadıklarımı🤣

Ay demeyinn kakayı hiç hesaba katmadım sadece çişi düşünüyorum🤣🤣
Korkma hamileyken bana da bu hikayeler çok korkunç gelirdi ama yaşarken öyle olmuyor komik geliyor sadece 🤣
Bana hamileyken deselerdi bazı geceler birkaç kere üstüne işeyecek bütün kıyafetlerini çıkarıp yenileri sıcak giysin diye sabaha karşı 4lerde 5lerde ütüleyip giydireceksin falan pişmanlıkla ağlardım bence 😂
Şimdi ise " Ama bir gülüşü var " dedikleri doğruymuş canı sağolsun diyorum sadece 😬

Korkma hamileyken bana da bu hikayeler çok korkunç gelirdi ama yaşarken öyle olmuyor komik geliyor sadece 🤣
Bana hamileyken deselerdi bazı geceler birkaç kere üstüne işeyecek bütün kıyafetlerini çıkarıp yenileri sıcak giysin diye sabaha karşı 4lerde 5lerde ütüleyip giydireceksin falan pişmanlıkla ağlardım bence 😂
Şimdi ise " Ama bir gülüşü var " dedikleri doğruymuş canı sağolsun diyorum sadece 😬
Ben ilk videoları izlerken ağlayacaktım az önce. 🥲 Öf çok hızlı büyüyolar.

Hem bu küçük hallerini çok özleyecekmişim gibi geliyor hem de artık o rahat döneme hemen geçmek istiyorum. Rahatlığı size sormak lazım ama😂😂
İnsan kıyamaz zaten. Huzursuzluğu yoksa mis gibi uyusunlar
Hiç kıyar mı🥲İnsan özlüyor ya, o günler kabus gibiydi ama şimdiden özledim🥲
Canım rahat arkadaşlar çok ama benim uyuyan rahat halim işte saat başı emmeye kalkıyor oğluş, doyma amaçlı değil de emzik yaptı beni, emzik almıyor😅 Buna da şükür diyorum 🤦🏻‍♀️

Lcw 250 TL indirim kuponuyla wee baby şarjlı göğüs pompası aldım. İçimden bi ses çok ihtiyacım olacağını söylüyor 🥲 Bugün geldi boş memeye denedim.
Ya o nasıl bi çekimdir göğüs ucunu parçalar valla en düşük seviyesi 🥲
Sorum annelerimize gerçekten acıyo mu emzirirken de bu kadar 😅
Alışana kadar 2 3 gün acıdı sonra 0 acı

Ah orası öyle tabii. Onlar iyi olsunlar, sağlıkları, keyifleri yerinde olsun çişleri kakaları bir şekilde hallederiz ne yapalım😍😍😅

Eşim ve ben covid pozitifiz kızlar.Takintilarimin üstüne tuz biber oldu.Bebekte ateş,huzursuzluk,beslenme sorunu yok.Allaha şükürler olsun çok iyi bebeğim.Ben moral olarak çöktüm.Perisanim.Daha 3 aylık bebeği annesiz bırakmam inşallah.Covid diye bişey cikmasaydi klasik gribim derdim.27 şubata kadar HES uygulamasında riskli görünüyorum.Atesim 37 lerde seyretti sabahtan beri bı defa.Araliklarla 4 tane parol aldım indi.Covid geçiren veya yakını covid geçiren kızlar bu şekilde mi seyrederim yoksa kötüleşme riskim var mı🥺Sabahtan beri bebeğim napar,daha minicik diye düşünmekten harap oldum.Olsem kendime üzülmem ne uzulim ama kızımı annesiz bırakma düşüncesi beni yedi bitirdi.

Hep mi öyleydi? Sabaha kadar nasıl duruyor maşallah. Biz 3-4 kesin değiştiriyoruz. Oğlum daha küçük tabii daha sık olması normal ama hiç değiştirme ihtiyacı olmamasına şaşırdım
Büyüdükçe ihtiyaç olmuyor benim oğlumda 2 ayını doldurdu gece bende degistirmiyorum bezin çok dolu olduğunu hissedersem yada gece uyanıp bir iki saat uyumazsa anca o zaman degistiriyorum altını açıp uykusunu dağıtmıyorum yani.

Eşim ve ben covid pozitifiz kızlar.Takintilarimin üstüne tuz biber oldu.Bebekte ateş,huzursuzluk,beslenme sorunu yok.Allaha şükürler olsun çok iyi bebeğim.Ben moral olarak çöktüm.Perisanim.Daha 3 aylık bebeği annesiz bırakmam inşallah.Covid diye bişey cikmasaydi klasik gribim derdim.27 şubata kadar HES uygulamasında riskli görünüyorum.Atesim 37 lerde seyretti sabahtan beri bı defa.Araliklarla 4 tane parol aldım indi.Covid geçiren veya yakını covid geçiren kızlar bu şekilde mi seyrederim yoksa kötüleşme riskim var mı🥺Sabahtan beri bebeğim napar,daha minicik diye düşünmekten harap oldum.Olsem kendime üzülmem ne uzulim ama kızımı annesiz bırakma düşüncesi beni yedi bitirdi.
Cok gecmis olsun aşın varmiydi canım benim yiğenim daha yeni geçirdi 5 aylik hamile ilk 3 gün zor geçirdi sonra hiç bir belirtisi hastalığı kalmadı, bol.bol meyve tüket, su iç soğanlı sarımsaklı yemekler ye hafif bir şekilde atlatırsınız umarim

Cok gecmis olsun aşın varmiydi canım benim yiğenim daha yeni geçirdi 5 aylik hamile ilk 3 gün zor geçirdi sonra hiç bir belirtisi hastalığı kalmadı, bol.bol meyve tüket, su iç soğanlı sarımsaklı yemekler ye hafif bir şekilde atlatırsınız umarim
Aşim yok canım.Esimin var ama aynı belirtiler var onda da.Gelip giden ateş,halsizlik,eklem ve baş ağrısı🥺

Ben daha önce geçirdim cnm
Covid geçirdim, Peşine hamile kaldım
İlk 4-5 gün biraz zor olur sonra atlatırsın İnan
Kendini hiç salma
Bolca sıvı al, soğuk şeyler asla tüketme ve C vitamini tüketmeye çalış

Geçenlerde sana ben covidliyken arkadaşımın bebeğine hep ben bakmışım dedim ya
Geçen hafta hep onunla görüşmüştüm.
Bu sabah öğrendim ki pozitifmiş.
Yani şuan aynı riskler bende de var
Eğer belirtim olursa hemen gidip test yaptıracağım
Ama dediğim gibi kendini sakın salma
Beslenmene dikkate et
Arkadaşımada sormuşlar bebeği emziriyormusun diye o da evet deyince o zaman sana ilaç veremeyiz. Sen vitamin al ve bolca sıvı tüket demişler onada

Bebeğime benden başka bakicak kimse yok ki vereyim ben negatife dönene kadar.Annem,kardeşim hepsi covid.Mecbur çift maske,maksimum mesafe ben bakiorum.

Ah çok geçmiş olsun. 19 haftalıkken ben de pozitiftim hem de deltaydım. 2-3 gün ağrılarım oldu zor geçti ama sonrası çok rahattı. Öksürük bile olmadı. Baş ağrım oldu. Onu da 6 saatte 1 günde 4 tane minoset içerek idare ettim. Doktorum takviye bile vermedi. Bol meyve ve bol su tüket dedi.
Ben ek olarak ocean d3k2 kullandım. Tarhana çorbası, tavuk suyu çorba, kelle paça, ballı ıhlamur, ılık ballı limonlu su, sarımsaklı yoğurt, sarımsaklı cacık, turşu ve kefir tükettim.
O zaman karantina 14 gündü. Başlarda ben de kendime değil bebeğime çok üzülmüştüm ve evde 14 gün psikolojik olarak zorlanmıştım. Ama çok şükür geçti ve bebeğimde büyümeye devam etti.
Siz daha şanslısınız karantinanız 5 gün. Bebeğinizde anne sütü alıyor.
Moral çok önemli lütfen kötü şeyler düşünmeyin.
İnşallah grip gibi geçsin gitsin🙏🏻

Ben daha önce geçirdim cnm
Covid geçirdim, Peşine hamile kaldım
İlk 4-5 gün biraz zor olur sonra atlatırsın İnan
Kendini hiç salma
Bolca sıvı al, soğuk şeyler asla tüketme ve C vitamini tüketmeye çalış

Geçenlerde sana ben covidliyken arkadaşımın bebeğine hep ben bakmışım dedim ya
Geçen hafta hep onunla görüşmüştüm.
Bu sabah öğrendim ki pozitifmiş.
Yani şuan aynı riskler bende de var
Eğer belirtim olursa hemen gidip test yaptıracağım
Ama dediğim gibi kendini sakın salma
Beslenmene dikkate et
Arkadaşımada sormuşlar bebeği emziriyormusun diye o da evet deyince o zaman sana ilaç veremeyiz. Sen vitamin al ve bolca sıvı tüket demişler onada
Ah canım iyiki varsin,içime su serpiosun.Ben postpartum yaşıyorum üstüne de bu eklenince tükendim artık.Yasamim cehenneme döndü.Bebegimin tadına varamadım hiç.Oncesinde de ilaç kullanıodum takintilarim için.Hamile kalınca bıraktım, bı daha da kullanmadım.Dediklerini uygulicam.Cok ama çok teşekkür ederim❤️Zamanında,sağlıcakla kavuş yavruna bitanem❤️

Aşim yok canım.Esimin var ama aynı belirtiler var onda da.Gelip giden ateş,halsizlik,eklem ve baş ağrısı🥺
Seni asıl zorlayacak olan eklem ağrısı
Ben hayatımda böyle bir ağrıyı hiç yaşamadım.
Hatta bir gece tamamiyle his kaybı oldu ayaklarımda
Evde yalnızdım Bacaklarımı hissedemediğim için tuvalete bile gidemedim
Ağlaya ağlaya geri sızmışım
Sabah uyandığımda hepsi geçmişti
Yani o kadar ağrı bir anda son bulacak İnan bana

Bunları seni korkutmak için yazmadım
Ama başına gelirse panikleme diye yazdım
Üstelik bende aşısızdım senin gibi geçirdiğimde

X