Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Teşekkürler ama bu nasıl liste yahu , ne yicez herşey yasak :kızgın::skandal:
Ben de ilk gordugumde ayni seyi demistim🙈
Ama dikkat etmeyip yasak yiyeceklersen yedigimin gecesine inleyen bir bebisim oluyor o yuzden mecbur dikkat ediyorum🤦🏼‍♀️
Dikkat ettigim surece kesintisiz uyuyoruz misler gibi o yuzden de bence degiyor🥰

Insallah ise yarar. Bol su, kayisi suyuna sabah aksam 15 er damla ya da icindeki olcekle 10 ml’e denk geliyor 10 ml galactago, biraz da firsat bulabilirsen uyku en cok ise yarayan seyler. Baska seyler yiyecegim diye kendini zorlama cunku sute hic faydalari yok.
Bir de eger mama vermenize ragmen aglamasi devam ediyorsa gaz olabilir. ayak altlarina ve karnina masaj,karnina ilik havlu dene. Ve mutlaka yediklerine dikkat et. Gaz yapacak seyler tuketme cunku bebegi cok etkiliyor.

Diyetisyenimin bana verdigi gaz yapacak besinler listesini paylasiyorum, gazsiz mutlu bebekler icin en azindan 3 ay boyle beslenmek gerekiyormus. Umarim senin ve diger anne adaylarinin isine yarar🎀

Çok teşekkürler 🥰 Listedeki bazı şeyleri tüketiyorum:KK43: Her gün 2-3 kase sütlaç yiyorum. Çiğ sütten kaynatıp yapıyor annem. Listede laktozsuz bile ilk ay tüketmeyin diyor. Acaba o gaz yapmış olabilir mi diye keselim dedik şimdi. İnşallah faydası olur🙏🏼

Çok teşekkürler 🥰 Listedeki bazı şeyleri tüketiyorum:KK43: Her gün 2-3 kase sütlaç yiyorum. Çiğ sütten kaynatıp yapıyor annem. Listede laktozsuz bile ilk ay tüketmeyin diyor. Acaba o gaz yapmış olabilir mi diye keselim dedik şimdi. İnşallah faydası olur🙏🏼
Bence ekstra bir şey yiyince hic gaz yapmayacak bir şeyse bile o gaz yapar. Sonuçta bağirsaklar her gun 2 3 kase sütlaç sindirmeye alışkın değil. Bu 2 3 kase tarhana bile olsa bence durum böyle. Yani normal beslenmeye devam metabolizma neye alıştıysa. Sütlac evet bir kase olur ama 2 3 cok bence.

ilk cocukta göğüs ucu yarası yüzünden ağlayarak hep emzirdim
silikon kapak - lansinoh krem - lahana sardım geçmedi
2 ay alışana kadar canımdan can çekildi, en sevmediğim şeydi emzirmek

ama şimdi sanki daha tecrübeliyim doğru emzirme ile ilk 5-6 saniye ağrım oluyor hemen geçiyor
yine silikon kapak kullanıyorum, kahve rengi kısmını kocaman sokuyorum ağzına
meme sertleşmeye başlayınca 1-2 dakika makinayla çekiyorum göğüs ucu sertleşip küçükmesin diye
Benim de hastanedeki ilk gece hemşiresi yara yaptı aslında. Sadece ucunu zorla sokmaya çalıştı. Bir de ilk emzirirken nemli bezle silip emzirmek ya da süt akıtıp öyle emzirmek faydalı oluyormuş. Ama işte bilmeyip bir kere yara yapınca geçmiyor sanırım:KK43:

Göğüs ucu yaraları en çok korktuğum şeylerden biri.
Okuduğum yorumlardada hiç kuru kalmasın hep nemli tutun diyordu o_O
Hıc krem falan kullanmadim ben 2 3 gün acidi sadece yara olmadı her emzirmeden sonra kendi sütümü sürdüm, kurumasını bekleyip öyle kapattım, ne krem, ne göğüs kalkanı ne göğüs pedi kullanmadim hepsini bosa almış oldum

Kaynasa da sütte çok laktoz var, aşırı gaz yapıyor. Yine kendimden örnek vericem ama sütlü kahve içmiştim bebiş yine isyan etmişti gece boyu😂 tövbe bi daha sütlü bişey sokmadım ağzıma. Bide Yoğurt yememi önerdi diyetisyen ama onu da laktozsuz al dedi öyle alıyorum, ev yoğurdu yediğimde yine gaz oluyor😤 en azından bikaç gün bu listeye uy bakalım değişen bişey olacak mı, inşallah olur🙏🏼

Bence ekstra bir şey yiyince hic gaz yapmayacak bir şeyse bile o gaz yapar. Sonuçta bağirsaklar her gun 2 3 kase sütlaç sindirmeye alışkın değil. Bu 2 3 kase tarhana bile olsa bence durum böyle. Yani normal beslenmeye devam metabolizma neye alıştıysa. Sütlac evet bir kase olur ama 2 3 cok bence.
Evet normalde de çok. Ama aşırı acıkıyorum geceleri. Hamilelikte hiç yaşamadığım iştah açıklığı var. Ben de kolayıma gelince yiyordum. Şimdi artık keseyim inşallah ondandır da çocuk rahat eder artık.

Kaynasa da sütte çok laktoz var, aşırı gaz yapıyor. Yine kendimden örnek vericem ama sütlü kahve içmiştim bebiş yine isyan etmişti gece boyu😂 tövbe bi daha sütlü bişey sokmadım ağzıma. Bide Yoğurt yememi önerdi diyetisyen ama onu da laktozsuz al dedi öyle alıyorum, ev yoğurdu yediğimde yine gaz oluyor😤 en azından bikaç gün bu listeye uy bakalım değişen bişey olacak mı, inşallah olur🙏🏼
Ay inşallah inşallah. Bir sütlü kahve öyle yaptıysa benim sütlaçlar çocuğuma nasıl dokundu kim bilir:KK43: Bu liste inşallah şifa olur

Ah sorna ben de dünyaları yiyorum doymuyorum.
Valla bnde hatta dedim şeker mi çıktı noldu aşıya gitmişken tahlil vereyim dedim sağlık ocağında bana sıra geldi kan alma tüpü bitti 🤣🤣 öyle şansım vardır 😝

Evet normalde de çok. Ama aşırı acıkıyorum geceleri. Hamilelikte hiç yaşamadığım iştah açıklığı var. Ben de kolayıma gelince yiyordum. Şimdi artık keseyim inşallah ondandır da çocuk rahat eder artık.

Ah sorna ben de dünyaları yiyorum doymuyorum.
Ben de asla doymuyorum ama kilom hamilelik öncesinin de altına düştü🙄 acaba sonra bianda tüm kilolar gelir mi bunca yemeye🙄
Bide sürekli tatlı şeyler yiyorum🤦🏼‍♀️

Ben de asla doymuyorum ama kilom hamilelik öncesinin de altına düştü🙄 acaba sonra bianda tüm kilolar gelir mi bunca yemeye🙄
Bide sürekli tatlı şeyler yiyorum🤦🏼‍♀️
Düşüyorsa ne güzel. Emzirirken gelmez inşallah.
Ben hamilelikte 6,5-7 kilo gibi bir şey almıştım toplam. Eve geldiğim kiloylayım hala. 2 kilosu kalmıştı değişmedi. Umarım artmaz gerçekten

X