Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
İnstagramda takip ettiğim bi kadında görmüştüm bunu. Baya övüyordu sütünü aşırı artırdığını söylemişti bende o gün kaydetmiştim hemen. Doktorunuza sorup alabilirsiniz. Ama ben olumlu düşünmeye çok inanırım yani sütüm yok demeyin🤗

Bu ürünü yanlışım yoksa melinda- melinda- kullanmıştı.Faydasini gormusmuydun canım melinda- melinda- ?

Evet bana da doktorum dogum sonrasi receteme galactago yazmisti hemen kullanmaya baslamistim, o kadar arttiriyor ki mastit oldum😂 neyse sutsuz kalmaktan iyidir🤭 ama kullanirken bebis memeleri bosaltamasa bile mutlaka sagim yapip bosaltin. sut yeterince artinca da kullanmaya ara verin. Ben 1 aydir ara verdim, azaldigini hissettigimde tekrar baslayacagim.
Doktorumun onerisi kayisi suyuna damlatarak icmekti, hem de tuvalet olayini kolaylastiriyor
Şimdi eczaneyi aradım varmış sipariş verdim galactago yu. Çok umutlandım inşallah işe yarar🙏🏼 Meme uçlarım yara biraz ondan sağabilir miyim bilmiyorum ama elle denerim artık yeter ki artsın

Ben de galactago kulanıyorum günde 2 kez. 15er damla. Ilk gunler laktom kullandım bu da.la cok daha iyi bence. Ve ebebekteki içeceklerden verdi bi arkadaş o da aşırı arttırdı ek olarak onu da kullandım bir haftadır. Galactagoya devam edecem ben.
Çok sevindim inşallah bende de işe yarar🙏🏼 bu 15 er damlayı tek seferde mi kullanacağız

Çişli bezi iyi aslında. 2 gündür ağlama krizlerine giriyor. Aç gibi ama emmiyor da. Bir kaç saat de sönük gibiydi göğüslerim:KK43: Gece ama daha iyiydi. Bir kaç saat annem baktı ben de uyudum. Ondan arttı belki de.
Hurma kuru, incir, komposto deniyorum. Belki arttırıyordur ben farkında değilimdir
Gazı varsa o da yapar
Bi de dinlemeye çalış sıcak duş uyku süt yapıyor bakan varsa bol bol dinlen

Şimdi eczaneyi aradım varmış sipariş verdim galactago yu. Çok umutlandım inşallah işe yarar🙏🏼 Meme uçlarım yara biraz ondan sağabilir miyim bilmiyorum ama elle denerim artık yeter ki artsın
Yara emzirdikçe zamanla geçecek yara için krem verdiyse dr onu kullan

Göğüs ucu yaraları en çok korktuğum şeylerden biri.
Okuduğum yorumlardada hiç kuru kalmasın hep nemli tutun diyordu o_O
Nemlendirip kremlerim kurutmak gerekiyor
Çok kupkuru da değil
Nemli kalınca geç iyileşir

Eklentiler

• 866BA26C-DA12-41F4-B809-1166DA9A9BA5.jpeg
    866BA26C-DA12-41F4-B809-1166DA9A9BA5.jpeg
    159,5 KB · Görüntüleme: 65
Insallah ise yarar. Bol su, kayisi suyuna sabah aksam 15 er damla ya da icindeki olcekle 10 ml’e denk geliyor 10 ml galactago, biraz da firsat bulabilirsen uyku en cok ise yarayan seyler. Baska seyler yiyecegim diye kendini zorlama cunku sute hic faydalari yok.
Bir de eger mama vermenize ragmen aglamasi devam ediyorsa gaz olabilir. ayak altlarina ve karnina masaj,karnina ilik havlu dene. Ve mutlaka yediklerine dikkat et. Gaz yapacak seyler tuketme cunku bebegi cok etkiliyor.

Diyetisyenimin bana verdigi gaz yapacak besinler listesini paylasiyorum, gazsiz mutlu bebekler icin en azindan 3 ay boyle beslenmek gerekiyormus. Umarim senin ve diger anne adaylarinin isine yarar🎀

Eklentiler

• CB1B0B07-2A8C-4142-A442-69575517B3CA.jpeg
    CB1B0B07-2A8C-4142-A442-69575517B3CA.jpeg
    131,5 KB · Görüntüleme: 67
  • BA836331-01EB-48BB-9D5A-C1BB0B4DF2D8.jpeg
    BA836331-01EB-48BB-9D5A-C1BB0B4DF2D8.jpeg
    82,7 KB · Görüntüleme: 64
ilk cocukta göğüs ucu yarası yüzünden ağlayarak hep emzirdim
silikon kapak - lansinoh krem - lahana sardım geçmedi
2 ay alışana kadar canımdan can çekildi, en sevmediğim şeydi emzirmek

ama şimdi sanki daha tecrübeliyim doğru emzirme ile ilk 5-6 saniye ağrım oluyor hemen geçiyor
yine silikon kapak kullanıyorum, kahve rengi kısmını kocaman sokuyorum ağzına
meme sertleşmeye başlayınca 1-2 dakika makinayla çekiyorum göğüs ucu sertleşip küçükmesin diye

Insallah ise yarar. Bol su, kayisi suyuna sabah aksam 15 er damla ya da icindeki olcekle 10 ml’e denk geliyor 10 ml galactago, biraz da firsat bulabilirsen uyku en cok ise yarayan seyler. Baska seyler yiyecegim diye kendini zorlama cunku sute hic faydalari yok.
Bir de eger mama vermenize ragmen aglamasi devam ediyorsa gaz olabilir. ayak altlarina ve karnina masaj,karnina ilik havlu dene. Ve mutlaka yediklerine dikkat et. Gaz yapacak seyler tuketme cunku bebegi cok etkiliyor.

Diyetisyenimin bana verdigi gaz yapacak besinler listesini paylasiyorum, gazsiz mutlu bebekler icin en azindan 3 ay boyle beslenmek gerekiyormus. Umarim senin ve diger anne adaylarinin isine yarar🎀

Teşekkürler ama bu nasıl liste yahu , ne yicez herşey yasak :kızgın::skandal:

X