Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Yaa çok eskiden kalma avent smoothie emzşk var bende 3 paket ama mor olanı bizim sıpa erkek
Dolapta takas var mı ya değişsem 😅

Kızlar bebeklerinizin gaz sıkıntısı ne zaman bitti?
Hem kakasını yapacağı zaman, hem de gaz çıkarmak için ıkınıp duruyor kızarıyor normal mi bunlar?

Merhaba benim tercih ettiğim braun prt2000 çubuk ateş ölçer 3 sn.de ölçüm yapıyor🤗
Bende bundan aldım evet 3 saniyede ölçüyor bir arkadaş da kulaktan olanı önermişti burda braun ırt 6520ydi galiba onuda almayı düşünüyorum ben

images

Aha bugün ben.

20220201_193350.jpg

Şu iksiyle teyitliyorum kendimi. AlttKi eczaneden almıştım ucuz bi şey. Babyjem daha doğru bence mavi biraz yavaş azalıp arttırıyo dereceyi. Pembe yakalıyo bence.

Ben yine dayanamadım
İndirim bitmeden bezi aldım:anne:
2 numara: prima premium care 120 adet
3 numara: prima premium care 144 adet

Toplamda 493 TL verince yüreğim azıcık cız etti. Ama feda olsun bebeğime dedim.
Yalnız alerji yaparsa çok zoruma gider :KK70:

Biz 2 numaradan başladık yorumlarını okuyuncada belki tombik bir bebem olur diye de 1 numara bez hiç almadım 😂

Ben yine dayanamadım

Biz 2 numaradan başladık yorumlarını okuyuncada belki tombik bir bebem olur diye de 1 numara bez hiç almadım 😂
Güle güle 💩yapsın inşallah 😅

Ben yine dayanamadım

Bende aldıklarımın üstüne prima premium care 2 paket 2 numara 1 paket 3 numara daha ekledim 🤭
Toplamda 1 numara 140 adet
2 numara 240 adet
3 numara 148 adet oldu hayırlısı ile sağlıkla doğsun sonrasında da kilosuna memnuniyete göre alırım 😊😊
Benim toplamı söylemiyim 🤭🤭
Bezler zorunlu ihtiyaç ama çok pahalı en güzeli parça bez alıp kaynatıp eski usul kullanmak 😂😂

Güle güle 💩yapsın inşallah 😅
Lütfen güle güle yapsın
Pişik oldum diye zırlamasın 😂
Bende aldıklarımın üstüne prima premium care 2 paket 2 numara 1 paket 3 numara daha ekledim 🤭
Toplamda 1 numara 140 adet
2 numara 240 adet
3 numara 148 adet oldu hayırlısı ile sağlıkla doğsun sonrasında da kilosuna memnuniyete göre alırım 😊😊
Benim toplamı söylemiyim 🤭🤭
Bezler zorunlu ihtiyaç ama çok pahalı en güzeli parça bez alıp kaynatıp eski usul kullanmak 😂😂
Aslında bende bir kerede alayım bitsin hepsi dedim.
Ama ya alerji yaparsa diye çok pis de tırsıyorum:KK17:
Korkumdan alamadım 😂

Lütfen güle güle yapsın
Pişik oldum diye zırlamasın 😂

Aslında bende bir kerede alayım bitsin hepsi dedim.
Ama ya alerji yaparsa diye çok pis de tırsıyorum:KK17:
Korkumdan alamadım 😂
Bende tırstım çok almadım ama kızlar 2 ile 3e takviye yap dediler diye aldım inşallah sıkıntı yaşamayız 🤦‍♀️🤦‍♀️😂😂

Bir şey sormak istiyorum bu müslin bezlerin olayı nedir? Bakıyorum battaniyesinden çarşafına ağız mendilinden havlusuna her şeyi satılıyor. Ne işe yarıyor diğer kumaşlardan öne çıkaran farkı nedir bilen biri aydınlatabilir mi 🙈🙈

Bir şey sormak istiyorum bu müslin bezlerin olayı nedir? Bakıyorum battaniyesinden çarşafına ağız mendilinden havlusuna her şeyi satılıyor. Ne işe yarıyor diğer kumaşlardan öne çıkaran farkı nedir bilen biri aydınlatabilir mi 🙈🙈
Son bir kaç senede iyice popüler oldu.
Fakat biz ailecek yaklaşık 8-9 senedir kendimize kullanıyoruz.

Bence daha çok yazın kullanışlı oluyor.
Havlu gibi çok yer kaplamıyor.
Çok güzel su çekiyor ve hemen de kuruyor.
Bebeğe yazın battaniye olarak kullanacaksanız penye battaniye terletse bile bunda aynı sorun olmuyor.
Tek kat yeterli gelmezse 2 katlı olanını kullanıyorsunuz
Ne üşüme ne terleme oluyor.
Daha hafif olduğu için çocukta daha rahat uyuyor

Dediğim gibi bu kumaştan geçmiş yılllardan satın aldığımız yetişkin bornozlarımız, havlularımız mevcut.
Kolay kolay eskimiyor solmuyor.
Yıllarca incecik şey taş gibi sağlam duruyor
Şimdi bunları bulmak neredeyse imkansız.
Olanlarda servet fiyatına satılıyor.
Zaten bence şimdiki müslinler bile kalitesiz

X