Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
lk cocukta benim oğlanda böyleydi, bazen zorla uyandırıyordum bazen sabırla bekliyordum
bi video izledim ilk 2 hafta 2-3 saatte bir uyandırın ama sonrasında o kendine bi sistem oluşturur uyanır diyordu
Aa geçen burun yıkama videosunu izlediğim doktor 😂 izleyim ben bi ara. Ama bu konuda çocuk doktorları ile emzirme uzmanları farklı düşünüyor.
Benim ilk çocuğum da fene uyumazdı. 3 ay kontrolünde gece 8 saat uyuyor dediğimizde doktoe gülmüş, kimseye söylemeyin demişti. Dün de dejavu oldu resmen ama daha ayını doldurmadığı için kararsız kaldım. Dğn gece sütümü sağıp uykuda biberonlar verdim. İçerken uyanmadı ama gazını çıkarayım derken uyandı. Sanırım gece 1 kere biberon vercem, bir iki defa da uyanır emziririm diye düşündüm.

Mervecim benim kızda pişik oldu. Doktor ıslak mendili yasakladı. Pamuğu ıslatıp altını siliyorum. Biliyorum sen Sudocremin içeriği hakkında olumsuz düşünüyorsun ama bizim doktor verdi. Bunları uyguladım pişik geçti.
Ben mustela kullanıyorum azaldı şu an. Bu gramaj ve fiyat olarak daha ucuza geliyo. Temiz icerik olduğunu da biliyorum bunu bi deneyecem. Olmazsa mustelaya devam. Pişik yasamadık şükür. Ilk günler bizde de kizarma oldu ben de pamukla iyice kurulayarak devam ettim sonra döndüm islak mendile islak mendil de pamuk ve su zaten ben biraz sert davranmıştım sanırım 😬

Şunu aldım deneyecem.
Oğluma kullanmıştım, pişik sorunumuz olmamıştı. Pişik oluyosa arada havalandır popoyu.

B BitterCikilata nın önerisiyle de bunu aldım.

Ben çekiniyordum hortumlulardan ama doktor önerdi. 5 mllik serum fizyolojiki fışkırtmak yetmedi burnuna 🥲
Burun yıkamayı bi cesaret denedim ve çok memnun kaldım. Burnunda hiç sümük yok gibi görünürken arkadan çıkıyo. Kızım da hiç ağlamıyo neyse ki.

Oğluma kullanmıştım, pişik sorunumuz olmamıştı. Pişik oluyosa arada havalandır popoyu.

Burun yıkamayı bi cesaret denedim ve çok memnun kaldım. Burnunda hiç sümük yok gibi görünürken arkadan çıkıyo. Kızım da hiç ağlamıyo neyse ki.
Ben küçük 5 mllikleri sıktım komple bi delikten öbüründen çıktı ama yok ya arkada kalıyo sanki. Pişik hiç olmadık korkudan sürekli süruyorum mustelanınkini zaten.

Ben küçük 5 mllikleri sıktım komple bi delikten öbüründen çıktı ama yok ya arkada kalıyo sanki. Pişik hiç olmadık korkudan sürekli süruyorum mustelanınkini zaten.
Ayy nasıl yapıyorsunuz ben sıkamam onu korkarım 😱 kim temizleyecek ki bizim bebemizi😢

Belki enjektörle daha basınçlı oluyordur bilemedim ki. Az önce yaptım, burun temiz gibiydi ama çıktı sümük. Öne gelenleri de aspiratörle alabirsin. Otribebe almıştım ilk çocukta ama kullanmaya korkuyordum. Çok hafif çekince de arkayı tam boşaltamıyorsun gibi gelmişti. İkisi birlikte kullanılabilir bence.
Ben de mustela kullanıyorum. Her kakadan sonra sürerim diye almıştım ama bütün bezleri kakalı zaten 😂 çişli bezlere geçince sürmem heralde.

Belki enjektörle daha basınçlı oluyordur bilemedim ki. Az önce yaptım, burun temiz gibiydi ama çıktı sümük. Öne gelenleri de aspiratörle alabirsin. Otribebe almıştım ilk çocukta ama kullanmaya korkuyordum. Çok hafif çekince de arkayı tam boşaltamıyorsun gibi gelmişti. İkisi birlikte kullanılabilir bence.
Ben de mustela kullanıyorum. Her kakadan sonra sürerim diye almıştım ama bütün bezleri kakalı zaten 😂 çişli bezlere geçince sürmem heralde.
Ben hepsinde sürüyom 😬 enjektörsüz de iyi fışkırıyo ya denedim boşlukta 😬 Fazlası beynine gider valla🤣🤣

Beleşe nerdeyse 3lü müslin
Hemen aldım.Böyle beğendiğiniz indirimli ürünleri paylaşır mısınız.Sizler tecrübeli olduğunuz için direkt sorgulamadan aldım☺️

X