Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kişinin kullanma pozisyonuna göre kaç tane olması gereken değişiyor denemek için 1-2 alıp memnuniyete göre arttırabilirsin
Bn şuan kış olduğu için reflü yatağına seriyorum yazın üstüne atmaya duş sonrası için herşeye kullanılır
Her işe yarıyor 2 tane almıştım yine almayı düşünüyorum

Benim ne göbeğim kaldı ne kilom kızlar.Hatta doğum kilomun altına düştüm 36 bedendim 34 beden oldum doğumdan sonra.Sanirim biraz yapıyla ilgili.Slinge de değineyim😁😁😁ben aldım ama kızım durmadı içinde ya da ben becerip de kullanmadim o_O @Nihal Shibuya Nihalcim ben doğumdan sonra banyo yapicam diye annemin başının etini yedim o kadar banyo takıntım vardır.Ameliyattan sonra banyo yaptıralım diye defalarca hemşireler geldi odama. Öylesine yorgun ve ağrılar içindeydim ki banyoyu gözüm görmedi,yerimden kalkamadım bile.Sonra doktorumun zoru ve ısrarıyla 15 er dakikalik yürüyüşlere başladım koridorda.Eve geldiğimde çok daha iyiydim.Evde de her akşam sitede yürüdüm ve inanılmaz iyi geldi, çok çabuk toparladım.Mutlaka yürü kuzum.İnan iyilesmeni hizlandiricak.
Maşallah kilo vermek için özel bir şey yaptın mı? 😃 henüz normal kotlarıma geçemedim ben kalçadan, basenden aldım kiloyu çok moral bozucu 😣 ödemi de atamadım henüz. Göbek içinde korsemin gelmesini bekliyorum. Hamileyken insan takmıyor bunları

Maşallah kilo vermek için özel bir şey yaptın mı? 😃 henüz normal kotlarıma geçemedim ben kalçadan, basenden aldım kiloyu çok moral bozucu 😣 ödemi de atamadım henüz. Göbek içinde korsemin gelmesini bekliyorum. Hamileyken insan takmıyor bunları
Canim wala hicbisi yapmadım.Normal yeme duzenime devam ediorum.Doktorum bana korse kullanmicaksin dedi o yüzden ben kullanmıorum.

He dur 10 gün olmuş yaa.

Bu bir itiraftır ⚠️⚠️

Whiterose89 Whiterose89 gel şahit ol :rolleyes:

Bebelerinize küvet alın. Benim gibi cimrilik edi leğende yıkamayın. Sığmıyo çocuk. :KK70:
Büyük leğense aslında aynı boy sayılır😂 Ya da benim küvet boyutu gözüme öyle geldi. Şu içine katlananlardan almıştım.
Maşallah kuzucuk büyümüş. Acaba biraz büyüyünce kucağımıza alıp beraber yıkansak olmuyor mu😂

Büyük leğense aslında aynı boy sayılır😂 Ya da benim küvet boyutu gözüme öyle geldi. Şu içine katlananlardan almıştım.
Maşallah kuzucuk büyümüş. Acaba biraz büyüyünce kucağımıza alıp beraber yıkansak olmuyor mu😂
Çok büyük deģilmiş demek ki 🥲 Beraber denenebilir ama ön e onu yikamak sonra kendin yikanmak daha islevsel banyodan çıkınca onu mu sarcan kendin mi bornoz giycen saçını mı sarcan derken iş uzar. Bebeği giydirip usluca durmasıni bekleyip giyinmek bi hyal benim için. Her an aglayabilir yatmak istemeyebilir meme isteyebilir. 🥲

Çok büyük deģilmiş demek ki 🥲 Beraber denenebilir ama ön e onu yikamak sonra kendin yikanmak daha islevsel banyodan çıkınca onu mu sarcan kendin mi bornoz giycen saçını mı sarcan derken iş uzar. Bebeği giydirip usluca durmasıni bekleyip giyinmek bi hyal benim için. Her an aglayabilir yatmak istemeyebilir meme isteyebilir. 🥲
O zaman bu iş sanki tam babalık bir iş😂
Şimdi doğmadan anlayamıyorum tabii bu detayları düşünemiyorum. Ama bir şekilde yıkanacak büyüyecekler inşallah:)

giggles giggles
Süt sorununu nasıl çözdünüz.
7 günlük bebeğim 2 gündür memeyi kavrayamıyor. Ondan önce biraz kavrayıp içiyordu.
Benimki en baştan hiç ememiyordu
Sürekli denemeye devam ettim sırayla önce göğsüm, sonra silikon uç onu da tutmazsa en son biberonla verdim
Sonra bi gün tutmaya karar verdi göğsümü
O arada kendi emmiyor stresimi de aştım ama belki onun da etkisi olmuştur

Aaa alışsın aslında artık. Ben de doğum olsa da bu yükü bölüşsem diye düşünüyorum :) Gece tek uyanmış olmam artık diye umut ediyorum:)
Yavrum alsa hoplatsa zıplatsa da bebe bende susuyo susmak istemediğinde. Veriyosun memeyi. Baba bi yere kadar. 🥲 Kız benimki tutamıyodu bile. Bayaa iyi ilerledi 🤣

Yavrum alsa hoplatsa zıplatsa da bebe bende susuyo susmak istemediğinde. Veriyosun memeyi. Baba bi yere kadar. 🥲 Kız benimki tutamıyodu bile. Bayaa iyi ilerledi 🤣
Doğunca da olan anneye oluyor o zaman😌
Biraz daha geliştirir zamanla inşallah akıllılık yapıp kasıtlı yapmıyordur😂 Benim abim de ben küçük bebek tutamıyorum deyip sorumluluktan kaça kaça çocuklarını büyüttü😂

Biraz daha geliştirir zamanla inşallah akıllılık yapıp kasıtlı yapmıyordur😂 Benim abim de ben küçük bebek tutamıyorum deyip sorumluluktan kaça kaça çocuklarını büyüttü😂
Yok kıız hevesi var da korkuyo 🥲

Bana niye sanki sen yarin dogurcakmissin gibi bir his geldi acaba 🙈

Benimki giremedi diye sezaryen oldum. Sakin ol. 😌
Benim de öyle olacak gibi hissediyorum😌 20 sine kadar olmazsa sezeryan isterim artık. 42 ye kadar bekleyenler varmış. 40 tan sonrasına korkarım artık inşallah gerek kalmaz🙏🏼🙏🏼

Benim de öyle olacak gibi hissediyorum😌 20 sine kadar olmazsa sezeryan isterim artık. 42 ye kadar bekleyenler varmış. 40 tan sonrasına korkarım artık inşallah gerek kalmaz🙏🏼🙏🏼
Ay yok be ne beklemesi kaka maka yutar Allah korusun. Bana gün verdi gelmezse alırız diye güne de 4 gün vardı. Hala yerlesmemiş dedi yarın alalım mi dedi. Alalım diye zıpladım hemen. 😍

Ay yok be ne beklemesi kaka maka yutar Allah korusun. Bana gün verdi gelmezse alırız diye güne de 4 gün vardı. Hala yerlesmemiş dedi yarın alalım mi dedi. Alalım diye zıpladım hemen. 😍
Ben de ondan korkuyorum ya Allah korusun. Kendimiz ameliyattan kaçalım derken bebeğimizi riske sokmak zaten mantık dışı.
4 günde yerleşmezdi herhalde en mantıklısı olmuş mis gibi sağlıkla kucağında şimdi🥰

X