Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Güle güle giy Nihalcim.Ay senin doğumunu bekliorum dört gözle

Kurabiyeliye de bayıldım.
Koyu renklilerin kumaşı daha kalın Mervecim. Penguen yürüyüşümle Avm.ye gittim, çişimi tuttum ve kazasız eve döndüm
Gule güle giyin hamiş anne.
teşekkür ederim Baharcım. Siz atlattınız, sıra bende
Güle güle giy Nihalcim.Ay senin doğumunu bekliorum dört gözle
Realcim bu son haftalar çok zor oluyormuş. Bende gün sayıyorum artık. Sağlıkla bende doğuranlar arasında katılabilsem

Senin de çoktu be gülüm nooldu ki

Oku oku gereksiz bilgi yok
Çoktu Mervem hala çok mu bilmiorum.Meme mama gidioruz.Ama benim kızımin her emmesi en az bı saat.Sut bitince dolmasını da beklemio tekrar isti zaman da mama veriorum.Gecen gece sabaha kadar memedeydi.Artik en son ben uzandım kizi da koydum üstüme gözler kapalı emdi sabaha kadar.Bebek mi fırsat vermio sütün dolmasına yoksa sütüm mu azaldı bilemiyorum.Sen ne sıklıkla ve kaç dakika emziriosun?Benim bebeğim iki gece önce 45 dakika arayla beslendi.Cocuga ver ver yetmio anlamadım

Ben mamayı bir hafta önce bıraktım. Kızı bıraksam benim de sonsuza dek emer. Ayarlamaya calışıyom. Akşamları aktif saatler mesela kesinlikle memede duruyo sadece. Bez sayısı önemli. Kaç kakali kaç çişli bez oluyo

Sütün az değil, sadece bebeğin hala kendini senin karnında sanıyor. Bildiği tek koku sensin, kendini bir tek memede güvende hissediyor. Yenidoğan sadece aç olduğu için emmeZ, susayınca, korkunca, uykusu gelince vs emmek ister. O kadar normal ki bu, zamanla azalacsk ama.
İlk 40 gün gündr 4 kere 1 tl büyüklüğğnde kaka yapıyorsa doyuyor demektir. Bir kere de de yapabilir, parça parça da. Kilo alıyorsa doyuyordur yine. Sağlık ocağında tarttırarak takip edebilirsin. Mamaya devam edersen sütün azalır. Benim böyle görünen çok sütüm yok, akmıyor, dolmuyor falan ama bebeğim doyuyor. Dr kontrolğnde 3 günde 95 gr aldığı için emmeye devam dedi. Önceki bebeğim de sürekli emerdi, kilo alımı çok değildi ama doktorumuz yeterli derdi. Sütün artmasının tek yolu emzirmektir özetle.

Valla kendi adıma mamayı bıraktıktan sonra daha da bi yanaklandı sanki kızım
Mervem mamayı nasıl bıraktın bana da anlat.Ben de bırakmak istiorum.Meme reddimiz yok çok şükür.Hatta bebeğim meme canavarı ama mamayı bırakmak istiorum ben de

Mervem hiç saymadım ama günde rahat 3 defa kaka yapio.Bazen daha fazla.

Mervem mamayı nasıl bıraktın bana da anlat.Ben de bırakmak istiorum.Meme reddimiz yok çok şükür.Hatta bebeğim meme canavarı ama mamayı bırakmak istiorum ben de
Valla bi gece yine saatlerce emdi. Boş emiyo aç herhalde diye verdim mamayı burnundan bile geldi çok kustu. Daha da vermedim ben. Günde 1 veriyodum çoğunlukla.
Mervem hiç saymadım ama günde rahat 3 defa kaka yapio.Bazen daha fazla.
Çiş de önemli yeterli de çişli bez varsa doyuyodur tamam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…