Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Gelir gelir sadece geleceğine inan 🤗
Sorma ya annem şimdiden psikolojimi bozuyor resmen kaynanalik yapıyor bana😀onun sütü olmamış benim de olmazmis, mantığa bak ya bazen sinirleniyorum bazen he deyip geçiriyorum ama lohusalikta beni kizdiricak sanırım

Sorma ya annem şimdiden psikolojimi bozuyor resmen kaynanalik yapıyor bana😀onun sütü olmamış benim de olmazmis, mantığa bak ya bazen sinirleniyorum bazen he deyip geçiriyorum ama lohusalikta beni kizdiricak sanırım
Ayyy Allah şimdiden sabır versin. Bin şükür benim var. Insallah da yarıyodur bebeğe. Ilk hatta birden geldi tıkandı hem emzir hem sağ hem havluyla kompres sıcak suya buhara sok falan filan helak oldum. Şimdi bebek emiyo bırakıyo ardından akıyo bile. Kaynanam diyo ki 3 4 ay bari yetseydi. Daha ne olsun istiyo anlamıyorum.

Ayyy Allah şimdiden sabır versin. Bin şükür benim var. Insallah da yarıyodur bebeğe. Ilk hatta birden geldi tıkandı hem emzir hem sağ hem havluyla kompres sıcak suya buhara sok falan filan helak oldum. Şimdi bebek emiyo bırakıyo ardından akıyo bile. Kaynanam diyo ki 3 4 ay bari yetseydi. Daha ne olsun istiyo anlamıyorum.
Valla susmuyor etrafımızdaki insanlar inan herşeye cevapları var, ayrıca olmayabilir de süt yetmeyebilir de nolcak ki mama verilir ama insanın psikolojisini bozuyorlar

deli oluyorum yorum yapanlara, 3-4 ay nedir ya
benim sütüm az olmasına rağmen mama - ek gıda - o bu şu derken 2 yaşına kadar emdi cocuk

Valla susmuyor etrafımızdaki insanlar inan herşeye cevapları var, ayrıca olmayabilir de süt yetmeyebilir de nolcak ki mama verilir ama insanın psikolojisini bozuyorlar

deli oluyorum yorum yapanlara, 3-4 ay nedir ya
benim sütüm az olmasına rağmen mama - ek gıda - o bu şu derken 2 yaşına kadar emdi cocuk

Ben de tıkanıklık olunca mama verdim zaten günde bir düne kadar da devam ettim emin olana dek. Mal mal konusurlar anca. Dün de kustu da artık tokluktan daha vermiyom 🤣🤣

Ben de tıkanıklık olunca mama verdim zaten günde bir düne kadar da devam ettim emin olana dek. Mal mal konusurlar anca. Dün de kustu da artık tokluktan daha vermiyom 🤣🤣

valla en güzelini anne anlar, gercek cok güçlü bir his geliyor
kimse umurumda değil.

ben 95 ile hamile kaldım canım kaynanam sen şimdi 140-150 kilo olursun
bari dikkat et de aşırı alma veremezsin dedi,

şu an 33 haftam 107 kiloyum hedefim 110 da kapatmak ama 140 olsam da sana diyesim var
yav he ehe dedim geçtim

kimse umurumda değil.

şu an 33 haftam 107 kiloyum hedefim 110 da kapatmak ama 140 olsam da sana diyesim var
yav he ehe dedim geçtim
Öf sanki keyfiye kilo alıyon ne alaka ya tek kelime edemezler.

kimse umurumda değil.

yav he ehe dedim geçtim
Kürekle ağzına vurasım geldi 🤬
Valla cevabını ver ya bu ne lohusayken yada hamileyken kiloyla psikolojik şiddet yapıyorlar
Valla he de geç senden çok kimse düşünemez bebeğini

Kürekle ağzına vurasım geldi 🤬
Valla cevabını ver ya bu ne lohusayken yada hamileyken kiloyla psikolojik şiddet yapıyorlar
Valla he de geç senden çok kimse düşünemez bebeğini

kaynanam karşılık verince anlayan biri değil :KK70:
kendimi bu sebeble yormuyorum, he diip geçince daha cok gıcık kapıyor :)

Yetmezse de mama veririm de
Mama bebesi olsun sağlıklı olsun yeter
Bnm oğlan 5.5 ay emmişti adım göğüsleri sarkar diye memeden kestiye çıkmıştı

Yetmezse de mama veririm de
Mama bebesi olsun sağlıklı olsun yeter
Bnm oğlan 5.5 ay emmişti adım göğüsleri sarkar diye memeden kestiye çıkmıştı
Verdim ya hep zaten. Yemedi tükürdü bile. Verme dediler deim olsun ben vereyim o icmesin isterse ben emin olayım. Insanlar inanılmaz ya.

Hepsi aynı demek ki 🙄 Bizimki de 2 3 günde bir geliyor, geldiğinde oğlum uyuyor olursa uyumuyor diyordun uyuyor işte diyor 🙄 sanki çocuk 24 saat uyumuyor diyoruz..
Fazla emerse biraz çıkarıyor oğlum, sütün yaramıyor herhalde diyor 🙄
Daha sonra gazını çıkarmadan önce huzursuzlanıp ağlarsa doymamış bu yine emzir diyor 🙄 çocuk kusuyor fazlasını nasıl doymamış olabilir..
Çok mecbur kalmadıkça emzik vermiyorum, verdiğim zaman emziği verme diyor ağzından alıyor. Çocuk ağlarsa ve hanımefendi susturamazsa ben almayayım diye ağzına emziği sokuyor 🙄
Şapka sevmiyoruz zaten, takarsam bile kafayı sallaya sallaya çıkarıyor. Şapkası yoksa üşür bu çocuk, şapkası varsa ev çok sıcak çıkarın diyor 🙄off daha neler neler yeminle bıktım ya

Hepsi aynı demek ki 🙄 Bizimki de 2 3 günde bir geliyor, geldiğinde oğlum uyuyor olursa uyumuyor diyordun uyuyor işte diyor 🙄 sanki çocuk 24 saat uyumuyor diyoruz..
Fazla emerse biraz çıkarıyor oğlum, sütün yaramıyor herhalde diyor 🙄
Daha sonra gazını çıkarmadan önce huzursuzlanıp ağlarsa doymamış bu yine emzir diyor 🙄 çocuk kusuyor fazlasını nasıl doymamış olabilir..
Çok mecbur kalmadıkça emzik vermiyorum, verdiğim zaman emziği verme diyor ağzından alıyor. Çocuk ağlarsa ve hanımefendi susturamazsa ben almayayım diye ağzına emziği sokuyor 🙄
Şapka sevmiyoruz zaten, takarsam bile kafayı sallaya sallaya çıkarıyor. Şapkası yoksa üşür bu çocuk, şapkası varsa ev çok sıcak çıkarın diyor 🙄off daha neler neler yeminle bıktım ya
Kucağa alışir deyip kucakta pışpışlaması 🤣🤣 Ay gölge etmeseler hiç.

Öpmeyin diyip öpüyor mu 🤣
Yok onu yapmadı şükür ama ben öpülmesine kızdığım için gizli gizli benim görmediğimi düşünerek öpüyor 😏 bir de laf çarpar gibi yüzünü öpemiyoruz bari elini öpelim diyerek salyali salyali öpmesi var.. az sonra çocuk ağzına sokacak o eli 🙄🙄

X