Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Arkadaslar kimisi cok agir kullanisli degil yer kapliyor diyor kimisi cok memnun annemde cok hevesli alacak bundan ama hangi marka iyi onereceginiz bi set var mi bi tarz
Ben de bestwaya bakmıştım bu markanın ama cidden hantal ben kabin tipi aldım pierre cardin capsul bi bak istersen.

Merhaba güzel anneler, inşallah hepiniz sağlıcakla bebeklerinizi sorunsuz ve zamanında kucağınıza alırsınız.
ben gebelik öncesi aktiftim forumda fakat gebeyken olumsuz etkilenmemek adına (zorlu bir gebelik geçirdim) uzak kalmıştım buralardan.
şimdi başlığa denk gelince kıymetlimle 👶🏻 size naçizane fikir vermeye geldim.
kıyafet konusuna pek girmek istemiyorum ne kadar az alsak da çok geliyor 🙂 doğduklarında tombiş bebek değillerse zaten hastane çıkışları bile büyük geliyor 0-1 ay kıyafetleri ben 40 gün kadar giydirdim.
Emziren anneler için mustela göğüs ucu kremi benim için hayat kurtarıcı oldu ilk bir hafta meme ucu ve bebek birbirine uyum sağlarken biraz hırpalanıyor.
göğüs kalkanı yine ilk zamanlar hassasiyet çok olduğu için kumaşa temas etmemesi adına gerekiyor.
Süt sağma makinası çalışan anne olmasanız bile ilk başlarda süt salgılanımı kontrolsüz olduğu için mastit olmamak adına kullanma durumu olabilir
travel sistem bebek arabası kesinlikle önermiyorum onun yerine orta karar bir puset ve baston tip veya kabin boy bebek arabası hem daha uzun ömürlü hem daha kullanışlı oluyor (kışın bebek arabasıyla bebeği dışarı çıkarmayı planlıyorsanız bu bebek arabalarına puset takmak için aparat da mevcut.)
Burun aspiratörü aldım ama hiç kullanmadım zorunlu kalmadıkça doktorumuz önermedi
Kışın burunları kuruduğu için serum fizyolojik kullandım günde 3-5 damla
Ateş ölçer kulaktan ölçen aldım memnunum.
Anakucağı bebekten bebeğe değişen bir şey eğer bebek çok gazlı veya kolik değilse doğduktan en geç 1 ay sonra alıştırırsanız uyum sağlar
Sling ben kullanamadım pratik gelmedi
Kanguru çok severek kullandım hala kullanıyorum (babybjörn)
Anne yanı beşik sezaryen sonrası hayat kurtardı (chicco next2me magic)
Aklıma gelenler bunlar şimdilik 😌
Bunlar önceden yazılmışsa vaktinizi aldığım için affedin 🙏🏻

Merhaba güzel anneler, inşallah hepiniz sağlıcakla bebeklerinizi sorunsuz ve zamanında kucağınıza alırsınız.
ben gebelik öncesi aktiftim forumda fakat gebeyken olumsuz etkilenmemek adına (zorlu bir gebelik geçirdim) uzak kalmıştım buralardan.
şimdi başlığa denk gelince kıymetlimle 👶🏻 size naçizane fikir vermeye geldim.
kıyafet konusuna pek girmek istemiyorum ne kadar az alsak da çok geliyor 🙂 doğduklarında tombiş bebek değillerse zaten hastane çıkışları bile büyük geliyor 0-1 ay kıyafetleri ben 40 gün kadar giydirdim.
Emziren anneler için mustela göğüs ucu kremi benim için hayat kurtarıcı oldu ilk bir hafta meme ucu ve bebek birbirine uyum sağlarken biraz hırpalanıyor.
göğüs kalkanı yine ilk zamanlar hassasiyet çok olduğu için kumaşa temas etmemesi adına gerekiyor.
Süt sağma makinası çalışan anne olmasanız bile ilk başlarda süt salgılanımı kontrolsüz olduğu için mastit olmamak adına kullanma durumu olabilir
travel sistem bebek arabası kesinlikle önermiyorum onun yerine orta karar bir puset ve baston tip veya kabin boy bebek arabası hem daha uzun ömürlü hem daha kullanışlı oluyor (kışın bebek arabasıyla bebeği dışarı çıkarmayı planlıyorsanız bu bebek arabalarına puset takmak için aparat da mevcut.)
Burun aspiratörü aldım ama hiç kullanmadım zorunlu kalmadıkça doktorumuz önermedi
Kışın burunları kuruduğu için serum fizyolojik kullandım günde 3-5 damla
Ateş ölçer kulaktan ölçen aldım memnunum.
Anakucağı bebekten bebeğe değişen bir şey eğer bebek çok gazlı veya kolik değilse doğduktan en geç 1 ay sonra alıştırırsanız uyum sağlar
Sling ben kullanamadım pratik gelmedi
Kanguru çok severek kullandım hala kullanıyorum (babybjörn)
Anne yanı beşik sezaryen sonrası hayat kurtardı (chicco next2me magic)
Aklıma gelenler bunlar şimdilik 😌
Bunlar önceden yazılmışsa vaktinizi aldığım için affedin 🙏🏻
Çok çok teşekkür ederiz her öneri bizim için altın değerinde. 🤗🤗

Eklentiler

• Screenshot_20210805-195458_Chrome.jpg
    Screenshot_20210805-195458_Chrome.jpg
    54,7 KB · Görüntüleme: 106
Bnde bu tatlışı çok beğendim ama biraz tuzlu 🙈 :confused:

Eklentiler

• EB6457BF-1C2B-44BF-BB19-B35BE42F6BF7.jpeg
    EB6457BF-1C2B-44BF-BB19-B35BE42F6BF7.jpeg
    77,4 KB · Görüntüleme: 97
Bebek arabasını evde kullanıyor yakın bir arkadaşım. Evinde de gittim gördüm. Bebeği istediği odada onun içinde yatırıyor, yatınca arabayı doğruca odasına taşıyor. Çocuk da hiç uyanmıyor. O kadar kullanışlı idi ki, benim alacağım ilk şey o olacak sanırım.

Dışarı çıkınca da ayaklarnı banyoda sudan geçriyor bitti gitti. Ki benimki zaten aralık bebeği olacağı için en az 5 ay dışarı çıkarmam, o zaman da evde rahat rahat kullanırım. 😊
Yaa biz seninle aynıyız aramızda bir hafta falan var Galiba ben 00.00 da tam 21+0 Olcam hesaplara göre Aralık sonuna denk geliyor dogum (26 aralık)ne tür kıyafetler alabilirim acaba

Yaa biz seninle aynıyız aramızda bir hafta falan var Galiba ben 00.00 da tam 21+0 Olcam hesaplara göre Aralık sonuna denk geliyor dogum (26 aralık)ne tür kıyafetler alabilirim acaba
Benim de aralık başı ya da kasım sonu civarı olacak. Ic çıtçıtlı badileri uzun kollu alacam normal 5li takımlar ve altına da ekstra patikli altlar giyecek. Zaten sarmalayacaz.

Benim de aralık başı ya da kasım sonu civarı olacak. Ic çıtçıtlı badileri uzun kollu alacam normal 5li takımlar ve altına da ekstra patikli altlar giyecek. Zaten sarmalayacaz.
Doğru kış çocukları resmen mayalanıyorlar üst üste üst üste bende zıbınlari biraz uzun biraz atlet gibi olanlardan alayım o zaman arkadaşım yeni doğum yaptı da çok fazla takım alma dedi çünkü alt kirlense üst temiz kalıyor üst kirlense alt temiz dedi ayrı ayri alsan daha rahat edersin dedi

X