Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Herkese merhaba, doğum sonrası için hoş geldin bebek hediyelikleri, kapı süsü vs bakıyor musunuz? Ben biraz baktım ama hep çok abartılı ve gereksizmis gibi geliyor, bilemedim. Tecrübeli anneler, ne yapmamız gerek? 🙃
Ben instagramda ck_designevent sayfasından kapı süsü ve çikolata yaptıracağım hediyelik dağıtmayı düşünmüyorum 😂

Bi de misal başkasının çocuğunun magneti neden benim dolabimda dursun gibi dusunuyorm ben, benim cocugumun da olmasin o sebeple🤣 ama fide, fidan gibi yararli seyler cok hoş mesela. İlla bsy alirsam öyle yararlı bsy alirim
Bana da gereksiz geliyor bu hediyeler. Biri bana çocuğunun 2 yaş doğum gününün magnetini hediye etmişti. Üstelik kutlama anında yanlarında bile değildim, akşam tesadüfen gitmiştim. Elime bir anda magneti tutuşturdular. Eve gelir gelmez onu çöpe attım. Ben de kimseye çocuğumla ilgili magnet vermem. En fazla çikolata veririm. Ya da fidan falan. Yani işlevi olmayan bir şey asla vermem.

Bana da gereksiz geliyor bu hediyeler. Biri bana çocuğunun 2 yaş doğum gününün magnetini hediye etmişti. Üstelik kutlama anında yanlarında bile değildim, akşam tesadüfen gitmiştim. Elime bir anda magneti tutuşturdular. Eve gelir gelmez onu çöpe attım. Ben de kimseye çocuğumla ilgili magnet vermem. En fazla çikolata veririm. Ya da fidan falan. Yani işlevi olmayan bir şey asla vermem.
Aynen, işlev bence de önemli, yazık cunku az para da değil gerçekten 🥴

Kızlae bugün oğluşumun ilk hediyesinin haberi geldi. Adı bu değil ama, bizimkinin adı başka olacak. Bu resimdeki taslak. Kardeşimin eşi hazırlamış. Öyle sevindim ki. Kızlarından kalan park yatağını da gönderecekler. Bugün ben de o yatağa uygun yastık yorgan çarşaf kılıfları için kumaş seçtim ikişer tane. Bir yazlık bir kışlık battaniye kumaşı da seçtim. Arkadaşım dikecek. Onunla seçtik zaten. Çok mutluyum. 🤗

Eklentiler

• IMG-20210929-WA0002.jpg
    IMG-20210929-WA0002.jpg
    162,2 KB · Görüntüleme: 74
Kızlae bugün oğluşumun ilk hediyesinin haberi geldi. Adı bu değil ama, bizimkinin adı başka olacak. Bu resimdeki taslak. Kardeşimin eşi hazırlamış. Öyle sevindim ki. Kızlarından kalan park yatağını da gönderecekler. Bugün ben de o yatağa uygun yastık yorgan çarşaf kılıfları için kumaş seçtim ikişer tane. Bir yazlık bir kışlık battaniye kumaşı da seçtim. Arkadaşım dikecek. Onunla seçtik zaten. Çok mutluyum. 🤗
Güzel günlerde kullansın 🥲

Merhabalar ben bebek giysileri ve bebek battaniyeleri örüyorum.. Düşünürseniz özelden size insta sayfamı atabilirim.. Türkiye nin her yerine kargo ile gönderiyorum..

Evet hanimlar bebisin kiyafetleri yikandi, utulendi ve yerlestirildi. Hazir yerlestirirken hepsini aylara gore ayirdim, saydim, organizere hangi ay araligi oldugunu yazdim🥶 Tum bunlari yaparken size de yazayim dedim.
Bodylerimiz
0-1 ay 6 adet
1-2 ay 4 adet
2-4 ay 6 adet
3 ay 6 adet
6 ay 6 adet
Kiyafetlerimiz
0-3 ay 7 tulum, 3 takim
3-6 ay 4 tulum, 3 takim
Battaniyelerimiz
2 pazen
2 ince muslin
2 triko
1 pamuk saten
❗️(Ilk zamanlar cok civik kaka yapiyorlar, beline kadar kaka oluyor deyip korkuttuklari icin ilk 2 ay icin cok body almisim😢)
👍🏻Bundan sonrasi icin de ful 6-9 aylik calisacagim merve merve sopalayacak yoksa beni😂

Merhabalar ben bebek giysileri ve bebek battaniyeleri örüyorum.. Düşünürseniz özelden size insta sayfamı atabilirim.. Türkiye nin her yerine kargo ile gönderiyorum..
Çevremde ören ve diken o kadar arkadaşım var ki, çoğu hediye gelecek zaten. İhtiyacım olacağını sanmıyorum. Size işinizde başarılar. 😊

Evet hanimlar bebisin kiyafetleri yikandi, utulendi ve yerlestirildi. Hazir yerlestirirken hepsini aylara gore ayirdim, saydim, organizere hangi ay araligi oldugunu yazdim🥶 Tum bunlari yaparken size de yazayim dedim.
Bodylerimiz
0-1 ay 6 adet
1-2 ay 4 adet
2-4 ay 6 adet
3 ay 6 adet
6 ay 6 adet
Kiyafetlerimiz
0-3 ay 7 tulum, 3 takim
3-6 ay 4 tulum, 3 takim
Battaniyelerimiz
2 pazen
2 ince muslin
2 triko
1 pamuk saten
❗️(Ilk zamanlar cok civik kaka yapiyorlar, beline kadar kaka oluyor deyip korkuttuklari icin ilk 2 ay icin cok body almisim😢)
👍🏻Bundan sonrasi icin de ful 6-9 aylik calisacagim merve merve sopalayacak yoksa beni😂
Ay hayırlı olsun. Ben de evime dönsem şu aşamalara geçsem diye sabırsızlanıyorum. 3 gündür şehir dışına çıktık da annemlere, 10 güne kadar eve döneceğiz. Dönüşü sabırsızlıkla bekliyorum ☺️

Herkese merhaba, doğum sonrası için hoş geldin bebek hediyelikleri, kapı süsü vs bakıyor musunuz? Ben biraz baktım ama hep çok abartılı ve gereksizmis gibi geliyor, bilemedim. Tecrübeli anneler, ne yapmamız gerek? 🙃
Kapı süsü siparişini verdim, 1 haftaya teslim edilecek. 30 gün teslim süresi verdi satıcı, ama içime çok sindi.

Hediyelik olarak da lavanta kesesi yaptırıcam, kese üzerine bebek ismini yazıyorlar. Kayınvalidem bi hatıra olsun dedi, biz de dolaplarda lavanta kesesini çok kullanırız, hatıra kalır dedim :)

Bodylerimiz
0-1 ay 6 adet
1-2 ay 4 adet
2-4 ay 6 adet
3 ay 6 adet
6 ay 6 adet
Kiyafetlerimiz
0-3 ay 7 tulum, 3 takim
3-6 ay 4 tulum, 3 takim
Battaniyelerimiz
2 pazen
2 ince muslin
2 triko
1 pamuk saten

İyi günlerde giysin minik kuzun. Ben de 28. Haftadan sonra başlayacağım yıkamaya.

merve merve ben doğurdum erkenden geldi bebişim. Mochiyi söyleyim diye geldim. Şöyle ki 5 günlük tecrübem tek taraflı emerken diğerinden de süt toparlayabildim, çok fazla akıyor yoksa. Boşa gitmesine engel oluyor. Ben uyurken de eşim verdi o sağılan sütleri de. Ama ısıtmak vs çok işime gelmedi ileride saklama koşulları ısıtma koşulları derken elimiz alışacaktor. ama illa ki sağılacaksa, toparlanacaksa manuel olarak gayet makul iş görür. Ama çalışanlar için vs yetmeyebilir. Şimdilik bunlar.

Bodylerimiz
0-1 ay 6 adet
1-2 ay 4 adet
2-4 ay 6 adet
3 ay 6 adet
6 ay 6 adet
Kiyafetlerimiz
0-3 ay 7 tulum, 3 takim
3-6 ay 4 tulum, 3 takim
Battaniyelerimiz
2 pazen
2 ince muslin
2 triko
1 pamuk saten
😘😘😘😘😘

merve merve ben doğurdum erkenden geldi bebişim. Mochiyi söyleyim diye geldim. Şöyle ki 5 günlük tecrübem tek taraflı emerken diğerinden de süt toparlayabildim, çok fazla akıyor yoksa. Boşa gitmesine engel oluyor. Ben uyurken de eşim verdi o sağılan sütleri de. Ama ısıtmak vs çok işime gelmedi ileride saklama koşulları ısıtma koşulları derken elimiz alışacaktor. ama illa ki sağılacaksa, toparlanacaksa manuel olarak gayet makul iş görür. Ama çalışanlar için vs yetmeyebilir. Şimdilik bunlar.
Darısı başımıza, zamanı gelince tabi 🥰 sağlıkla büyüt inşallah canım

X