Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bilmiyorum başka sesli oyuncaklar okey ama buna bi uyuzum 🤣
Bugun bir arkadas oyuncak sormus, sen de cingirak yazmistin. O zaman hic oyuncak almadigimi farkettim.
Fikrinize saglik kizlar. oglusumun da artik oyuncagi var 🤭 20210916_202434.jpg

Kızlar tecrübelilerden ya da anlayanlardan yardım rica ediyorum.Simdi bu kraftin 3 tane park yatagi var ama ben aralarındaki farkı anlayamadım.1.kraft calipso 2, 2.kraft elite, 3.kraft prime.

Ya bu yil da herkes Alparslan koyuyor neden acaba 🤣
Biz de Alp Arslan koyacagiz Allah nasip ederse.
Kulak tikiyoruz begenmeyenlere. Ilk karar verince abimin esi Alp Leo diye dalga gecmisti 🤣

Kayinvalidem baya bi soylendi ama ne dedi bilmiyorum. Esim yabanci kendi aralarinda konustuklari dili anlamiyorum. Telafuz edemiyoruz demis sozde tabi hepsini cevirmedi anasinin dediklerini cevirir mi 🤣🤣

Hic aklımızda yoktu bu isim.. Oylesine konusurken ben Alp nasil dedim, Esim Alp Arslan olsun dedi. Bir anda karar verdik ama icimize sindi.
Ay çok merak ettim eşiniz nereli? Kv'niz hangi dili konuşuyor yani? 😃

Ay çok merak ettim eşiniz nereli? Kv'niz hangi dili konuşuyor yani? 😃
Esim Misirli.
Biz ingilizce iletisim kuruyoruz esimle ama annesi ingilizce bilmiyor ve ben de onlarin dilini bilmiyorum. Zaten farkli ulkelerdeyiz. Boyle gayet mutlu mesut bir kayinvalide-gelin iliskimiz var. :KK53:
Ayni sey eltilerim icin de gecerli :KK6:

Kulak tikiyoruz begenmeyenlere. Ilk karar verince abimin esi Alp Leo diye dalga gecmisti 🤣

Kayinvalidem baya bi soylendi ama ne dedi bilmiyorum. Esim yabanci kendi aralarinda konustuklari dili anlamiyorum. Telafuz edemiyoruz demis sozde tabi hepsini cevirmedi anasinin dediklerini cevirir mi 🤣🤣

Hic aklımızda yoktu bu isim.. Oylesine konusurken ben Alp nasil dedim, Esim Alp Arslan olsun dedi. Bir anda karar verdik ama icimize sindi.

Ben de Alp istiyorum. Çok kısa geliyor o da. Koyamadık çocuğun adını.

Evet Zeyno cinsiyeti söyleseler bile ortak renkler alın diyorlar.
Benim görümceme de erkek dediler, son haftalar kız dediler onlarda çoğu şeyi mavi almışlardı.
Öyle kullandılar ama olsun bence renk olarak hani daha çok ortak krem, sarı, beyaz falan alınsa daha güzel olur :)

Sen 19 u iyi beklemişsin ben şimdi öğrensem diyorum :KK70:

Renklere çok takılmamak gerek bence , mavi de alıyorum ben . Her şey rengarenk şuan :) Renk ayrımı yapmıyorum . 15 de kesin kız dedi bana doktorum .

Siz ama sanırım genelde mor alırsınız :)

Renklere çok takılmamak gerek bence , mavi de alıyorum ben . Her şey rengarenk şuan :) Renk ayrımı yapmıyorum . 15 de kesin kız dedi bana doktorum .

Yo mor da sevmem. Bende de direk mavi değil ama mint falan çok var. Maviyi normalde de sevmem ama ondan yoksa cinsiyet ten değil :KK70:
Toprak tonları çok iyi bence :)

Elim şimdiden mor renkli şeylere gidiyor.
Geçen bebek arabası bakıyordum onun bile moruna baktım skdlksld :KK70:
İşte şey deniliyor 12. haftada aslında görüyorlar ama netleşmesi için 15-16 veya daha sonrasını bekliyorlar diye.

Sağlıkla gelsin kızın :anne: :KK200: :KK200:

Elim şimdiden mor renkli şeylere gidiyor.
Geçen bebek arabası bakıyordum onun bile moruna baktım skdlksld :KK70:
İşte şey deniliyor 12. haftada aslında görüyorlar ama netleşmesi için 15-16 veya daha sonrasını bekliyorlar diye.

Sağlıkla gelsin kızın :anne: :KK200: :KK200:

İnşallah hepimizin sağlıkla gelsin :)

12 de önce %100 kız ama bekleyelim biraz daha dedi sonra da evet kesin kız dedi :)

Her rengi seviyorum ben de ama eşim artık engellemese her yeri sarı doldururum :KK70:

Eşimde bende yeni çıkan isimleri asla istemiyorduk canım ikimizde öz türkçe isimler istiyorduk hep eşim Alparslan istedi benimde içime sindi hala beğenmeyenler var ama çokta umrumda değil ahmet mehmet koysam onuda beğenmiceklerdi, biz oğluma aylardır ismiyle sesleniyoruz, herkes bize çok ağır isim falan diyor büyük adam ismi diyor bende bu çocuk hep bebek kalmayacak elbet büyüyecek diyorum, çocukların isimlerinin anlamını yaşadığına inanıyorum ben ALPARSLAN; yiğit, cesur demek bizim oğluşlarda cesur ve güçlü olurlar inşAllah:KK36:

Eşimde bende yeni çıkan isimleri asla istemiyorduk canım ikimizde öz türkçe isimler istiyorduk hep eşim Alparslan istedi benimde içime sindi hala beğenmeyenler var ama çokta umrumda değil ahmet mehmet koysam onuda beğenmiceklerdi, biz oğluma aylardır ismiyle sesleniyoruz, herkes bize çok ağır isim falan diyor büyük adam ismi diyor bende bu çocuk hep bebek kalmayacak elbet büyüyecek diyorum, çocukların isimlerinin anlamını yaşadığına inanıyorum ben ALPARSLAN; yiğit, cesur demek bizim oğluşlarda cesur ve güçlü olurlar inşAllah:KK36:
Ya bu koyacağımız ismi beğenmeyenler asla anlamıyorum, soruyorlar ne koyacaksın diyo söylüyorsun Hıı şu daha iyi değilmiydi diye örnek sunuyo yada burun kıvırıyor. E benm evladım ben koycam ismini niye yorum yapysun tamam de geç 😑 demi

X