Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Evet çok şükür 8 aylıktan itibaren ben diyet açtım ve bebeğim de tüketiyor. 4 ay katı diyet yaptım malesef, süt vr süt ürünleri, yumurta, dana eti, tavuk, kuruyemiş, balık, muz, tahin, domates, kırmızı meyveler…..
Tavuk hariç bizim de hepsine var. Ben de keçi peyniriyle açıyorum şimdi. İnşallah oğlumun da geçer🙏🏼🙏🏼 Ne güzel geçmiş gitmiş 🥰

Tavuk hariç bizim de hepsine var. Ben de keçi peyniriyle açıyorum şimdi. İnşallah oğlumun da geçer🙏🏼🙏🏼 Ne güzel geçmiş gitmiş 🥰
Bizim hepsine yoktu muhtemelen, yanlış doktor yönlendirmesi sonucu hepsi kesildi. Hani alerji kontrol altına alınamaz, hepsi kesilir tamam da. Hatta doktor glutrni bile kesmişti. Bence sadece süttü. Geçti çok şükür darısı size ve tüm bebeklere olsun 😇😇

Kızlar 9 10 aylık bebekleriniz ne durumda emekleyen yürümeye başlayan bebekler varmi?
therealsinner therealsinner sıralı yürüyor demişti.

Oğlum 8,5 aylık oldu henüz emeklemiyor. Ulaşmak istediği noktaya bazen sürünerek bazen dönerek gidiyordu. Bu 1 haftadır gitmiyor bizden istiyor😂
Emekleme denemeleri yapıyor gibi ama çekiniyor sanki

therealsinner therealsinner sıralı yürüyor demişti.

Oğlum 8,5 aylık oldu henüz emeklemiyor. Ulaşmak istediği noktaya bazen sürünerek bazen dönerek gidiyordu. Bu 1 haftadır gitmiyor bizden istiyor😂
Emekleme denemeleri yapıyor gibi ama çekiniyor sanki
Bizimkide sürünerek gidiyor 1 aydır ama çok sevmiyor sürünmeyi elinden tutup yurutmemizi istiyor koltuktan kanepeden tutup kalkıyor 1 2 adımda olsa sıralıyor ama korkuyor henüz düşcem diye 😂 aslında sürünmekte bir emekleme sekliymis canim hatta komando emeklemesi diyor doktorlar 🤭

Genelde 2 yaşında geçiyormuş. Biz şimdi
Diyeti yavaştan açmaya çalışıyoruz.
Daha önce fırınlanmış yumurta sarısı olumsuz sonuçlanmıştı.
Şimdi fırınlanmış keçi peyniri deniyorum. İyi gidiyor sanki.
Rota olduk. İlk çok pişman olmuştum çünkü çok zor toparladı. Ama sora rotadan hastanede kalanları duyunca iyi ki yaptırdık dedim
İnşallah kolayca geçer bu süreç sizin için ve tüm alerjik bebişler için
Bizde rota için git gel yaşıyoruz ama büyük ihtimalle ikinci dozu yaptırırız gibi

Bizimkide sürünerek gidiyor 1 aydır ama çok sevmiyor sürünmeyi elinden tutup yurutmemizi istiyor koltuktan kanepeden tutup kalkıyor 1 2 adımda olsa sıralıyor ama korkuyor henüz düşcem diye 😂 aslında sürünmekte bir emekleme sekliymis canim hatta komando emeklemesi diyor doktorlar 🤭
Oğlumunki o komando sürüklemesine uymuyor. Az bir ilerlemesi oluyor. Daha çok dönmeyi tercih ediyor ama sizinki tutup kalkıyor ve az da olsa sıralıyorsa belki direkt yürümeye geçer🥰

Oğlumunki o komando sürüklemesine uymuyor. Az bir ilerlemesi oluyor. Daha çok dönmeyi tercih ediyor ama sizinki tutup kalkıyor ve az da olsa sıralıyorsa belki direkt yürümeye geçer🥰
Olabilir vallahi bayılıyor yürümeye hep yürütün hep ayakta oluyum diyor.

Merhabalar bebek arabası ve anne yanı beşiği alıp memnun kaldığınız önereceğini markalar var mı acaba

Merhabalar bebek arabası ve anne yanı beşiği alıp memnun kaldığınız önereceğini markalar var mı acaba

Anne yanı konusunda ben de çıkmazdayım, park yataklı olanlardan mı alınsa, babynest tarzı reflü yataklı olan sevi bebe’ninkinden alınsa bilemedim.

Anne yanı konusunda ben de çıkmazdayım, park yataklı olanlardan mı alınsa, babynest tarzı reflü yataklı olan sevi bebe’ninkinden alınsa bilemedim.
Ben babynest almıştım çok kullandım kah yerde kah yatakta fakat anneyanı da alsaydım diye çok düşündüm. Eğer yatağımın yanında uygun bi alan olsaydı kesinlikle anne yanı alırdım. Park beşik de kullanılıyor hafif olunca tatile memlekete falan bile götürdüm hatta top havuzu gibi kullanıyorum şu an salonumda. Onu da fermuarlı alsam daha iyi olurdu ama şu an fermuarlıyı kendisi açabilir güvenli olur muydu bilemiyorum. şimdilerdei yere yakın büyük ahşap yataklardan almayı düşünüyorum (odadaki eşyaları ayarlayınca). Normal bebek beşiği almadım yine olsa yine almam.

İkisini de aldım kullandım, anne yani park yatağı hala kullanıyorum geceleri çok rahat oluyor, sevi bebe reflu yatağını içine koydum 2 3 ay onunla uyudu

Anne yanı olan reflü yataklı beşiğimiz var. Sanırım 2 ay kadar kullanabildik. Sonra yanımda benim yatağımda yatmaya başladı. Bir kaç kez denedim ama beşikte hemen uyanıyor. Alan dar geliyor. Hala çok sık olan emzirmeleri düşününce sürekli yataktan çık bebeğini al yatağa çok zor. Anne yanı olan beşik almalı.

Bebek arabasından da memnunun ama uçmuş sanırım. Mamas papas ocarro. Ağır ama bence bebeğim içinde çok rahat. Ben seviyorum ama aylar geçti bagajdan alırken annemler hala söyleniyor😂😂

Herkese merhaba vivenseden montessori bebek odasi takimi alan var mi memnun musunuz

Hanımlar, bir sonra doğum yapağacağım inşallah.. Bebeğimin anne yanı ahşap beşiği var ama yatak odası dışında diğer odalarda kullanmak için resimdeki gibi portatif beşikler kullanışlı olur mu? Gereksiz bir ürün mü hemen büyüdükleri için?Kaç aya kadar idare eder emin olamadım. Evimiz çok küçük ve oldukça da serin, kış bebeği olacağı için merak ediyorum, yatak odası dışındaki odalarda ne kullanıyor tecrübeli anneler?

Eklentiler

• FBC00256-0CD0-4633-8038-CC0D5A6D1239.jpeg
    FBC00256-0CD0-4633-8038-CC0D5A6D1239.jpeg
    241,4 KB · Görüntüleme: 51
Hanımlar, bir sonra doğum yapağacağım inşallah.. Bebeğimin anne yanı ahşap beşiği var ama yatak odası dışında diğer odalarda kullanmak için resimdeki gibi portatif beşikler kullanışlı olur mu? Gereksiz bir ürün mü hemen büyüdükleri için?Kaç aya kadar idare eder emin olamadım. Evimiz çok küçük ve oldukça da serin, kış bebeği olacağı için merak ediyorum, yatak odası dışındaki odalarda ne kullanıyor tecrübeli anneler?
Bana çok kullanışlı gelmedi. Park yataklar odadan odaya taşınmaz mı? Hamak beşik vardı bizde max 1 ay kullandık.
Bizim her odada kucaktaydı. Hep kucaktaydı hala kucakta😂😂
Bence doğduktan sonra bakabilirsiniz buna.
Belki sadece reflü yatağı işinizi görebilir.

Güzel anneler , hastane çantasına koymak için biberon almak istiyorum, ne olur ne olmaz diye. Aventin bu başlığını kullanıp memnun olan olmayan var mı acaba ?
6B7456FD-38D8-4493-9AAF-0915985AF078.png

Güzel anneler , hastane çantasına koymak için biberon almak istiyorum, ne olur ne olmaz diye. Aventin bu başlığını kullanıp memnun olan olmayan var mı acaba ?
Merhaba avent hakkında bilgim yok ama lansinoh biberonu önermeye geldim. Dogdugundan beri kullaniyorum meme reddi de yasamadim ☺️

Merhaba avent hakkında bilgim yok ama lansinoh biberonu önermeye geldim. Dogdugundan beri kullaniyorum meme reddi de yasamadim ☺️
Merhaba teşekkür ederim. göğüs ucunuza benziyor mu peki Lansinoh ? Benim göğüs ucu daha çok Avent 😇

X