Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
İhtiyacım vardı aldım tanesi 18 tl ye geldi. Teşekkür ederim 🥰
Gelen hafta tatile gittik yol üstü başka şehirde e bebekten 2li uzun kol zıbın 21₺ 3 set aynı renk aialdım 2li pijama 40₺
İstanbul’da hiç bulamıyorum böyle

Ne iyi denk gelmiş. Bulunca kaçırmamak lazım. Ben de indirimleri pek yakalayamıyorum.
Şubat indirimlerinde artık umudum 😂
İndirim görünce atım😂 he ya valla ondan öncede 2li uzun kolu 25₺ almıştım aynı renk 3 set aldım yine 😂😂 aynı renk olsun nolcak

Bi foto atsana müsait olduğunda ya merak ettim ben bulamadım ya😂😂 Ankaraya gidince ona göre bakıyım 😂😂
İki renginide attım kalmışsa tabi kasiyer dedi ki çoraplı 2li pijamalar geçen hafta 15₺ idi 😵‍💫

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    177,4 KB · Görüntüleme: 79
Ay bunlardan dolu var ama hep 2 yaş 3 yaş vardı 🤦🏼‍♀️ amaaaa ben 110 liraya aldım 2 li çoraplıyı😳
Bn büyük aldım şuan 18 aylık giyiyor kalıpları küçük e bebeğin
Yıkayıp kurutmaya atınca hafif çekiyor 2-3 yaş giyer sıkmadan rahat rahat 😍
Yapma ya bana 15₺ dedi

Bn büyük aldım şuan 18 aylık giyiyor kalıpları küçük e bebeğin
Yıkayıp kurutmaya atınca hafif çekiyor 2-3 yaş giyer sıkmadan rahat rahat 😍
Yapma ya bana 15₺ dedi
Demek ki indirim varmış orda kazık yemişim bende🤭😂

Benimki sanırım minik biraz e bebeğin kalıpları tam oluyor hala yenidoğan zıbın oluyor mesela🙊😂

Demek ki indirim varmış orda kazık yemişim bende🤭😂

Benimki sanırım minik biraz e bebeğin kalıpları tam oluyor hala yenidoğan zıbın oluyor mesela🙊😂
İlk 3 ay bizde yenidoğan giyebildik sonra birden büyüyorlar
Alaydın kız seneye giyerdi 😂😂

Kindyroo, gymboree gibi etkinlik merkezlerini deneyimleyen annelerimiz var mı? Tavsiye eder misiniz?

Öncelikle zibin almalisin canim hemde cok ve yeterli miktarda .ikinci olarak yeni doğan cok alma . Çünkü ilk 3 ve 6 ay hızlı büyüyorlar bu yüzden bazılarını giydiremeycen bile. Yumusak esofmanlar genelde beli sıkı olmayan lastigi ince olmayan rahat ve geniş olanlardan al. Çünkü gece cok rahat uyuyorlar. Kışin dogacaksa kolu zibinlar gercekten kurtarıcı. Muslim örtüler cok kullanişli canim😊bebek arabasi gercekten önemli bebek kucağa alisti mı hiç rahat etmessin gidecegin yerde .ateş ölçer ve burun açıcı aspiratör cocuklar doğmadan almıştım iyiki almışım dedim. Eğer bebegin yatacağı oda cok guneş aliyorsa ve güneşlik bile yatmasina engelse(kisa sure yatiyorsa) koyu gri yada siyah bir fon perde alim canım . Cidden tecrube ettikten sonra beni anlayacan. 🥰soğuk havalards disari çıkmanız gerekecekse esofman altina yada pantolon altina kiz erkek farketmez külotlu corap kalin olanlarindan bir tane alsan yeterli. Suan icin aklıma bunlat geldi geldikçe yazarım❣

Arkadaşlar, deneyimli anneler, yenidoğan çamaşırları için deterjan önerilerinizi sorsam sizlere? Hep Frosch alırım diyordum ama, Unibaby, Rocky, sabun tozu vs gibi şeyler de duyuyorum. Yavaş yavaş aldıklarımızı yıkama zamanı geliyor, ne önerirsiniz?
Unibaby ve daln sabun tozu kullandım. İkiside lekeleri çıkarmıyor :) ama unibaby daha iyi. Dalan sabun tozu çok kötü kokuyor. Eşimle bana kötü geldi de. Bebeğimin kokusunu duyamıyoruz sabun kokusundan. İlerde kullanırım tekrar belki. Şimdide ABC aldım. Ondanda çok umudum yok. Organik kimyasal içermeyen şeyler lekeleri çıkarmıyor kesinlikle :)

Ana kucağımız var şu meşhur banyo oturacajlarından almalı mıyım. Çok görmüyorum tezgaha masaya koyuyorlar bebişleri. Bu ay mama sandalyesi de aldık. Ayyy insan kullanışlı diye lanse edilen herşeyi almak istiyor

X