Bebegimiz olmuyor diye beni sucluyo dardayim yardim edin

Bu adamın çocuğu olmasın zaten.sorunun kendinde olduğunu kabullenmemiş daha birde gelmiş karısını suçluyor hayret birşey.çok üstünüze gelirse çıkarın doktor raporunu tekrar gösterin.varikoselden ameliyat ol bak çocuk olmazsa sana sorarım külahları değişiriz deyin:KK14:hazır olmadan çocuk yapılmaz yani kendinizi ezik hissetmeyin en uygun zaman neyse ona göre karar vermişsiniz sonuçta annenim yükü babadan çok daha ağır.

Merhaba biraz uzun ama cok dardayim yardim edin nolur kimseye anlatamiyorum

3 yillik evliyim esim ilk zamanlardan beri cocuk ister. Ben kendimi hic hazir hissetmedim. Tek cocuktum. Cocuga nasil bakilir nasil bi sorumluluktur bilmem cevremdede konu komsu akraba olsun bebek gormedim.korktum guvenemedim.denemedim. bahane urettim hep mesela lazere gidim gebelikten once demistim hala basima kakar esim bunu.

Neyse evlenditen bikac ay snra bende7 cm miyom goruldu. Zarari yoktu drlar alalim demeyince,rahimde alinir korkusuyla baya ameliyati erteledim. Esim hep kizdi olmazsa sorarim sana kulahlari degisiriz vs vs hep kizdi. sonunda korka korka aldirdim sukur cok iyiyim. 1 yil bebek olmasin dedi dr tmm dedik. Hala bebege hazir degildim zaten esimlede sık kavga ederdik. Sacma sapan bi suru sebepten. bu ortama hamile kalmakta istemedim.

Simdide 8 aydir bebek olsun istiyoruz. Neymis herkesin olmus ben o yuzden istiyormusum artik cocugu. basta annem biz kavga ediyoruz diye yapma demk onu dinlemisim yapmamisim bunlari soyleyip duruyor.. ama simdide biturlu bebek olmuyor. Uzuluyorum ugrasiyorum arastiriyorum. Dr a gittim tahliller vs bende sorun yok. Esim gitti sperm sayisi dusuk hareketlilik yok sanirim varikosel varmis. Ogrendigimiz andan beri bi tavir aldi benimle konusmuuo bu konuyu konusmuyo yuzume bakmiyo. Tamamen beni sucluyo. Cok zoruma gidiyo. Kimseye soyletmiyo. Kendisi 32 yasinda arkadaslari hemen cocuk yapmis akrabalari oyle. Yasitlarinin 2. Cocuklari varmis....

Az once gece vardiyasina gitti bi kalp attim mesajla atmaz olaydim. Kini artiyonus yazmicakmisim gozum gormesin seni dedi. Yani suan o kadar dardayim ki kimseye anlatamiyorum aglamaktan sistim napicam bilmiyirum bi yol gosterin bana nolur
Tebrikler
Kapının önüne koyman gereken adamdan çocuk yapmaya çalışıyorsun
Adam hem suçlu hem güçlü
Bu adamı baba yaparsan elinde 1 yaşında bebek ile boşanıyorum diye konu açarsın
Not: Umarım bunlar olmaz tabiki....

Cocugu kadın değil ADAM yapar deyin madem sizi suçluyor.Hasta sanırım canım iyi düşün daha sonra iyiki çocuğumuz olmamis deme oranın yüksek..

3 yillik evliyim esim ilk zamanlardan beri cocuk ister. Ben kendimi hic hazir hissetmedim. Tek cocuktum. Cocuga nasil bakilir nasil bi sorumluluktur bilmem cevremdede konu komsu akraba olsun bebek gormedim.korktum guvenemedim.denemedim. bahane urettim hep mesela lazere gidim gebelikten once demistim hala basima kakar esim bunu.

Neyse evlenditen bikac ay snra bende7 cm miyom goruldu. Zarari yoktu drlar alalim demeyince,rahimde alinir korkusuyla baya ameliyati erteledim. Esim hep kizdi olmazsa sorarim sana kulahlari degisiriz vs vs hep kizdi. sonunda korka korka aldirdim sukur cok iyiyim. 1 yil bebek olmasin dedi dr tmm dedik. Hala bebege hazir degildim zaten esimlede sık kavga ederdik. Sacma sapan bi suru sebepten. bu ortama hamile kalmakta istemedim.

Simdide 8 aydir bebek olsun istiyoruz. Neymis herkesin olmus ben o yuzden istiyormusum artik cocugu. basta annem biz kavga ediyoruz diye yapma demk onu dinlemisim yapmamisim bunlari soyleyip duruyor.. ama simdide biturlu bebek olmuyor. Uzuluyorum ugrasiyorum arastiriyorum. Dr a gittim tahliller vs bende sorun yok. Esim gitti sperm sayisi dusuk hareketlilik yok sanirim varikosel varmis. Ogrendigimiz andan beri bi tavir aldi benimle konusmuuo bu konuyu konusmuyo yuzume bakmiyo. Tamamen beni sucluyo. Cok zoruma gidiyo. Kimseye soyletmiyo. Kendisi 32 yasinda arkadaslari hemen cocuk yapmis akrabalari oyle. Yasitlarinin 2. Cocuklari varmis....

Az once gece vardiyasina gitti bi kalp attim mesajla atmaz olaydim. Kini artiyonus yazmicakmisim gozum gormesin seni dedi. Yani suan o kadar dardayim ki kimseye anlatamiyorum aglamaktan sistim napicam bilmiyirum bi yol gosterin bana nolur
Yani sorun eşindeymiş sperm sayisi azmiş ama senimi suçluyo.sorun sende değilki seni nasil suçlar

teşekkür ederim. fiziki muaynede dr biraz var gibi görünüyor dedi. usg cekilecek netleştireceğiz. eşimin takıntı yaptığı durum zamanın geçiyor olması. 3 yıl bekledim daha beklemek istemiyorum zaman geçtikçe zorlaşıyor düşüncesi. umarım ileri düzeyde bi varikosel değildir. kısa sürede sağlığına kavuşur bilgi için teşekkür ederim
Yanlış anlamayın ama eşiniz baya geri kafalı cahil biriymiş.32nin neresi geç millet 50 yaşinda bile baba oluyo.şimdiki gençler zaten 20sinde evlenmiyoki herkes 32de anca evleniyo.benim eşimde 32de evlendi.bu cahil adamla işiniz çok zor. Sizde tam benim kafadaymıssiniz bende 4 yil çocuk istememiştim bakamam diye.eşimde evlendigimiz günden beri istiyodu ama karninda taşiyacak onlar değil tabi bizim istememiz önemli

Bu şekilde baskı yapması çok yanlış ya . Kuluçka makinesi misin sen kocan istediği an çocuk yapacaksın kafaya bak.

dr bize ilaç demedi 2 yere gittik biri yard.doç. biri de eğitim araştırma. sizde bu tarz bi sorun mu vardı ilacı kullandınız mı
Bizde morfoloji dusuk cikmisti.bizede dr lar ilac fln demedi.ama 2 sene cocugumuz olmadi.sonra ankarada unlü dr kaan aydosla gorustuk.bu dediklerm ilac deil vitamin takviyesi.2 kutu kullandik.gecen sene ikizlere hamile kaldim.farkli sebeplerle kalpleri durdu.pesinden korunmayi birakinca hemen yine kaldim cok sukur.oyuzden bu iste isim yapmis insanlar titizlikle davraniyor onun haricinde bizde arastma hastanelerine gittik ettik hic biri ilac vermedi.kendi cabamizla yaptk biseyleri

Nedenini bilmiyorum belki bana kızacak arkadaşlar ama bende aynı eşiniz gibi size karşi tavırlı olurdum.cok kizardim.bana göre hakkı varmı böyle davranmaya ama size çok kırılmış bence.bende eşime kirilirdim.bence zamana birakin.sakin yetersiz hissettirmeyin derim.adam sizden hiç şüphe etmeden hemen çocuğunuzun annesi olmanızı istemiş sizi çok sevmiş ve bı yavrumuz olsun,yuvamız şenlensin istemiş.cocuk istemesi en tabii hakkiyken hep türlü bahanelerle ertelemişsiniz.hayir belki önceden hemen düşünmüş olsaydınız varikosel olduğunu daha evvelinde bilir ve şuan tedavisi bitmiş bı adam olarak karsinizdaydi.fakat şimdi uzun bir süreç ve belirsizlik var.en kısa zamanda hayırlı evladiniz olur inşallah.
eşimde sizin gibi düşünüyor belirsizlik var uzun bi süreç var.o da baba olmak istemekte haklı ama özellikle bakacak olan bendim benim komşum korunurken ilk 1 yıl içinde gebe kaldı şok oldu hazır değildi bebeğe bakamadı istemedi eline alamadı emziremedi. allah korusun bunu yaşarsam diye korktum

Seninde bir suçun yok hastalık Allahtan ama o da bunalmış demek ki herkesin var benim neden yok psikolojisine girmiş .
Sizin tek hatanız evlenmeden evvel " ben en az şu kadar zamsn öocuk istemiyorum " demeliydiniz. O da ona göre karar verirdi evlenirken.
aynen bunaldı etrafında evlilerin hep oldu çünkü. ama demediğimi nerden biliyorsunuz tek hatanız diyorsunuz eşim gibi sizede birini suçlamak kolay :) ben başta söledim de demekki o beni kale almadı

aynen bunaldı etrafında evlilerin hep oldu çünkü. ama demediğimi nerden biliyorsunuz tek hatanız diyorsunuz eşim gibi sizede birini suçlamak kolay :) ben başta söledim de demekki o beni kale almadı
Belirtmemişsiniz ya oradan çıkardım . Dediyseniz hatanız yok .

Sorun sende çıkmadı ya ona bozulmuştur. Hey Allahım ya

Böyle eşim olsaydı, o kadar hızlı boşardım ki kendisi fark edene kadar üzerinden 4 mevsim geçerdi.

ben de aynen senin gibi kendimi hazır hissetmedim bebek için,evliliğimde çok sorunlar yaşadım özellkşkle bebek istemedim sonra bir ssürü sağlık problemlerim çıktı yine ertelemek zorunda kaldım, dedimki o kadafr stres yaşattınız bana sağlık problemlerim olmasın da ne olsun,bununla birlşkte eşin başkalrı için mi cocuk yapıyor arkadaşlarının 2. cocuğu var diye mi sen de bunu sor.madem sen de bebek istiyorsunuz o zaman bu iş, senin yüzünden olmuyor diye küsülerek yapılmaz,bu sağlık sorunu nasıl çözülür nasıl tadavi olunur diye bakılır küsmeyle kinle kimsenin sorunu çözülmez eğer gerçekten isteniyorsa,belki de kendinde bu sorunu henüz kabullenemediği için böyle davrranıyor.

Esinize bir daha sperm testi yaptirin bence. Bizim ilk sonuclarimiz o kadar kotu cikmisti ki resmen beyninizden vurulmustuk. O surecte esime cok destek oldum beslenmesine psikolojisine vs dikkat ettik. Ilk tahlili aptal gibi siradan bi mahalle arasi ozel hastane de yaptirmistik. Neyse 2 ay sonra androloji merkezinde yaptirdik. Akla kara kadar fark vardi iki sonuc arasinda. Doktorlar bile sasirmisti. Daha sonra ucuncu testi yaptirdik. Yine ayni sekilde ilkiyle alakasi yoktu sonuclarin. Hersey cok normaldi. Sadece morfoloji ilkin de yuzde 2 ikinci tahlilde yuzde 7 sonuncuda da yuzde 3 cikti. Bu da olmasina engel degil dedi doktorumuz. Su an tup bebek yaptiriyoruz. Ama herhangi bir sebep yok.

Kisacasi iyi bir laboratuvar da tekrar tahlil yaptirin derim. Ve esinize destek olun. Hersey yoluna girer.

Birincisi esinizde ki sorun tıbbi açıdan çözümü mümkün olmayan bir sorun değil . İkincisi ben burda kendi sorununu size yüklemeye çalışan bir şey görüyorum. Üçüncüsü ise iyi ki yapmamışsın erkenden çoluk çocuk. Damdan düşer gibi bebek yapmaya gerek yok . Evet evlilik tanışacak gerçekleştirilir ama evlilik sırasında da tanışma sürer. Böyle bir ortamda hemen hamile kalmak hata olur.

Böyle eşim olsaydı, o kadar hızlı boşardım ki kendisi fark edene kadar üzerinden 4 mevsim geçerdi.
al bir cahili vur ötekine. Senin gibi onlarca kişi geliyor kliniğe kocadan şiddet görmüş psikolojisi dibe vurmuş. laf söylüyor atıyor tutuyor, ama iş boşanmaya gelince kedi yavrusu ürkekliği ben ne yer ne içerim. o yüzden kendi yapamadığınız şeylerle başkalarına gaz vermeyin. tipik vakasınız, yardım alınız.
sizde böyle kişileri dikkate almayınız. klavye magandası bunlar.

konuya gelince tek taraflı bakmak istemiyorum, eşiniz bencil midir? kavgacı mıdır? suçlar mı her konuda? bizim kadınlarımızda bazen anlatır anlatır ama suç aslına kendindedir. sorun onda gözüküyor lakin niye böyle davranıyor? normalde böylemi, yoksa gerçekten çok mu istedi? eğer öyle ise sorun büyüyebilir.

kavgalar neden oluyordu mesela? dışarıda yaşadığı olumsuzlukları direk size mi aktarıyordu? sizi mi suçluyor? yada evdeki hareketlerinize bahane mi ediyor? bazı tipler sorunlu olur. dışarıda en ufak olumsuzluğun tepkisini evde verir. yemeğin tuzu için sofrayı yıkan vakalar görüyoruz. sizinki de böyle midir? Biraz açıklar mısınız?

Diğer konuda anneniz sizin çocuk işlerinize karışmaması gerekiyor normalde. Genelde Anneler torun sevelim, bakalım diye baskı yapar. Toruna düşkün ve meraklı olurlar hatta anneyi babayı bastırırlar sizin ki biraz farklı geldi bana.

al bir cahili vur ötekine. Senin gibi onlarca kişi geliyor kliniğe kocadan şiddet görmüş psikolojisi dibe vurmuş. laf söylüyor atıyor tutuyor, ama iş boşanmaya gelince kedi yavrusu ürkekliği ben ne yer ne içerim. o yüzden kendi yapamadığınız şeylerle başkalarına gaz vermeyin. tipik vakasınız, yardım alınız.
sizde böyle kişileri dikkate almayınız. klavye magandası bunlar.

konuya gelince tek taraflı bakmak istemiyorum, eşiniz bencil midir? kavgacı mıdır? suçlar mı her konuda? bizim kadınlarımızda bazen anlatır anlatır ama suç aslına kendindedir. sorun onda gözüküyor lakin niye böyle davranıyor? normalde böylemi, yoksa gerçekten çok mu istedi? eğer öyle ise sorun büyüyebilir.

kavgalar neden oluyordu mesela? dışarıda yaşadığı olumsuzlukları direk size mi aktarıyordu? sizi mi suçluyor? yada evdeki hareketlerinize bahane mi ediyor? bazı tipler sorunlu olur. dışarıda en ufak olumsuzluğun tepkisini evde verir. yemeğin tuzu için sofrayı yıkan vakalar görüyoruz. sizinki de böyle midir? Biraz açıklar mısınız?

Diğer konuda anneniz sizin çocuk işlerinize karışmaması gerekiyor normalde. Genelde Anneler torun sevelim, bakalım diye baskı yapar. Toruna düşkün ve meraklı olurlar hatta anneyi babayı bastırırlar sizin ki biraz farklı geldi bana.

Hem yeni üye hem tahrikkâr üslup hem de mendil altından erkeğe hak vermeler...
Konu sahibinin eşi olsanız ancak bu kadar olur.

Eşini seviyorsan onu anlamaya çalış bir Kaç gün sonra alışır kendi durumuna.
Öncelikle ona bende de miyom vardı aldırdım de sende varikosel ol de.
Bol bol keçiboynuzu yedir
Promotil diye bir ilaç var genelde doktorlar verir onu kullandı mı geçer inşallah.
Psikolojik olarak ona destek olduğunu hissettir

X