Bebegimiz olmuyor diye beni sucluyo dardayim yardim edin

Hep sorumluluğu üstünden atar mı kocanız?
Çocuğunuz olsa, bu sefer de her ağladığında, düştüğünde , hasta olduğunda, huysuzluğunda, olumsuz gördüğü huylarında.... Hep sizi suçlayacak bi adam görüyorum.

Can'ım eşinin üstüne düşme sakın.Bizim de 1.5 yıl olmadı eşim bu kadar düşüncesiz biri olmamasına ragmen bu konu üzerinde beni çok üzdü.Hep hamile olan tanıdıkları söyledi,sen stres yapıyorsun adetin düzensiz stres yapmasan olacak ama olmuyor Dedi.İster istemez gizli saklı Agladım.En sonunda doktor eşin de gelsin deyince"ben asker Ada'mım.Biz zaten düzenli muayene oluyoruz birşey olsa çıkardı ama senin için gideyim doktora öylesine "Dedi.

Nerden bileceksin ki çift taraflı varikosel oldugunu ve çocuğunun olmasının imkansız oldugunu.O gün ne kadar üzülsem de rabbim benim yükümü alıp eşime verdi.Hiç birşey demedim ben ama destek oldum eşime.O hep umutsuz oldu ama şükür olsun 2 yıl geçti ancak gebelik elde ettik dogal yollardan.

Üzerine düşüp ilgi gösterme.Hem suçlu Hem güçlü.

hemen herkesin ayril ayril ayril ayril demesi tek dikkatimi ceken...kolay olan secenek bu galiba...
Cocuk isi cevre baskisi ve stresle zora giriyor ..Esin problemi duyunca psikolojik olarak cok etkilenmis 2sene once falan olsa olurdu diye dusunmus muhtemelen..bu tip.durumlarda sorun sende veya bende diye suclamak insanlik disi..
Evet cok haklisiniz ama belki oncedende olmayacakti dedigimde o zaman icabina bakilirdi diyo 2 sene keyfimi beklemis cok sinirliymis

Sorun ondayken ve siz bunu sorun etmiyorken size trip mi atıyor ve suçluyor???

Sizde etkiye tepkiyle karşılık verin ne demek kalp attım atma kinim artıyor gözüm görmesin seni????

Eşine Desene ben seni suçlamıyorken bu tavrın neden???

Eşin durumu öğrenince sıkıntı yapmış Ve acısını senden çıkarıyor.Boşan demek en kolayı sen arkadaşlara bakma bende boşandım hiç birşey daha kolay olmuyor arkadaşım 3,5 yıl sonra yeniden evliyim şimdi bebek istiyoruz eşimle
Hatta şöyle söyleyeyim yaklaşık 2 aylık evliyiz geçen ay adet olduğumda eşim surat astı,morali bozuldu meğer çok heveslenmiş,oturup teselli ettim resmen:KK48:

Cocugunuz olmuyor diye uzuluyor olabilir kafaya takiyor olabilir ama size "gozum gormesin seni" demesi cok uç bir tepki. Anlam veremedim durumuna esinizin.

Eşin durumu öğrenince sıkıntı yapmış Ve acısını senden çıkarıyor.Boşan demek en kolayı sen arkadaşlara bakma bende boşandım hiç birşey daha kolay olmuyor arkadaşım 3,5 yıl sonra yeniden evliyim şimdi bebek istiyoruz eşimle
Hatta şöyle söyleyeyim yaklaşık 2 aylık evliyiz geçen ay adet olduğumda eşim surat astı,morali bozuldu meğer çok heveslenmiş,oturup teselli ettim resmen:KK48:
mutlaka sıkıntı yapmıştır bende aynı durumda olsam bende çok üzülürdüm. ama boşanmak kolay değildir eminim Allah hepimizin yardımcısı olsun ne diyim :)

bu arada hepinize ilginize desteğinize teşekkür ederim. zaman ayırdınız. eşim aslında düşüncesiz değildir ama 1s3m 1s3m dediği gibi bu konuda beni çok üzdü ve benim üzüldüğümü anlamıyo görmüyo. konuşmaktan kaçıyo. diyorum böyle yaptığın için allah sana belki daha kötü şeyler yaşatıcak kızıyo. çalış gözüm görmesin diyo çok acı. 3 sene senin keyfini bekledim istemedin dinledim bahane ürettin dinledim diyo. tamam ben bunca zaman hayır dedim yapmadım ama nedenini anlamıyo ona mantıklı gelmiyo. bilmiyorum çok sıkıntılı günler beni bekliyor sanırım

Kadın doğum yetmez, ifertilite ye bakan bir yere gidin.ben 3 yıl devlet hastanesine gittim biseyin yok diyip yolladılar beni, tüp bebek merkezine başvurdum ilk denemede aşılama ile hamile kaldım. Bilen bir uzmana tedavi için başvurun derim ben..

Kadın doğum yetmez, ifertilite ye bakan bir yere gidin.ben 3 yıl devlet hastanesine gittim biseyin yok diyip yolladılar beni, tüp bebek merkezine başvurdum ilk denemede aşılama ile hamile kaldım. Bilen bir uzmana tedavi için başvurun derim ben..
kadın doğumada infertiliteyede gittim bende sorun görünmüyor çok şükür. eşimle ilgili malesef

Eşin de biliyomı spermin az ve hareketsiz olduğunu? Seni meden sıçluyo? Noluyo yani bebeği olmayınca erkekten sayılmıyo mu? Seni suçlayacağına tedavi yöntemlerine baksın, Allaha dua etsin.

Bir tanidigim 2 yil cocuk yapmadi ..sonra olsun derken tiroid cikti ..ilac kullaniyordu bebek olsun diye megerse problem kocasindaymiş.. tanidigim kocasiyla asiri problemli cocuk istiyor ...bile isteye cocuk yapacak ... sizin kocanizda problemli .. cocuga yazik olacak ...

bu arada hepinize ilginize desteğinize teşekkür ederim. zaman ayırdınız. eşim aslında düşüncesiz değildir ama 1s3m 1s3m dediği gibi bu konuda beni çok üzdü ve benim üzüldüğümü anlamıyo görmüyo. konuşmaktan kaçıyo. diyorum böyle yaptığın için allah sana belki daha kötü şeyler yaşatıcak kızıyo. çalış gözüm görmesin diyo çok acı. 3 sene senin keyfini bekledim istemedin dinledim bahane ürettin dinledim diyo. tamam ben bunca zaman hayır dedim yapmadım ama nedenini anlamıyo ona mantıklı gelmiyo. bilmiyorum çok sıkıntılı günler beni bekliyor sanırım
Çocuk olmasını ertelemek demek,gidip bir kontrol olmamak demek degil ki.Gitseymiş kontrol olsaymış o da.Hiç çocuk konusunu açma,tavır yapıyor belli ki çok kafaya takmış.Bir de erkeklerde olunca problem agır geliyor üstesinden gelmeleri.

Nikah başvurusuna gidildiğinde çiftlere kesinlikle bir olmaz olmaz listesi verilmeli.
Bu konularda mutabık mısınız diye...
Ve bence listenin başını da çocuk sahibi olmak/olmamak çekiyor.
Hiç çocukta istemeyebilirdiniz, hiç hazır olmayabilirdiniz. Bu sizin üzerinizde baskı olmamalıydı.
Aynı şekilde o veya bu sebeple baba olmak için yanıp tutuşan bir adam varsa ortada o da 3 yıl beklesin denmemeliydi.
İkinize de haksızlık.
Sonuca vardığımızda eşiniz şu an saçmalıyor.
Ama bu noktaya gelmenizde ikinizde haksızsınız.
Konuşmalıydınız.

Çocuk olmasını ertelemek demek,gidip bir kontrol olmamak demek degil ki.Gitseymiş kontrol olsaymış o da.Hiç çocuk konusunu açma,tavır yapıyor belli ki çok kafaya takmış.Bir de erkeklerde olunca problem agır geliyor üstesinden gelmeleri.
bunada bir cevabı var. kendisi başı dahi ağrısa ilaç kullanmaz grip olsa dr a gitmez. yatar dinlenir bitki çayı vs içer geöirmeye çalışır. gitseydin kontrole dediğimde ben dr a hasta olunca da gitmem aklıma bile gelmez sen düşünseydin dedi. oda bana kaldı...

bunada bir cevabı var. kendisi başı dahi ağrısa ilaç kullanmaz grip olsa dr a gitmez. yatar dinlenir bitki çayı vs içer geöirmeye çalışır. gitseydin kontrole dediğimde ben dr a hasta olunca da gitmem aklıma bile gelmez sen düşünseydin dedi. oda bana kaldı...
Düşünmüyorsa bırak kendi haline.Olay senden çıkmış zaten.Artık iş ona kaldı.Ameliyat olursa olur olmazsa kendi bilir.Sen kendine bak.O düşünsün artık.

X