Bebegimiz olmuyor diye beni sucluyo dardayim yardim edin

maydanooz

Guru
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2012
411
110
Merhaba biraz uzun ama cok dardayim yardim edin nolur kimseye anlatamiyorum

3 yillik evliyim esim ilk zamanlardan beri cocuk ister. Ben kendimi hic hazir hissetmedim. Tek cocuktum. Cocuga nasil bakilir nasil bi sorumluluktur bilmem cevremdede konu komsu akraba olsun bebek gormedim.korktum guvenemedim.denemedim. bahane urettim hep mesela lazere gidim gebelikten once demistim hala basima kakar esim bunu.

Neyse evlenditen bikac ay snra bende7 cm miyom goruldu. Zarari yoktu drlar alalim demeyince,rahimde alinir korkusuyla baya ameliyati erteledim. Esim hep kizdi olmazsa sorarim sana kulahlari degisiriz vs vs hep kizdi. sonunda korka korka aldirdim sukur cok iyiyim. 1 yil bebek olmasin dedi dr tmm dedik. Hala bebege hazir degildim zaten esimlede sık kavga ederdik. Sacma sapan bi suru sebepten. bu ortama hamile kalmakta istemedim.

Simdide 8 aydir bebek olsun istiyoruz. Neymis herkesin olmus ben o yuzden istiyormusum artik cocugu. basta annem biz kavga ediyoruz diye yapma demk onu dinlemisim yapmamisim bunlari soyleyip duruyor.. ama simdide biturlu bebek olmuyor. Uzuluyorum ugrasiyorum arastiriyorum. Dr a gittim tahliller vs bende sorun yok. Esim gitti sperm sayisi dusuk hareketlilik yok sanirim varikosel varmis. Ogrendigimiz andan beri bi tavir aldi benimle konusmuuo bu konuyu konusmuyo yuzume bakmiyo. Tamamen beni sucluyo. Cok zoruma gidiyo. Kimseye soyletmiyo. Kendisi 32 yasinda arkadaslari hemen cocuk yapmis akrabalari oyle. Yasitlarinin 2. Cocuklari varmis....

Az once gece vardiyasina gitti bi kalp attim mesajla atmaz olaydim. Kini artiyonus yazmicakmisim gozum gormesin seni dedi. Yani suan o kadar dardayim ki kimseye anlatamiyorum aglamaktan sistim napicam bilmiyirum bi yol gosterin bana nolur

Ruh hastası mıdır nedir ? Sıkıntı kendisinde olabilir önce bunu bir kabullenmesi lazım. Bu durum ayıp ya da yadırganacak bir durum değil. Aklınca kendine yediremedi size sarıyor. Çocuğunuzun olması için tedavi olmayı kabul etmesi lazım. Siz de hiç kalp malp atmayın da konuşmayında. Hatta yüzüne bile bakmayın. Kendine gelsin. Ortada trip atması gereken biri varsa o da sizsiniz eşiniz değil.

Hırsı sana değil kendine. Ortada doktor raporu varken seni nasıl suçlayabiliyor ki?

Keşke evlenmeden biraz bu konuları konuşsaydınız. Ne zaman çocuk sahibi olmak istediğinizi falan. Şimdi siz zamanında istemediniz diye eline koz geçmiş gibi davranıyor, bunun üstüne gidiyor.

Ben olsam bir kez daha düşünürüm bu adamdan çocuk sahibi olmayı.

Ruh hastası mıdır nedir ? Sıkıntı kendisinde olabilir önce bunu bir kabullenmesi lazım. Bu durum ayıp ya da yadırganacak bir durum değil. Aklınca kendine yediremedi size sarıyor. Çocuğunuzun olması için tedavi olmayı kabul etmesi lazım. Siz de hiç kalp malp atmayın da konuşmayında. Hatta yüzüne bile bakmayın. Kendine gelsin. Ortada trip atması gereken biri varsa o da sizsiniz eşiniz değil.
Napiyim bilmiyorum nasil bi tavir alayim konusmiyim tamam da yemegi camasiri vs bile yapasim gelmio suan :KK43:

Eşinin sperm sayısı dusuk ve aynı zamanda da hareketlilik yok ve seni mi sucluyor? Tam anlamıyla sacmalamis.hicte alttan almayın arkadaşım . Sorun sende ve hala beni mi sucluyorsun diye sorun.siz alttan alıp iyi davranmaya çalıştıkça iyice abartacaga benziyor.cunku sorunun kendinde olduğunu biliyor ama erkeklik gururuna dokunuyor herhalde bunu kabullenmek. Surat asmaya devam ederse bir kere mantıklı bir şekilde tedavi olması gerektiğini ona anlatın. Anlamazsada kendi bilir . Boşuna kendinizi uzmeyin.

Eşiniz hiç sağlıklı davranmıyor.
Hiç üstüne gitmeyin.
Sorunun kendisinde olduğunu bildiğinden size saldırıyor.
Suçlu aramak saçma bu konuda.
Tedavisi neyse olunur gerisi Allah'ın işi.
Olmuyorsa olmuyordur .
Yani her çocuğu olmayan eş hayatı birbirine zindan etmiyor.
Oturun güzelce konuşun.
Morali bozuk olduğu için böyle davranıyorsa toparlasın kendini.
Ama yok laftan sözden anlamıyorsa o çocuğun dünyaya gelmemesinde kesinlikle bir hikmet var.
Sizde sonuçtan gereken dersi çıkarırsınız umuyorum.

Varikosel Rahatsızlığı zaman geçtikçe tedavisi zorlaşan bir rahatsızlık.Tedavş için daha erken gelmesi gerektiği söylendiyse kendisine o Yüzden sizi suçluyor olabilir

Erkekler "sorun" kendilerinde olunca hep komplekse getiriyor. Kendilerini tam erkek gibi hissetmiyorlar. Benim bir akrabagimin cocugu olmuyor. Tedavi olmadigi gibi hep esini kücümseyen laflar eder. Halbuki hicbir sucu yok bu durumda. Esiniz tüm bunun acisini sizden cikartmaya calisiyor. Ama size tavsiyem fazla üstüne gitmemek ve mümkünse psikolojik destek almaniz

Esim tedavi olur onun derdi tedavi iyilesme vs vs bu surenin uzun surmesi
Bence bu adamdan çocuğunuz olmadığı için mutlu olmalısınız .
Darda hissetme nedeniniz nedir ?
En nihayetinde bende anne olmk istiyorum artik. Bilinclendim bebege bakabilecegime guvenim geldi inaniyorum. Ama bi sure once guvenim yoktu cesaretim hicbiseyim yoktu bunu anlamiyor anlatamiyorum. Benimde hislerim oldugunu onlar dogrultusunda biseylere karar verdigimi anlamoyor. Haksiz yere gordugum bu muamele bu yuzden dardayim :KK43:

Çocuğu olmadığını siz de onun yüzüne vurun zira bunu hakediyor
Belki ozaman size sarmaktan vazgeçer
Çocuk neden olmuyor sorusunun cevabını bulmuş olur

hemen herkesin ayril ayril ayril ayril demesi tek dikkatimi ceken...kolay olan secenek bu galiba...
Cocuk isi cevre baskisi ve stresle zora giriyor ..Esin problemi duyunca psikolojik olarak cok etkilenmis 2sene once falan olsa olurdu diye dusunmus muhtemelen..bu tip.durumlarda sorun sende veya bende diye suclamak insanlik disi..

Çocuğu olmadığını siz de onun yüzüne vurun zira bunu hakediyor
Belki ozaman size sarmaktan vazgeçer
Çocuk neden olmuyor sorusunun cevabını bulmuş olur
Bunu yaparsam kavga gurultu bagir cagir cekemiyorum artik yoksa yaparim susmam ama inan bagrintidan millete rezil olmaktan biktim duvarlar kagit gibi herkes herseyi duyar bide acarlar kapiyi binadan dinlerler

Hiç suçluluk hissetme. Aksine o kendi sorununu senin üstünde yıkmak istediği zaman, senin de bir insan olduğunu ve tedavisi için ona destek olacağını söyle ki biraz çekinsin.
Ay ne tuhaf tipler var ya şu hayatta. Sanki adamın sperm sayısını sen azalttın. 3 sene önce çocuk deneseniz, olacağı garanti miydi. Yahut kendisi rahatsızlığını biliyordu bu yüzden ısrarcıydı. Kim bilir. Ezdirme kendini lütfen. Kararlarına saygı duyması gerektiğini anlasın.

X