BEBEĞİMİN ÇOK UYUMASI LÜTFEN AKIL VERİN

Asderrrr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2016
142
110
42
anneler merhaba;
bugün 3 aylık olan bir kızım var doğduğundan beri sakin bir çocuk zaten sarılık olmadık ama hele bugünlerde çok fazla uyuyor yüzünü yıkayarak zor uyandırıyorum devamlı uyumak istiyor uyanıkken agulaması hareketleri normal yarım dönmeye bile başladı ama sürekli uyumak istiyor kaç tane çocuk dr götürdüm hareketleri normal deyip yolluyorlar tüm değerlerine bakıldı batın ultrason çekildi idrar yolu enfeksiyonu vardı geçti ne yapacağım artık nereye gideceğimi şaşırdım lütfen yardımcı olun başına gelip çare bulan varmı (

Normal olan çok uyuması aslında. Günümüzde ilaçlar, deterjanlar, kozmetikler, suni sancı, anestezi, katkılı besinler, GDO'lu besinler, kirli hava, yoğun stres anneyi ve bebeği doğrudan etkilediği için bebekler artık çoğunlukla huzursuz. Bu etkiler olmasa mışıl mışıl uyuyacaklardi bir çoğu. Sizin bebeğiniz bunlardan etkilenmeyen şanslı bir bebektir belki de. Kaç saat uyuyor günlük?

15- 16 saat uyuyor aslında uyuması değilde uykudan zor uyandırmam mesele bu canımı oldukça sıkıyor acaba bir problem mi var die kendimi yiyip bitiriyorum

Ama çok normal 16 saat. Çok doyuruyor ya da çok kalın giydiriyorsaniz o da ağırlık yapabilir üzerinde. Bir de biz yetiskinler de uyku konusunda farklı farkliyiz. Kimimiz kurulmus gibi kendi kendimize zamanında kalkarız, kimisi top patlasa uyanmaz, yataktan çıkamaz kolay kolay. Doktor normal diyorsa bence içiniz rahat olsun. Hatta şükredin uyuyan bir bebeğiniz olduğu için. Benim bebeğim ilk 3 ay bilmem ki 8 saat uyuyor muydu, parça bölük o da. Ben koltukta otururdum o da göğsümde yüzü koyun dik pozisyonda uyurdu. Koyduğum an uyanırdı. Hayal edin benim bebeğim ne kadar rahatsız, mutsuz, ağrılı, korkuluydu. Bir bakın kendi bebeğiniz ne kadar rahat, huzurlu, sakin, uyuyabildigine göre mutlu. Tadını cikarin :)

15- 16 saat uyuyor aslında uyuması değilde uykudan zor uyandırmam mesele bu canımı oldukça sıkıyor acaba bir problem mi var die kendimi yiyip bitiriyorum
Bebeğinizin kan değerlerine ne zaman baktırdınız? Kansızlık neden oluyor olabilir. Sürekli yorgunluk hissi vereceğinden hem çok uyur hem de uykusundan kalkmak için zorlanabilir.

Bebeğinizin kan değerlerine ne zaman baktırdınız? Kansızlık neden oluyor olabilir. Sürekli yorgunluk hissi vereceğinden hem çok uyur hem de uykusundan kalkmak için zorlanabilir.
geçen hafta baktırdık çok az bir kansızlık var dı ama çok değil dr

belkide sen haklısındır canım ama insan rahat edemiyor işte fazlada olunca uyandırmak için neler yapıyorum bilseniz

belkide sen haklısındır canım ama insan rahat edemiyor işte fazlada olunca uyandırmak için neler yapıyorum bilseniz
Şükür sağlık sorunu yok bişeyi yok dert etmeyin gerçekten kıskandım sizi 8 aydır 2 saat aralıksız uyumadım oğlum tam bir uyku düşmanı İnan’ın böylesi çok fazla yıpratıyo

Maşallah maşallah uyumasını sorun etmeyin tahlillerde falan birşey yoksa 9 aylık oğlumu gündüzleri nasıl uyutacağız nasil durduracağız endişesi ile kalkiyoruz yataktan kıymetini bilin bence

Uyuyan bebe mi bi tane de bana gönderin uyuyanından; benimkinde hiç yok uyku. Bu saat oldu biz daha uyucaz:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…