Bebeğimin ateşi var mı yok mu anlayamıyorum

Luna Marduk

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2024
15
17
26
Anneler merhaba.. ben 3 buçuk aylık bi anneyim.. yardımınıza ihtiyacım var çünkü mutlaka birilerinizin başına böyle bişy geldiğini düşünüyorum.. yeni ateş ölçer aldım.. bebeğim uyurken öylesine bi test edeyim dedim.. 37,7 çıktı.. öyle çıkınca telaştan çocuğu evirip çevirip orasından burasından ateşini ölçmeye başladım.. 38,5 i gördüğü oldu.. sonra yanlış ölçüyor kesin diye eski ateş ölçerlerle de ölçtüm genel olarak aynı çıktı.. kendimde de test ettim normal değerler çıktı hep.. hareketlerinde yemesinde içmesinde hiç bi problem yok.. doktorumuzu haberdar ettim o da nolmalden farklı davranıyorsa acile götürmelisin dedi ama hiç bir anormallik yok.. uyanıkken normal ama uyurken çok farklı çıkıyor derecesi.. sirkeli su , limonlu çorap ve ılık duş aldırdığımda normale dönüyor ama uyurken değişiyor.. bu olağan bir durum mı? Nette arama yaptığında aradığım şey hariç herşey çıkıyor .. lütfen bişy diyin bana sizden rica ediyorum

Sadece uyurken cıkıyorsa Sıcaklıyordur uyurken vucut ısısı yukselıyordur .üstünü ıncelt, çok örtme havalad sıcak. Benım oglum 4 aylık doğduğundan beri dokundugumda hep sıcaktı cok hemde herkes atesı var bunun derdi, kucagıma aldıgımda bacagım sıcagından yandı resmen atesolcerle olctugumde normal cıkıyodu. Doktora danıstım oda sana öyle geliyordur dedı. Bır bana değil kı dokunana herkes aynısını diyor. Bende atesı var mı yokmu anlayamam o yüzden

Sirkeli su ve limonlu çorap mı ? Bunları bir daha yapmayın bence sirkeli su kan dolaşımını yavaşlatır daha büyük zarar verebilirsiniz. Limonda zaten asidik yapıda bir meyve o da cildine zarar verebilir. Doktorların tavsiyesi çocuğu 30 derece sıcaklıkta bir suyla duş aldırmanız. Çok giydirmemek ve üstünü örtmemek

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.. aslında sirkeli su ve limonu kafama göre uygulamadım doktorumuzun 2. ay aşısı sırasında aşıdan sonra ateş çıkma ihtimaline göre ateş düşürücü ilaç yerine önce bunları yapmamı söylediği için yaptım.. olmazsa şurup ya da parasetamol +fenobarbital içerik önerdi.. son aşama olursa hastane demişti.. teşekkür ederim tekrar

Ağustos ayındayız havalar zaten aşırı sıcak sizde üstünü kalın giydirip üstünü de örtüyorsanız bunalıyordur. Sadece uyurken böyle demişsiniz çünkü. Soğuk değil sıcak hasta yapar bebekleri

Yok hanımefendi 3 buçuk aylığız ve ilk defa böyle bişy olduğunu yazdım.. 40 ımız dolduktan sonra gece gündüz mevsime uygun zıbınla geziyoruz.. bir anda yazın ortasında kalın giyinip üstünüzü örtemeyiz dimi

Kafa sıcaklığı bebeklerde biraz daha yüksek oluyormuş.. bütün gece şimdiye kadar başındaydım.. yarım saatte bir ölçüm yaptım.. en son uykuda 38,7 çıktı .. uyandı.. 10 dk sonra 36,7 ye indi.. şimdi yine 36 larda.. sanırım gerçekten sizin de dediğiniz gibi sıcaklıyor.. bu günde gözlemlememi söyledi doktor.. dayanamayıp akşama doğru götürürüm muhtemelen.. ilk defa annelik olunca kafada kurup kurup evde deli gibi geziyormuşsun meğer

Evet benimde ilk haftada üç bes kez hastaneye kosuyoruz temassız atesolcer değilde koltık altı daha güvenli onunla ölçüm yapın yine dra gostermenız daha iyi ama sıcakladıgında temassız ölçer yüksek çıkarıyor. Sürekli çevirin bebişi oda sıcaklıgına dıkkat edın. Havalar ciddi sıcak ince gıydırın.

Ağustos sıcaklarında bebeler bunalıyor, çorap vs kalın giydirmeyin. Uyuduğu odayı biraz havalandırın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…