Bebeğimin ateşi acil

Bu bile içime su serpti. Daha yeni anneyim bebeğim hiç ateşlenmedi daha önce. Nereden nasıl ateşlenir hiç bilgim yoktu. Çok panik oldum. Temassız cihaz aşırı yüksek gösteriyor. Kol altı ölçtüğümde normal gösteriyor. Temassız gördükçe paniğim arttı. Ilık duştan sonra Acile gidip şurup verdik şuan düşük ateşi normal çok şükür teşekkür ederim

Çok geçmiş olsun. Ne olursa olsun bir doktora götürün önce. Belki ondan size geçti, sonra hastalık tekrar onda nuksetti bilemezsiniz. Benim kızımda da aynısı olmuştu. Testlerinde ve muayenesinde hiçbir şey yoktu ama 3 gün dirençli ateşi oldu. 3. Günün sonuna doğru geçti. Calpol ve dolven dönüşümlü kullandım 3 saat arayla (bu yasa ve kiloya göre değişiklik gösterir) bir de bol.bol ılık.kompres.yapin

Korkmayın, ateşi düşürmenin yolları var. İnatçı ateş olmadığı sürece evde geçirirsiniz. Baktınız düşmüyor o zaman hastaneye gidin.
Biz de menenjit aşısı sonrası 2 gün ateş yaşadık, üstünü soyduk, calpol verdik 4 saatte bir, su verdik, bol bol emzirdim geçti. Huzursuzluk yapar ateş, ağlar, mızmız olur yapacak bir şey yok, geçiyor.
Bizim doktorumuz baş bölgesine soğuk uygulama yaptırmıyor, vücuda masaj öneriyor, ıslak bezlerle masaj yapıyorum genelde etkili de oluyor. Geçmiş olsun kuzucuga.

Tabi konuyu açtıktan hemen sonrası götürdüm ön muayene yaptı normal dedi. Kan testi istedi ama kendi drmuzla görüşmeden yaptırmak istemedim. Kendi drmuz da önce calpol verelim dedi. Verdik o iyi geldi şükür şuan iyiyiz

Bize de calpol dedi doktorumuz. Rahatladı şuan bayağı. Masaj da aklımda bulunsun Teşekkür ederiz

Doktora goturme imkanı yok mu ? Ilık duş, koltuk altına ıslak bez. Ateş düşürücü şurup.

Teşekkürler hepinize çok panik olduğum için ne yapacağımı bilemedim. Konudan sonra doktora gittik kendi doktorumuzla da görüştük

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…