Bebeğimin ateşi acil

Pisipatisii

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2023
610
670
28
Kızlar bebeğimin başına dokunduğumda çok sıcak olduğunu farkettim birkaç gündür ben de hastayım zaten. Ona Geçmemesi için elimden geleni yaptım ama az önce ateşine baktığımda 38 gösteriyordu. Hareketlerinde keyfinde vs bişey yok uykusu geldi emzirdim uyudu ama ateşi 38-39 arası. Yarım saattir üzerini çıkardım yatırdım halen sıcak vücudu ve başı. Başka ne yapabilirim

Ayını söylemediniz ama ateş ölçümünü nereden sağladınız kulaktan mı yaptınız?

Ayı kaç bilmiyorum. Eğer küçükse 38-39 ateş çok yüksek. Havale geçirebilir, allah korusun. Yüksekse hemen acile götürün. Ayına göre calpol, dolven, parol gibi ateş düşürücüleri 6 saatte bir verebilirsiniz.

38.5 üzeri calpol verilir. Ben 38de veriyodum. Nemli bez uygulayın alnına eklemlerine. Elini yüzünü de yikayabilirsiniz sık sık.

Sirke asla, direkt soğuk duş asla olmasın.

38.5 üzeri calpol verilir. Ben 38de veriyodum. Nemli bez uygulayın alnına eklemlerine. Elini yüzünü de yikayabilirsiniz sık sık.

Sirke asla, direkt soğuk duş asla olmasın.
Ilık duştan sonra Acile gittik kan testi istediler kendi doktorumuzu aradık calpol verin düşmezse kan verin dedi. Calpol vericem ama başı çok sıcak vücut ısısı normal. Başı dokununca bile farkediliyor

Ilık duştan sonra Acile gittik kan testi istediler kendi doktorumuzu aradık calpol verin düşmezse kan verin dedi. Calpol vericem ama başı çok sıcak vücut ısısı normal. Başı dokununca bile farkediliyor
Bununla ilgili bir yazı okumustum. Enfeksiyonla mücadelede ateş baş bölgesinde yogunlasirmis vücut daha serin kalirmis. Benim bebeğimde 2 ay önce covit oldu aynı şekilde kafası cayır cayır yanıyordu vücut soğuktu. Geçmiş olsun tez zamanda atlatirsiniz inşallah.

Temassızla başından ölçüyorum bir tane daha var onunla da kol altından bakıyorum. Normalde 6 prematüre aya göre 4 kabul ediliyor
Cok gecmis olsun. Muhtemelen sizden gecmistir.
Sakin olun. Calpol verin atesi düser ama muhtemelen 5-6 saat sonra yine cikar. Calpol verebilirsiniz tekrar. Ateş genelde 3 gün sürüyor. 3. Günden sonra geciyor.

Cok gecmis olsun. Muhtemelen sizden gecmistir.
Sakin olun. Calpol verin atesi düser ama muhtemelen 5-6 saat sonra yine cikar. Calpol verebilirsiniz tekrar. Ateş genelde 3 gün sürüyor. 3. Günden sonra geciyor.
İlk kez ateşi çıktığı için çok panik halindeyim. Teşekkür ederim

İlk kez ateşi çıktığı için çok panik halindeyim. Teşekkür ederim
Anlıyorum sizi. Ilkler öyle oluyor. Birde ateş in sebebini biliyorsunuz. Muhtemelen sizden bulasan bir hastaliktir.
Ben kizlarimda ilk bir yil fitil kulladim daha etkili oluyor.
Cok geçmiş olsun. 3 gün sonra gecmezse mutlaka doktorunuzla tekrar görüsün

Baş illa ki daha sıcak oluyor. Korkma inşallah. Allah şifa versin.

Çok teşekkür ederim. Evet randevumuz var bu hafta zaten

Korkmayın, bez ıslatıp vücuduna masaj yapın ıslak bezlerle, üstünü inceltin, ılık duş olabilir.
Sürekli ölçüm yapın, baş daha sıcak oluyor endişe etmeyin. Kulak içi ölçüm de yapın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…