Bebeğimi Uyandıramıyorum

diblerabla

eş eş eşeşe beş beş beşeşe anamın adı meneğşe
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2022
1.776
2.764
Hanımlar iyi geceler.
Bebeğim 15 günlük oldu. Gündüzleri neredeyse saat başı emiyor güzelce ama gece oldu mu uyandırıp emziremiyorum. Asla uyanmıyor. Kırk takla atıyorum yok. Mesela akşam 9 gibi emdi uyudu bütün gün uyumamıştı burnu tıkalı huzursuzdu. Saat 1 de zorla 15 dk emzirebildim uyanmadı. Tek memeden emdi diğerini veriyorum emmedi uyudu. Ne yapacağım böyle? Aç olsa uyanır mıydı? Aç olmadığı için mi böyle? Kilo alma konusunda sıkıntı yaşadık günde 2 kere falan mama veriyorum doktorun isteği üzerine kaşıkla veriyorum. Meme reddi yok gündüz güzel emiyor. Gece aç kalıyor diye vicdan azabı çekiyorum.
Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

Yardım edecek kimse yok mu?

Öncelikle hayırlı olsun bebeğiniz, daha çook küçük olduğu için o uyanmıyorsa sizin uyandırıp beslemeniz gerekiyor.

Ac kaldiginda kendini uyandiramayacak kadar kucuk daha annesi.

Topuguna parmaginizla kucuk ve sert bi fiske vurursaniz uyanir.
Islak mendille gogsune ve sirtina temas edin uyanir.

Uyandirip en cok 3 saat arayla emzirmeniz gereken bir donemdesiniz unutmayın. 10ar dk emse yeterli gelir ama daha cok isterse de engel olmayın.

Saglikla buyutun insallah.

merhaba 15 dk emdikten sonra neden diğerini vermeye çalışıyorsunuz benim bebiş 4 aya yaklaştı maksimum emmesi 10-15 dk ve tek memeden besleniyor hep.
bana 15dk normal geldi
altını açarsanız uyanabilir bizimkini öyle uyandırıyorduk bir de yanaklarını sıkıştırıyordu hemşireler.

merhaba 15 dk emdikten sonra neden diğerini vermeye çalışıyorsunuz benim bebiş 4 aya yaklaştı maksimum emmesi 10-15 dk ve tek memeden besleniyor hep.
bana 15dk normal geldi
altını açarsanız uyanabilir bizimkini öyle uyandırıyorduk bir de yanaklarını sıkıştırıyordu hemşireler.
En az 30 dk dedi doktorumuz o sebeple diğerini de vermeye çalışıyorum

Yenidoğan 2-3 saatte bir beslenmeli uyandırmanız iyi olur sarılık riski de mevcut siz onu uyandırıp emzirin/mama verin mutlaka
İşte sorun orada denemediğim yöntem kalmıyor. Topuğa vurma, yüzüne su sürme, gıdıklama, üfleme, gezdirme asla ayıkamıyor geri dalıyor memeyi almadan

Ac kaldiginda kendini uyandiramayacak kadar kucuk daha annesi.

Topuguna parmaginizla kucuk ve sert bi fiske vurursaniz uyanir.
Islak mendille gogsune ve sirtina temas edin uyanir.

Uyandirip en cok 3 saat arayla emzirmeniz gereken bir donemdesiniz unutmayın. 10ar dk emse yeterli gelir ama daha cok isterse de engel olmayın.

Saglikla buyutun insallah.
Yapmadığım yöntem kalmadı hepsini denedim. Ayıkamıyor dalıyor anında geri memeyi almadan. 1’de emzirdim uyuyakaldı 15 dk yeterli olur mu emme doyma için?

Yeni doğanlar neredeyse 20 saat uyuyorlar temas etseniz direkt uyanır diye düşünüyorum.
Gündüz hiç uyuyamadı burnu tıkalı aspiratörle çekiyoruz ara ara 9 gibi uyudu 1’de zorla güç bela 15 dk emzirdim yine uyuyakaldı

Asla pes etmeyin topuğuna, gıdısına ellerine göbeğine vs devamlı dokunun uyarın oraları. Ben uğraşmıştım bayağı 30 dk uğraştığımı bilirim zorla da emiyorlar bi zaman
Saat 1’den beri uğraşıyorum. Aspiratörle burnunu temizledik 2 saniye açtı gözünü ağladı şimdi horlaya horlaya uyuyor

ah kıyamam horladığına göre burnu dolmuştur yine. sık sık temizleyin.
bacaklarını altını açmayı deneyin bizde o işe yaramıştı
dediğim gibi benim bebeğim doğduğundan beri maksimum 15 dk emiyor doymasıyla alakalı bir sorun yaşamamıştık eğer 15 dk az geliyorsa 2 saatte bir emzirmek yerine daha sık meme vermeyi deneyin 💐
ama birkaç hafta daha gece uyandırıp beslemeye çalışın daha minicikmiş ♥️ sonra kendi acıkınca uyanıyor zaten

ah kıyamam horladığına göre burnu dolmuştur yine. sık sık temizleyin.
bacaklarını altını açmayı deneyin bizde o işe yaramıştı
dediğim gibi benim bebeğim doğduğundan beri maksimum 15 dk emiyor doymasıyla alakalı bir sorun yaşamamıştık eğer 15 dk az geliyorsa 2 saatte bir emzirmek yerine daha sık meme vermeyi deneyin 💐
ama birkaç hafta daha gece uyandırıp beslemeye çalışın daha minicikmiş ♥️ sonra kendi acıkınca uyanıyor zaten
Saat 21.00’a kadar saat başı emdi. Saat 21.00’da 30 ml mama yedi uyudu. Dediğim gibi 1’de de 15 dk emdi. Acaba tok mu? Ben mi fazla pimpirikliyim

Saat 21.00’a kadar saat başı emdi. Saat 21.00’da 30 ml mama yedi uyudu. Dediğim gibi 1’de de 15 dk emdi. Acaba tok mu? Ben mi fazla pimpirikliyim
doktorlar çişli bez sayısına bakarak doyup doymadığını anlıyorlar. kaç tane yapıyor 🥰 bence doymasa uyumazdı zaten. ama bu süreçte kan şekerine falan da bakıyorlar benim bebişte hastanede daha yeni doğduğunda çok uyuyor aç mı kalır diye kan şekerine bakmışlardı. siz yine uyandırmaya çalışın 2-2.5 saatte bir emerse 15dk emse bile yeterli bence

X