Bebeğime Kara kız çirkin kız diyorlar

Papatyaruhlu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2020
116
0
29
Bebeğim yeni 3 aylık oldu yeni doğduğunda ebe bu bebek beyaz bi kız olacak maşallah dedi ama kızım sonradan esmerleşmeye başladı ve her gören kara kız çirkin kız demeye başladı bende ilk başta şakaya alıyordum görürsünüz kızım beyaz olacak diyordum çünkü bende eşimde çocukluğumuz sapsarı kızımızı halasına benzetiyorlar halasınında bebekliği kapkara diyebebeğim şuan çok esmer değil 2 ayı bittikten sonra biraz açıldı ama bayramda her gören kara çirkin demeye başlayınca bende kafaya Takıp üzülmeye başladım öyle demeleri eşiminde sinirine dokunmaya başladı..acaba kızım ileriki aylarda ten rengi açılır mı tecrübeli annelere soruyorum ilk bebem çünkü..

Okurken gözümde Adolf Hitler ailesi canlandı bu ne saçma bir çevre ne garip düşünceler. Herkesin sağlığı yerinde olsun diye şükretmeniz gerek beyaz olsun siyah kalsın diye değil.
Çocuğuna çirkin diye olursa s*ç ağzına , gelip de ay çocuğumun rengi açılır mı demek ne demek? Açılmasa napıcaksın?

Esmer veya sarışın ne fark eder yahu? Bebeğiniz esmer diye çirkin mi yani? Bir insanı güzel yapan ten rengi mi? Her beyaz insan güzel mi size göre? Bebeğinizi olduğu gibi kabul edin ve kimsenin, ama kimsenin bebeğinize şaka da olsa çirkin demesini kabul etmeyin. Diyene haddini bildirin, bir daha bebeğiniz hakkında yorum yapmaya cesaret edemesin. Bu iğrenç yorumlar bebeğinizin bilinç altına yerleşir, ileride kendisini gerçekten çirkin zannedebilir ve özgüven eksikliği yaşayabilir. Esmer veya sarışın, bebeğiniz sizin için dünyanın en güzel varlığı değil mi? Hadi o insanlar cahil ama size ne oluyor? Bebeğinizin saç/ten renginin neden açılmasını istiyorsunuz bukadar?

Ne alaka ya , ben de çok çirkin- kılları dökülmeden doğmuşum,bacak boyum kısacık gövdem uzunmuş. Gayet de fıstık gibi kadın oldum .
Esmerlik,beyazlık ne önemi var ki bunlarin? Bebek o bebek.
Yazık gerçekten, annesi bile ten renginden yakınıyor. Siz de böyle yaparsaniz, ona çirkin diyenlere engel olmazsaniz nasıl ozguven sahibi çocuk yetiştirebilirsiniz ki?
Benim ananem beyaz tenli,mavi gözlü ve uzun boylu bir kadın . Doğurduğu çocuklardan birkaci renkli gözlü ama annem hem esmer, hem uzun boylu değil hem de kahverengi gözlü. Yine de güzel bir genç kız oldu,gayet iyi bir koca buldu mutlu mutlu yaşıyor:) boy pos,ten göz bakımından en çok ananeme benzeyen yani genel görüşe göre güzel olan teyzem bir sürü Nisan attı,en son hayirsiz malın tekiyle evlendi,ondan da boşandı,tekrar evlendi falan..atmisina gelmek üzere yeni yeni gün yüzü gördü.
O yüzden böyle saçma şeylerle kafanızı yormayın. Talihi güzel olsun,karakteri güzel olsun deyin bence. Çocuğa da kimsenin çirkin demesine izin vermeyin,ne munasebet

Sevgili anneler yanlış anladınız sanırım anlamadan da hemen yargıladınız bebeğim benim için tabiki dünya güzeli canım ciğerim ama genelde esmer bebekler 3 aydan sonra ten rengi açılır diyorlar bende tecrübeli annelerden bilgi almak istedim sözlerinize dikkat edin lütfen siz annesiniz de ben canavar mıyım

bakın hala aynı şeyi söylüyorsunuz ve hala bizim yargıladığımızı iddia ediyorsunuz. senin için dünya güzeliyse laf edene haddini bildirirsin. sağlığına dua edersin. hala rengi açılır mı diyosun

Bu sizin genlerle alakalı kızım doğunca sarıydı it gide karardı oğlum esmerdi şimdi sarı ama işte genler

Burada yıllardır çocuk sahibi olmayı bekleyen bir sürü arkadaş var bende dahil ve bu söylediğiniz çok saçma geldi benim çocuğum önce sağlıklı hayırlı evlat olsun da varsın esmer olsun sarışın olsun ne olacak lütfen böyle şeylere takılmayın ve bir evladınız olduğu için şükredin...

Ten rengi koyu esmer diye ırkçılık mı yapacaksınız velev ki bebeğinizin rengi açılmadı o zaman ne yapacaksınız ?
Ne yapacaksınız diye saçma bi soru mu olur ne saçmaıyorsunuz esmer bebeklerin sonradan açılması hikayelerini çok duydum bende tecrübeli annelere sormak istedim sadece merak insan ilk bebeği olunca acaba zaman içinde nasıl bi değişim gösteriyor bebekler diye merak ediyor

Aynı şeyi bende söylüyorum tabiki bu insanlar bir meleğe nasıl böyle diyebilir diyorum ama insan yinede üzülüyor sevmemelerine

Aynı şeyi bende söylüyorum tabiki bu insanlar bir meleğe nasıl böyle diyebilir diyorum ama insan yinede üzülüyor sevmemelerine
Onlara sevdirmek zorunda değilsin ki onların değil senin çocuğun kimsenin birşey söylemeye hakkı yok çok şükür evladım sağlıklı ister esmer olsun ister sarışın diyeceksin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…