Bebeğime Kara kız çirkin kız diyorlar

Sözde hepiniz annesiniz bir annenin bebeğine olan sevgisini yargıladınız ya yazdığıma pişman oldum konuyu çok farklı yerlere anneliğime getirdiniz yuh ya
hanımefendi çocuğuma doğunca beyaz olucak dediler ama esmer oldu rengi açılır mı etraftakiler sevmiyo diyen inatla rengi açılır mı diye soran biz miyiz?

Benim kardeşim de ilk doğduğunda çok esmerdi ki hala öyle kurbağa diyen oldu ama ben ağızlarının cevabını verdim şimdi dört yaşında mahallenin yakışıklısı ayrıca yaşıtlarından daha zeki ve gelişimi önde maşallah maşallah maşallah rabbim onu bize bağışlasın totosunu yediğimi boş yere üzmeyin kendinizi

Bayramda o cümleyi kuranların tam cümlesini yazar mısınız lütfen.

Bebeğimi nazar ettiler denmesin , bebeğe nazar değmesin diye insanlar " Maşallah sana kara kız , çirkin " vs demiş olabilirler mi ?

Bu cümleyi söylerken bebeğinizin önünde eğilip türlü hareketler yapıp , tatlı bir ses tonu kullanmıyorlar mıydı ?

Rabbim size evlat vermiş. Sağlığı yerinde, uvuzları vs tam siz ten rengine mi takılıp üzülüyorsunuz. Yok artık, pes. Şok oldum valla.

Biraz toparlansin kilo alsin buyusun esmer bomba olur üzülme annesi nazar değmesin diye öyle demişlerdir

Ben galiba anladim sizi. Goz rengi su kadar süre sonra degisiyir dedikleri gibi ten rengi icinde ayni seyi diyorlar galiba.

Bebekler cok degisiyor bence.

Sözde hepiniz annesiniz bir annenin bebeğine olan sevgisini yargıladınız ya yazdığıma pişman oldum konuyu çok farklı yerlere anneliğime getirdiniz yuh ya
Benim bebeğime böyle deseler misal ohhh nasılda doğurdum kara kuzumu derdim ama sizin derdiniz tamamiyle çocuğun rengi açılır mı diye sormanız trajikomik geldi kusura bakmayın sizin anneliginizi kimse sorgulamadı ki ten rengini takıntı yapıp acaba açılır mı diye sorarsanız ben de açılmazsa ne yapacaksınız diye sorarım

Valla bizim oralarda nazar değmesin diye çirkin falan derler severken insanların bu kadar gaddar olacağını sanmıyorum siz gerçek sanıyorsunuz bence

Bu yorumdan sonra başka bir şey demeye de gerek kalmamış zaten :)

Babasıda bende sarışındık bebeğim şuan bize benzemiyor acaba ileriki aylarda bebeğim bize benzer mi nasıl bi değişim gösteriyor ben
hanımefendi çocuğuma doğunca beyaz olucak dediler ama esmer oldu rengi açılır mı etraftakiler sevmiyo diyen inatla rengi açılır mı diye soran biz miyiz?
hanımefendi ben hem çevremin bu tepkisinden yakındım sonrada bende eşimde sarışınız bebeğimiz bize çekmedi acaba aylar içinde değişip bize döner mi diye merak ettim konuyu farklı yerlere çeken çok kişi oldu boş konuşmasın kimse

Hayır ciddi söylüyorlar hatta biri ben esmer bebek sevmiyorum deyip kucağına almak bile istemedi bende üzüldüm

Ben galiba anladim sizi. Goz rengi su kadar süre sonra degisiyir dedikleri gibi ten rengi icinde ayni seyi diyorlar galiba.

Bebekler cok degisiyor bence.
Aynen bi siz anlamışsınız teşekkür ederim diğerlerine laf anlatmak deveye Hendek atlatmaktan daha zor oldu en iyisi kendimi daha fazla yormayayım pişman oldum onların saçmapan sözleri daha çok üzdü

Hayır ciddi söylüyorlar hatta biri ben esmer bebek sevmiyorum deyip kucağına almak bile istemedi bende üzüldüm

Ciddi olarak söyleyen oldu da kimse tepki vermedi mi yani ? Bunun mümkün olmadığını düşünüyorum.

Kucağına almak istemeyen kişi çocuk sevmiyor olabilir ; seviyorsa da bebeğin salyası , kusmuğu gelebilir , bebek parfümünden rahatsız olabilir diyen biri de olabilir. 3 aylık bebeği düzgün tutamamaktan , incitmekten çekinen biri de olabilir.

Küçücük bebeğinizin elden ele gezdirilmemesi iyi olmuş bence. Karşıdan da sevebilir insan.

Bebeğinizi sağlık , huzur , mutlulukla büyütün.

Teşekkür ederim aksine küçük bebekleri seven biriydi ama özellikle esmer sevmiyorum diye vurgulayınca insanım bende içerlendim üzüldüm ama kızımın esmer olmasına değil insanların sözlerine

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…