bebeğime bi haller oldu

tub833

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2008
240
2
kızlar oğlum çok uslu gazı olmayan acıkmayınca ağlamayan bi bebekti ne olduysa birkaç gündür sürekli boğazı yırtılırcasına bağırıyo sinirleniyo ısırmak istiyo ellerime saldırıyo ısırmak için çok sinirli ya neden böyle oldu anlamadım sizinkilerde böylemi

bebeğin ne kadarlık bilmiyorum ama buyuk ihtimal diş etleri kasınıyordur eger durduramıyorsan 1 cay kasıgı calpol surup ver agrı kesicidir sakinleştirir.Aynı seyleri yasıyoruz cunku ozellikle gecen 1 hafta emmeyi bile reddeder olmustu Allaha sukur biraz rahatladık

cnm bebeklerin bir günü bir gününü tutmuyor ki bizde tatilden geldik orda uyudu gelmemize 2 gün kala huysuzlandı evdede öle uyumuyo sıpa geceleri uyku düzeni şaştı çocuğumun inş düzene girer gene...

canım buyuk ıhtımal dıs cıkarıyordue meraklanma bızı de emınım zor gunler beklıyor

diş kesin.calgel jel sür canım çok iyi geliyor.bebeğine çok ii gelecektir.ardındanda calpol verdinmi tamamdır.

diş çıkardığını zannetmiyorum çünkü 3.ayını daha yeni doldurdu ama bilmiyorum olabilirde ya göğsümü ısırıyo emmeye başlamadan önce ve karnı doyunca koparırcasına ısırıp sündürüyo bunlar normalmiki valla allah yardımcımız olsun

canım yavrum ya bağırırken boğazı acımıyomu acaba :KK43:

allah senin iiliğini versin ya acır tabii ama bebek o ağlıya ağlıya büyücek, rabbim bebişinle birlikte sağlıklı uzun ömür nasip etsin sana...
benim çocuklarımın biraz daha geç başlamıştı diş çıkarmaları ama şimdiki bebekler minicikten başlıyolar dolasıyla dişleride erken çıkıyo,diş çıkarmak bebek için gerçekten zor hırçınlaşması çok normal,elbette hemen çıkmaz ama çıkana kadarda size kök söktürür,arada ağrı kesici şurup verirsin rahatlar bebişini kokla benim için sevgiler...

canım benim oğlumda 2 gündür öle emerken sinirleniyo ısırıyoo kızarıp bozarıyo...ağlıyo sürekli kucağa alıp gezinince susuyoo...

Çocuğunuzun dişleri çıkmaya başladığında bunun ne kadar süreceği ya da hoş bir tecrübe olup olmayacağını zaman gösterir. Bir çocuk için çok acı verici olurken bir diğeri için çok sakin bir tecrübe olabilir. Bazen haftalar boyunca bir kabartı ve yumru görünür haldedir, bazen de dişler ortaya çıkana kadar bir belirti yoktur. Ortalama olarak ilk diş yedinci ay ortalarında belirir. Ancak bazen üçüncü ayda erkenden ortaya çıkarken, bazen de onikinci aya kadar sarkabilir.

Dişlerin çıkışı genelde kalıtsal eğilime uyar, yani sizin ya da eşinizin dişleri erkenden çıkmışsa, bebeğinizin de öyle olması muhtemeldir. Bununla birlikte diş çıkarma belirtileri dişlerin kendisinden üç ay önce ortaya çıkabilir. Bu semptomlar çocuktan çocuğa değişir. Genelde diş çıkaran bebeklerin şu tecrübeleri yaşayacakları kabul edilmektedir.Salya akması: Birçok bebek salya akıtır. Diş çıkarma bunu daha da çok artırmaktadır

Isırma
Bu durumda bir ısırık düşmanlık belirtisi değildir. Diş çıkaran bir bebek eline geçen her şeyi (kendi eli, annesinin memesi, yabancı birinin parmağı) ağzına sokarak dişlerini rahatlatmaya çalışır.Ağrı: Çıkmakta olan bir dişin baskısı altındaki dişetinde, koruyucu olarak kızarıklık ve ödem gelişir. Bu durum bazı bebeklerde dayanılmaz ağrılara yol açabilir. İlk diş ve azı dişleri daha çok sıkıntı yapabilirler.

canım aynı dert bende var 3 aylıkken başladı hala ısırıyo dahada sertlestu ısırması sımdı 4 aylık fena ynı gercı gunduzlerı ammıyo ama kandırdıgım zamanlar ısırıyo

benim bebeğimde emzirirken damaklarının arasına alıp sıkıştırıo mememi nasıl cnm yanıo anlatamam bazen sıkıştırıp çekio bide sağa sola doğru acaba odamı diş çıkarma belirtisi ve çok salya akıtıo elleri hep ağzında

seni çok iyi anlıyorum..benim oğlum 3.5 aylıkken başladı o ağlama krizlerine..
katılıyordu..ama elini falan ısırmıyordu ağlarken..
bir dönemmiş sanırım..bitti..inşallah seninkide düzelir

canım yavrum ya bağırırken boğazı acımıyomu acaba :KK43:

benim oğlumda bağırırdı sonra boğazı acıdığı ve tahriş olduğu için öksürürdü..

X