Bebeğime bakan kimse bulamıyorum

alevdogal

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2024
84
31
28
Herkese merhabalar. Aslında bir derdim var ve ne yapacağımı inanınki bilmiyorum. Bebeğim 7 aylık ve bakan hiç kimseyi bulamıyorum. Kendi iş yerim var. Kendi iş yerime götürüyorum ama ben seanslara giriyorum girdiğim zaman bebeğime bakan kimseyi bulamıyorım.eşim geliyor yardım ediyor ama o da homeofis çalışıyor. Kaynanamın evi 5dk mesafede ama bakmam diyor . Bakıcı bulamıyoruz bulsak aşırı uçuk fiyatle söylüyorlar. Annem uzakta. Kendi iş yerim olduğu için işide bırakamıyorum. Napıcağımı inanın bilmiyorum.
Bana akıl verebilecek birisi var mı ?

Biraz paraya kıyacaksınız iş yerinize sigortalı bir çalışan alın. Siz seanstayken bebeğinizle ilgilenir siz bebeğinizle ilgilenirken o da temizlik vs yapara
2 ay bir süre bakıcımız oldu özbekistanlıydı ama kendisi bi anda bıraktı gitti meğersem özbekistanlı ve türkmenistanlılar kendinden daha yüksek bir maaş verildiğinde gidiyorlarmış . Açıkcası bahsettiğim fiyatlar 20-25bin ₺ değil 30-35bin₺ istiyorlar . Ve sadece çocuk bakıyorlar başka bir iş yapmak istemiyorlar

Ben 20bin ve sigortayada razıyım ama malesef yok kimseyi bulamıyorum

Bakıcımız var bizim de şu an 34 veriyorum ben de haftada 5 gün çalışıyor. Türkmenler Özbekler 6 gün çalışıyordur muhtemelen. Çalışmadığınız gün ofis temizliği yaptırabilirsiniz.
Sadece bebek bakmaz Türkmenler siz bebeği tutarken mesai saatinde kendisine başka işler verebilirsiniz ama bebek bakarken başka iş yapmak istemez.
Benim oğlum kreşe yarım gün gidiyor şu an. Oğlum okuldayken bakıcımız evde iş yapıyor ama kreşe gidene kadar yapmadı tabi.
Evdekibakıcım sahibinden gibi sitelere ilan verin etrafınızdaki Türklerle iletişime geçin bence.

Yarım gün fiyatı mı 34 bin.

Yarım gün fiyatı mı 34 bin.

Yok tam gün çalışıyor yarım gün iş yapıyor evde yarım gün oğluma bakıyor

çok seviyorum çok güveniyorum şu an vazgeçemiyorum ama oğlum tam gün kreşe geçsin bay bay diyeceğiz artık ekim kasım gibi inşallah.

Bu arada 25 civarına çok rahat bulunabiliyor hele gözümün önünde bakacaksa iş çok kolay.

Sizin bakıcınız türk mü peki yabancı mı

Ah keşke kreş yaşına gelse. Bir gün çok çaresiz kaldım bir hafta işe gitmedim ve o gün artık bebek kreşleri varmış onlara baktım gittim görüştüm ama yok yapamam yani çok çok küçük. Sonra eşimle artık birlikte yardımlaşmaya karar verdik ama yapamıyoruz ikimizde çok zorlanıyoruz

Yanınıza Temizlik için gelen yardımcınız bile olsa çağırsanız olur yani bir eğitim vermeyecek ki. Gün içinde yanında duracak aralarda siz kontrol edeceksiniz.

Ya işi bırakacaksınız ya bakıcıya para vereceksiniz.

Yanınıza Temizlik için gelen yardımcınız bile olsa çağırsanız olur yani bir eğitim vermeyecek ki. Gün içinde yanında duracak aralarda siz kontrol edeceksiniz.
Malesef kimseyi bulamıyorum inanın ki yok. Muhtara kadar sorduk . Ama aslında siz söyleyince aklıma geldi ofise temizlik işleriyle ilgilenecek birini bulursam aynı zamandada bebeğe de baktırabilirim diye düşünüyorum

Sahibinden e ilan verin bence

Ajanslar var Türkmen Özbeke tamamsanız. Biri bulunur ajanslar üzerinden diye düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…