Çocuk Hastalıkları Bebeğimde mide üsütmesine ne iyi gelir sizce :(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
hiç bişi verme suda dahil bir süre.mide kendini bi tedavi etsin dinlensin.sıcak tut ayağını ve karnını.verceğin suda dahil herlşey şimdi ters eder.ihtiyacı olan tek şey midenin dinlenmesi şu an.

Mide usutmesi ne demek? Cidden bilmedigim icin soruyorum. Bu teshis nasil konuluyor? Doktor mu oyle dedi?
Mide üşütmesinde halsizlik ishal kusma ateş mide tarafında kramp ağrı okuyo. bir sürü belirti var. Başıma gelene. Kadar bende büyüklerin uydurması sanıyodum ama değilmiş.
Benim mide üşütmesi olduğumu doktor tahlille anlamıştı. Üstelik tüm belirtileri söyleyecek yaştaydım. 1 buçuk yaşında ki çocuk kendini nasıl anlattı da anladı annesi anlamadım.
Bakteri kaynaklı olabilir virüs kaynaklı olabilirmiş. Neye göre anladınız tedavi istiyosunuz burdan anlamadım.
1 buçuk yaşında üstrlik başka bir durumda olabilir burdan yanlış tedavi uygulamaktansa doktordan ilaç almayı tercih ederim.

Benim genelde her sene bir kere olur. Allahım korkunç birşey. Lütfen bir an önce doktora götürün küçücük yavrunuz nasıl dayansın ya! Bir de kesin mide üşümedi mi belki mikrop kaptı çocuk?

Herkes de bir ilginç.
Hiç mide üşütmesi yaşamadınız mı?
Çok kötü bir mide bulantısı. Kusar gibi kasılmalar falan..Enteresan yani bilinmemesi.
Benim anlamadığım da 1,5 yaşındaki çocuk kendini ifade edemez de bu tanıyı nasıl koydu konu sahibi?

Herkes de bir ilginç.
Çok kötü bir mide bulantısı. Kusar gibi kasılmalar falan..Enteresan yani bilinmemesi.
Benim anlamadığım da 1,5 yaşındaki çocuk kendini ifade edemez de bu tanıyı nasıl koydu konu sahibi?
Ben bi kaç sene önce bir kez yaşadım. Onun dışında da ne çevremde yaşayan gördüm ne de duydum.
Annem midem ağrıyo dediğimde mideni üşütmüşündür demesinden ibaretti o şey.

Herkes de bir ilginç.

Mide üşütmesi duyduk tabi ki
Hatta annemin meşhur tanısıdır.

Ama 1,5 yaşındaki çocuk bunu nasıl ifade etti, anne hangi bulguları saptadı da tanıyı koydu, orada şaşırdık biraz.

Mesela Rota enfeksiyonu da olabilirdi, ayırıcı tanıyı nasıl koydu? Farkı nasıl anladı? Öğrenseydik bize de faydası olurdu.

Mide üşütmesi duyduk tabi ki
Hatta annemin meşhur tanısıdır.

Ama 1,5 yaşındaki çocuk bunu nasıl ifade etti, anne hangi bulguları saptadı da tanıyı koydu, orada şaşırdık biraz.

Mesela Rota enfeksiyonu da olabilirdi, ayırıcı tanıyı nasıl koydu? Farkı nasıl anladı? Öğrenseydik bize de faydası olurdu.
aynı şeyi merak etmişiz yani sonuçta ama bazıları hiç bilmiyormuş gibi yazmış ona binaen yazdım.

X