Bebeğim yürüteç kullanamıyor

Gizooqq

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2024
22
7
29
Oğlum 9 aylık yüz üstü durabiliyor sağa sola dönebiliyor geri geri emekliyor daha doğrusu kendisini geri sürte sürte gidiyor. Kafasını dik tutabiliyor oturabiliyor daha yeni oturmaya başladı. Ama yürüteçi kullanamıyor 1 aydır başladım çok fazla koymadım ama 4 kere 5 kere hiç adım bile atmıyor olduğu yerde kalıyor. Bebeğim kilolu bir bebek. Yürüteçte adım atsa gidecek ama parmak uçlarında duruyor. Sadece bilekten elini açıp kapatıyor. CE ee oyununu seviyor kahkaha atıyor oyun oynuyor göz teması kuruyor. Yürüteçte dönen oyuncak var onunla oynuyor. Yürüteçi sevmiyor 5 dk sonra ağlamaya başlıyor. Eşim bunun ayındaki bebekler yürüyor yürüteç kullanıyor bizim çocukta sıkıntı var diyor bu hareketlerii normal mi sizce. Anne diyor kendi kendine anlamsız sesler çıkarıyor baba diyor azda olsa

Ben bir sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. Bebeklerin 18. aya kadar yürümemesi normal, destekle ayakla durabilsin adımlamaya çalışsın yeter. 9. ay da bunun için erken bence. Yürüteç zaten zararlı bir şey ısrarcı olmayın bence sevmemiş olabilir

Her bebeğin gelisimi farklıdır. Bence bu endişelerinizi bir doktora sorsanız daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz. İçinizde rahatlar. Fakat benimde bebeğim yuruteci hiç sevmedi .7 -8 aylık koyduğumda koltukdan tutup kalkiyordu adım atıyordu , emekleme vardı ve iki 3 dk duruyordu ondada pacamda al beni diye ağlıyordu. Her bebek yuruteci sever diye bişey yok.

Çokta önerilen ve sağlıklı bir şey değil sevmemesi daha iyi olmuş kıyas yapmayın her çocuk kendine özeldir belli başlı aşamalar vardır onlarda sıkıntı yoksa yoktur. Aylık çocuk doktoruna götürüyorsanız takibe zaten o sizi yönlendirir bir sıkıntı sorun varsa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…