Bebeğim sol kolunu kullanmıyor.

Bebeginiz düzeldimi uzun zaman oldu ama inşaallh cevap atarsınız benım bebegimde aynu sıkıntı var tam tersi sadece bizimkide sag tarafı kullanıyor

Bebeginiz düzeldimi uzun zaman oldu ama inşaallh cevap atarsınız benım bebegimde aynu sıkıntı var tam tersi sadece bizimkide sag tarafı kulla

Merhaba şuan ki durumunuz nasıl acaba rabbim şifa versin tüm bebeklere ve hastalara benimde oğlum bir yaşında bize de sol hemiparezik Cp denildi sürünüyor yuvarlanıyor tutunup kalkmaya çalışıyor ama sol taraftaki güçsüzlük nedeniyle tam yapamıyor sekiz buçuk ayından beri desteksiz oturuyor eli dirençli ayağı hafif etkilenmiş

Henüz bı bebeğim yok ama çok bebek büyüttüm bebekler genelde önceleri tek elle oyuncaklarıyla oynar belki tedirgin olacağınız bir durum yoktur inşallah yoktur banyodan sonra ufak ufak egzersiz hareketleri yaptırın kollarına ayaklarına uyuyup uyandıktan sonra

Merhaba öncelikle bu başlığı açan ve yorum yapan herkese teşekkür ederim bebeğim sağ elini daha fazla kullanıyordu bu durumu hep sağlak olacak şeklinde yorumlamıştım ta ki internette araştırıpta bu forumda yazılanları okuyana kadar hemen çocuk nöroloğuna gittik ve maalesef sol hemiparetik cp şüphesi ile Mr istedi doktor, bir kaç gün sonra Mr randevumuz var bebeğim dokuz buçuk aylık. Bu imtihânla sınanan diğer güzel anneler lütfen çocuğunuzun durumu hakkında bana dönüş yapın beni neyin beklediğini bilmek istiyorum, mesela çocuklarınızda yürüme yada konuşma sıkıntısı oldu mu, bu hastalığın algılama ve zeka düzeyine bir etkisi var mı. El kullanabilme becerileri ne düzeyde. Ne gibi tedavilerden geçtiniz. Lütfen içim çok acıyor bana yardım edin

Merhaba benim bebeğim de 7.5 aylık ve sol kolunu kullanmayı tercih etmiyor, nöroloji doktoruna gittik ve emg çekildi dogum kaynaklı sinir sıkışması olabileceği şüphesi ile. Emg temiz çıktı sevindik derken kol tercihinin sorun oldugu ve mutlaka mr cekilmesi gerektigini söyledi doktorumuz. Siz çektirdiniz mi mr?

Merhaba benim bebeğim de 7.5 aylık ve sol kolunu kullanmayı tercih etmiyor, nöroloji doktoruna gittik ve emg çekildi dogum kaynaklı sinir sıkışması olabileceği şüphesi ile. Emg temiz çıktı sevindik derken kol tercihinin sorun oldugu ve mutlaka mr cekilmesi gerektigini söyledi doktorumuz. Siz çektirdiniz mi mr?

Bebeklerde iki kolun da kullanilmasi lazım.Saglak ya da solak diye bir şey olmuyor.3 ay civarı da artık iki elin de açılmış olması lazım.Yani çocuk doktoru nasıl anlamaz anlayamiyorum

Benim bebeğim de 25 şubatta düştü düştükten sonra sağ tarafı pek kullanmıyor .ortopedist bir sıkıntı olmadığını söyledi .beyin cerrahına götürdüm film çekildi birşey çıkmadı .nöroloğa götürmedim cevap yazarsanız sevinirim

Tekrardan merhaba, kızım nerdeyse bir buçuk yaşına geldi.Buraya yazdıktan sonra doktor doktor gezdik Mr EEG hepsi yapıldı. Maalesef sonuçlarımız temiz çıkmadı, fizik tedavi alıyoruz uzun zamandır ve yakın zamanda da rehabilitasyona başladık. Buraya çocuğu için endişelenip internette araştırma yapan güzel anneler için tekrar dönüp yazmak istedim; eğer bir yaşından önce çocuğun sağ el ve sol elini eşit kullanmıyorsa, bir elini baş parmak içerde olacak şekilde yumruk yapıyorsa çocuk nörolojisine mutlaka ve mutlaka gitmen gerekiyor, bir yaşından önce el tercihinde bulunmak asla normal değil. Ve eğer Mr çekilmesini isterlerse 4 tesla( görüntü kalitesi yüksek) emar çeken bir yerde Mr çektir. Sonra bizim gibi Mr sonucunuz net gözükmüyor tekrar çekilmesi lazım demesinler. Allahım evladıyla imtihan olan tüm annelere dayanma gücü ve sabır versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…