Bebeğim sol kolunu kullanmıyor.

Benim bebegim 7 aylık sol kol ve bacagını yeteri kadar kullanamıyor, beyin mr da kist oldugu soylendi fizik tedaviden sonuç alabildiniz mi yorum yazarsaniz sevinirim

Sibel hanım geçmiş olsun umarım bebeğiniz çok iyidir aynı sizin anlattığınızı yaşıyor şuan kızım 6.5 aylık ve fizik tedaviye başladık.henüz çok yeni öğrendik ve kendime gelemedim tecrübelerinizi ve şuan ki durumunuzu paylaşabilirmisiniz lütfen.

Çocuk nerolojisine götürdük bugün.Doktor Beyin MR ı istedi.Bir yorum yapmadı filmi görmeden bişi diyemem dedi.İnşallah bişi çıkmaz kalıcı bişi olmasından korkuyoruz.Oyuncaklara tek eliyle uzanıyor hep.Sol kolunu tuttuğumuzda sağla uzanmaya çalışıyor ama tutmayı beceremiyor baya bir hareket kısıtlığı var.Parmağımızı sıkıca tutabiliyor sağ kolu sol kol gibi oldukça kuvvetli.parmaklarıma tutunarak ayakta dengesini sağlayabiliyor iki eliyle.Sadece hareketleri ksııtlı iki kolu da boştayken sağ eli aşağıda ve yumruk şeklinde genelde.[/QUOT...merhaba Sibel hanım aynı sorun çıktı bizde de .sizinle iletişime geçmek istiyorum insallah bu mesajımı gorursunuz

Merhabalar .bebeğim sil elini sürekli yumruk yapıyordu ben de peşine düşüp ne çektiriyor beyninin sağ tarafında kaldogini öğrendim ve fizik tedavi o erddi.5 aydır fizik tedavi yapıyorum.benim gibi durumda olup ilerleme kaydeden var mı anneler.eli hala istediğim gibi değil.oyuncagi kavramiyor tutamiyor

Sibel hanım geçmiş olsun umarım bebeğiniz çok iyidir aynı sizin anlattığınızı yaşıyor şuan kızım 6.5 aylık ve fizik tedaviye başladık.henüz çok yeni öğrendik ve kendime gelemedim tecrübelerinizi ve şuan ki durumunuzu paylaşabilirmisiniz lütfen.
Merhaba sizin de mi aynı durum .

Merhaba, benzer bir sorunu biz de yaşıyoruz bebeğimiz 6 aylık durumu 3 aylıkken fark ettik 4 aylıkken nöroloji ve ortopedi dr ları gördü kontrole çağırıldık yakın zamanda kontrole gitti nöroloji dr umuz ince motor kaslarda sorun olduğunu söyledi kontrol amaçlı mr çekilecek 9 aylıkken ama ben sonucu duymaya korkuyorum.henüz ftr tavsiyesi olmadı beklemedeyiz deniz713 bebeğiniz şuanda kaç aylık?

Bebeğim 6 aylık.İlk doğduğunda hep sola bakıyordu yani kafası sola dönük duruyordu hep düzeldi.Yanlız şimdi de sol kolunu kullanmıyor ya da çok az kullanıyor.3 aylıkken doktara gösterdik bu durumu doktor normal düzelir demişti ama endişelnmeye başladık düzelme yok gibi.Benzer sorunlar yaşıyanlar varmı?
Iki kolunuda düzenli olarak hareket yaptir istersen

Iki kolunuda düzenli olarak hareket yaptir istersen
Tabiki de yaptırıyoruz ancak beni korkutan beyinde bir hasar olma ihtimali..önce eller fark edilir ya şu süreçte bacak hareketleri dikkatimi çekmeye başladı sağ ayağını da daha çok oynatıyor sanki.. nöroloğumuz nesne uzatıldığında el tercihinin olmamasının önemli olduğunu söyledi yine de sıklıkla duyduğumuz cp hastalığı aklıma geliyor ne yazık ki.. konu hakkında bilgisi olan var mı

Tabiki de yaptırıyoruz ancak beni korkutan beyinde bir hasar olma ihtimali..önce eller fark edilir ya şu süreçte bacak hareketleri dikkatimi çekmeye başladı sağ ayağını da daha çok oynatıyor sanki.. nöroloğumuz nesne uzatıldığında el tercihinin olmamasının önemli olduğunu söyledi yine de sıklıkla duyduğumuz cp hastalığı aklıma geliyor ne yazık ki.. konu hakkında bilgisi olan var mı
Işte şimdi bende korktum üzerine mutlaka düş canım

Merhabalar .bebeğim sil elini sürekli yumruk yapıyordu ben de peşine düşüp ne çektiriyor beyninin sağ tarafında kaldogini öğrendim ve fizik tedavi o erddi.5 aydır fizik tedavi yapıyorum.benim gibi durumda olup ilerleme kaydeden var mı anneler.eli hala istediğim gibi değil.oyuncagi kavramiyor tutamiyor
Deniz hanım bebeğinizin şimdiki durumu nasıl?

Benim bebegim 7 aylık sol kol ve bacagını yeteri kadar kullanamıyor, beyin mr da kist oldugu soylendi fizik tedaviden sonuç alabildiniz mi yorum yazarsaniz sevinirim
Merhaba, bizim mr ımız temiz çıkrtı aynı şekilde sadece bir kist sözkonusu yazalı uzun zaman olmuş ama dönebilirseniz sevinirim

Deniz hanım bebeğiniz ne durumda acaba? Benim bebeğimde aynı şekilde biz mr çektik beyninin sağ tarafında küçücükte olsa bi kanama olmuş. O yüzden olmuş. Fizik tedavi alıyor. Motorsal olarak yavaş 21 aylık erkende doğdu tabi.. sizin durum nedir??

Merhabalar

Gittiğiniz pediatri nörologlar ve tavsiyeleriniz alabilir miyim acaba? Benim kızım da sok kol ve bacağını sağ kol ve bacağına göre sanki biraz daha az kısıtlı hareket ettiriyor gibi. yani sol kolunu sağ kolu kadar yukarı kaldırmıyor, daha az hareket ettiriyor gibi, sol dizinden bacağını uzatırken sağ dizinden pek uzatmıyor gibi.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Merhabalar

Gittiğiniz pediatri nörologlar ve tavsiyeleriniz alabilir miyim acaba? Benim kızım da sok kol ve bacağını sağ kol ve bacağına göre sanki biraz daha az kısıtlı hareket ettiriyor gibi. yani sol kolunu sağ kolu kadar yukarı kaldırmıyor, daha az hareket ettiriyor gibi, sol dizinden bacağını uzatırken sağ dizinden pek uzatmıyor gibi.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
2.5 aylik bebegimde ayni durumdan supheleniyorum suan bebeginizin durumu nasil acaba?

Deniz hanım bebeğiniz ne durumda acaba? Benim bebeğimde aynı şekilde biz mr çektik beyninin sağ tarafında küçücükte olsa bi kanama olmuş. O yüzden olmuş. Fizik tedavi alıyor. Motorsal olarak yavaş 21 aylık erkende doğdu tabi.. sizin durum nedir??
Merhabalar suan durumunuz nedir acaba? Bende bebeginde ayni durumdan supheleniyorum yardimci olabilirmisiniz

Merhabalar bebegimde ayni durum war sag elini cok yukari kaldirmiyor yuzustu yatirdigimizdada hep sabit tutuyor, su amki durumunuz nedir mr cekildiniz mi dr lar ne diyor

X