Bebeğim sol kolunu kullanmıyor.

Deniz hanım bizim bebegimizde sag elini daha az hareket etririyor su an bebeginizin durumu nedir?

bizde aynıyız erken doğdu

Merhaba yazdıklarınızın aynısını bizde yaşiyoruz şuan doktor MR istedi sol elini az kullanıyor hep sağ elini tercih ediyor sol eli biraz zayıf sağ eliyle oynarken sol elini yumruk yapiyor ve bir nesneyi kolayca tutamıyor ama sağ eliyle çok kolay ve güçlü tutabiliyor

Merhaba ben de 5 aylık bebeğimde aynı durumdan şüpheleniyorum ilk nasıl farkettiniz çok üzülüyorum ellerini birleştiriyor mu sağa sola hiç uzanmıyor

İlk olarak sağ elini tercih ediyordu hep sağ eliyle birşey yaparken sol elini yumruk yapiyordu

Merhaba sol hemiparezik Cp tanısı var fizik tedavi devam ediyoruz gelişme gösteriyor zaten çok silik bir etkilenimi vardı daha iyi olcak inşallah

Gittinizmi doktora varmı bir gelişme

tanımız brakial pleksus c5-6-7 zedelenmesi. biz altı aydır dogdugundan beri gidiyoruz hem fizik tedavi hem el cerrahi. el cerrahiye gürsel leblebiciogluna gidiyoruz. ankarada. özel muayane. 650tl ücreti. aemliyat ihtimalimiz var bekliyoruz . su anda aktif kullanıyor ama kulaga eli gitmiyor. yukarıda iken eli bukme yapamıyor. kürek kemigi cıkıntısı var. (bu kacınılmazmıs.) gelişim donemi bitene kadar takipte ve aktif fizik tedavide olacakmıs. yani 15 yaş. uzun maddi manevi yorucu.

Peki rapor çıkarıp fizik tedavi alma imkanı yokmu

Merhaba ben de 5 aylık bebeğimde aynı durumdan şüpheleniyorum ilk nasıl farkettiniz çok üzülüyorum ellerini birleştiriyor mu sağa sola hiç uzanmıyor
bana hastanede dediler sag kolunu hic kullanamıyordu. sadece parmak hareketleri vardı.
boyle bir supheniz varsa lütfen ertelemeyin el verrahisine gorunun. EMG cektirmeden anlıyor hacettepedeki doktorlar. EMG ameliyat ihtimali olursa istiyotlar sadece.

Merhaba şuan benim bebeğim 7 aylık sol elini az kullanıyor siz neler yaptınız yardımcı olurmusunuz yorumlar beni daha da korkuttu şuan düzeldi mi sizin bebeğiniz

Geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…