Bebeğim Sarılık ve bir türlü geçmek bilmiyor

Çok teşekkür ederim içime su serptiniz, Allah evlatlarımızı bize bağışlasın, öncelik onların sağlığı 🤲🏻 Ben de ek gıda dönemini iple çekiyorum gerçekten.
Sarılığı nasıl atlattınız peki kaç aydan sonra evet artık tamamen bitti çıktı hayatımızdan sarılık diyebildiniz?
Uzamış sarılık 3 ay sürüyor en fazla oda dediğim gibi ABO uyuşmazlığından kaynaklı ama inanın mamayı erken versem ya da iyice emseydi çok daha erken biterdi, bizde bir sürü test yaptık hiçbir şey çıkmadı bakla hastalığı mıymış neymiş dr ondan bile bahsetti ama tamamen kan uyuşmazlığından kaynaklı bi durum ve gerçekten zararsız bişey, 25 in üstü riskli bizim 17 in üstüne çıkmadı en kötü ihtimalle kan nakli yapılıyor zaten ki çok uçuk bi durum.

Siz şu an kaç aylıksınız bol bol emzirmeye devam edin, geçecek emin olun 🌸

Uzamış sarılık 3 ay sürüyor en fazla oda dediğim gibi ABO uyuşmazlığından kaynaklı ama inanın mamayı erken versem ya da iyice emseydi çok daha erken biterdi, bizde bir sürü test yaptık hiçbir şey çıkmadı bakla hastalığı mıymış neymiş dr ondan bile bahsetti ama tamamen kan uyuşmazlığından kaynaklı bi durum ve gerçekten zararsız bişey, 25 in üstü riskli bizim 17 in üstüne çıkmadı en kötü ihtimalle kan nakli yapılıyor zaten ki çok uçuk bi durum.

Siz şu an kaç aylıksınız bol bol emzirmeye devam edin, geçecek emin olun 🌸
2.ayımız bitti bizim, en başta aktif emmediği için avent biberonla sütümü sağıp veriyordum, şimdi hala aktif emmiyor memeyi o yüzden biberonla anne sütüne devam ediyoruz. Memeyi reddetmiş değil sarılık tamamen bitince memeye dönmeyi düşünüyorum

2.ayımız bitti bizim, en başta aktif emmediği için avent biberonla sütümü sağıp veriyordum, şimdi hala aktif emmiyor memeyi o yüzden biberonla anne sütüne devam ediyoruz. Memeyi reddetmiş değil sarılık tamamen bitince memeye dönmeyi düşünüyorum
Benimde eşimle kan uyuşmazlığı var. 3 bebeğimin ilkdinde sarılık olmadı sadece. . En baştan beri biberonla verince aktif emmesi olmaz. Biberondan emisle memeden emme ikiside çok farklı dil hareketi efor gerekiyor. Benimde bebeğim sarılık oldu gözünü acamadi zorla uyandırdım iki 5 dk emmesi için uyurdu gene uyandiridim. Biberon emme refleksini bozar aktif emmesini engeller. Bu hangi biberon olursa olsun böyle oluyor. 2 ay sonunda aktif emmeye ve kuvvetlenmeye başladı çenesi. Kaşık biberon ile verdim ek gözünü açsın diye mama. veya eds yöntemini deneyin takviyesini vermek için.

X