Bebeğim Sarılık ve bir türlü geçmek bilmiyor

busegulce

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2024
27
6
21
Bebeğimin sarılığı geçmek bilmiyor 1.5 ay oldu kafayı yemek üzereyim, 2 saate bir sürekli besliyorum sağımla besliyorum anne sütü alıyor ama mama aldığında rengi daha da açılıyomuş gibi hissediyorum, bizim ki anne sütü sarılığı ve kan uyuşmazlığı var. Tecrübe eden anneler nolur dönüş yapar mısınız delirmek üzereyim ilk çocuğum ve kendimi bazen çok çaresiz hissediyorum bebeğimi sarı sarı gördükçe ve inatçı bir sarılık bitmek bilmedi.

3. Aydan sonra geçti anne sütü sarılığı. Merak etme pamuk gibi olmuştu yigenim. Sen stres yapma .

Benimki de 34 gunluk hala sariligi var. Tenden ve ozellikle goz aklarindan sari rengin gitmesi 2 ayi bulabiliyor hatta benim yegenimin gozlerinden 3. Ayda gecmisti. Eger beslenmesi iyiyse problem etmeyin stres yapmayin.

Bize doktor yansıtmadı bile bu durumu. Sadece anne sütü alan bebeklerde uzatılmış anne sütü sarılığı olabiliyormuş. Eğer doktorunuz da bu şekilde değerlendiriyorsa, başka sorun yoksa, dert etmeyin derim. 3. Aya kadar bebeğimin başı esmerdi resmen, sonra renk değiştirdi, beyazladı sarılık geçince

Endişe etmeyin günde 2 kez der olsa mama verin benim oğlumda anne sütü sarılığı oldu 1 ay sürdü günde 2 kez mama vererek 1 haftada düşürdük sariligini

Bizim kızımız yoğun bakımda sarılıktan 3 gün yattı. Mama vermemek icin inatlaşmamız yüzünden.. Mama verince memeyi reddeder gibi cümlelere inanmayın. Her emzirmeden sonra mama da veriyorum 30 cc herhangi bir red yaşamadık

Yanlış anlaşılmayı duzeltmek isterim. 40 günden sonra yasanir meme reddi. Meme reddi mamadan değil Üst üste verilen bütün biberonlar yüzünden yaşanır. Mamaya değil biberona alışıyor bebekler. Bir tercih yapıyorlar buda %98 biberonu tercih eder. He siz belki yaşamazsınız fakat böyle düşük bir oran için yeni bir anne olarak oneride bulunup başkalarını yanlış yonlendirmemelisiniz. Eğer kilo almıyor sütünüz gelmediyse Dr kontrolünde tabi ki mama verilmeli. Sarılık olduysa değer çok yüksek ise inatlasmanin faydası yok zarari var. Emzirme sonrasi. Biberonla değil kaşık biberonla yada diğer alternatif yöntemler tercih edilmelim Fakat verdiğiniz her mama bebeğin geç acikmasina olması gereken sürede ve miktarda memeden az süt olmasina neden olur bu açığı kapatmak için emzirme sonrası sağım yapıp memeyi uyarmak sık sık da emzirmek gerekir. Doğru emzirdiginize dikkat etmeli . Bebeğin pozisyonu basının meme dönük karın karına olmalısınız,bebeğinizin dudaklarının dışa dönük olması ve siyah bölgeyi mümkün olduğunca ağzına aldığından emin olmalı. Bu şekilde emzirildiginde bebeğin ihtiyaci kadar memeler süt üretir.

Yeni bir anne olarak tabikide öneride bulunurum uygulayıp uygulamamak kişinin kendi insiyatifinde söylediğim şeyler dünya sağlık örgütünden onaylı cümleler olmadığı için kişi bunu düşünüp süzgeçinden geçirebilir diye düşünüyorum.

Herkes dusunemiyor sizin gibi. O anki ruh haliyle doysunda nasıl doyarsa doysun lohusalık buhranı icindesin. Her söyleneni deniyorsun. Ben gerekli açıklamayı yaptım. Bebek biberona alışır meme red di bu yüzden olur.iki kere tecrübe etmiş 3.de Biberon yerine kaşık biberonla verince red yaşamamış tecrübeyle sabit etmiş 15 yıllık anne olarak açıklama yaptım.

Doktorlar gerekli uyarıları yapıyorlar bu gibi durumlarda teşekkürler

Vay be

Delirecek kafayı yiyecek ne var anlamadım

Canım bizde öyleyiz 27 günlüğüz kızımdada aynı durumu yaşadım şimdi oğlumda da yaşıyorum malesef geçmiyor geçmek bilmiyor 2. Ayı bittikten sonra geçiyor artık napalım bende bakıyorum öylece sarı kara bişey Rabbim beterinden korusun napalım

Bizim de 1,5 aya yakın sürdü, 1 gece hastanede tedavi aldit vs.
Dr vermeyin demesine rağmen 2 kez şekerli su verdim, 1 çay kaşığı ya da 2 çay kaşığı kadar. Bir de sık sık emzirdim (tabi uyandırmak çok zordu)
Ayrıca mama da verdim. Mama verdikçe düzeldi. 2 aya yakın hem mama hem meme gittik. Atlattık.
Şu an sadece meme emiyor, mama vermekten çekinmeyin. Sadece biberon kullanmayın, ben şırınga ile verdim.
D vitamini de çok önemli bol bol güneş alsın, damlayı ihmal etmeyin

Yazdıklarınız için çok teşekkürler, içime su serptiniz biraz da olsa rahatladım günden güne geçer gibi oluyor hala tam geçmese de ilk günler imkansızdı uyandırmak o yüzden biberon verdim şimdi devam aynı şekilde almıyor memeyi çok fazla 2-3 dk en fazla emzirme danışmanlığı alacağım. Beni bu süreçte geren şey her muayaneye gittiğimizde her doktorun farklı farklı şeyler söylemesiydi. Bu durum beni çok yıprattı aslında örneğin bir gidiyorum sarılık 8 bir doktor hiç önemli değil bu değer derken öteki doktor yüksek bu değer diyor neye nasıl inanacağımı şaşırmıştım, haliyle bu durum insanı çılgına çeviriyor hele bir de ilk tecrübeyse.

Bu dermansız bir hastalık değil ölümcül bir durum değil bebeğe ağrı sızı hasar oluşturmuyor neredeyse her doğan bebeğin başına gelen bir rutin günümüzde bu yüzden canınız kafayı yemek istediyse yiyin tabii beni ilgilendirmez
Şunu da hiiiiç anlamıyorum kendi doğurduğunuz bebeğe elbette kendiniz bakacaksınız, Allah bu yeterlilikte yaratmasaydı bizleri 3 babalı 5 anneli olurduk
Nereden çıkardınız başıma gelmediğini? İlk çocuğumda 40 günden fazla sürdü sarılık ikinci çocuğum ise yoğun bakımda yattı

Herkesin karakteri hassasiyeti farklı ki zaten lohusa kafası diye bişey var duygularımız ağır basabiliyor anneliğin ilk sıraları o yüzden boş ahkam kesmeyin

Herkesin karakteri hassasiyeti farklı ki zaten lohusa kafası diye bişey var duygularımız ağır basabiliyor anneliğin ilk sıraları o yüzden boş ahkam kesmeyin
Ayyyy tatlııııım sana kocamaaaan sarılıp kokulu kokulu öpüyorum canım yeme kafayı noooolur
Yenidoğan sarılığı dünyanın en kötü hastalığı ama sen kafayı yeme ben yerim minnoş anne
Sen kiiiiiiii yetişkin bir kadın olarak kendi doğurduğun bebeğe bakmış insansın heheeeeeyyt bunun mu üstesinden gelemeyeceksin

Oldu mu?

Gerginliğinizi tanımadığınız insanlar üzerinde atmaya çalışmayın Oldu mu ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…