Bebek Beslenmesi bebegim parmağını emiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Merve kzlyr

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2016
19
8
Merhaba 4aylik oğlum 1 aydir sürekli parmağını emiyor diş çıkartma belirtileride var bu yüzden sürekli eli ağzında bundan nasil vazgeçirebilirim parmağını emmesin diye emzik aldim fakat ne yaptıysam almıyor ne yapabilirim fikirlerinizi bekliyorum

Çevremde damagina zarar verir diyorlar hemsirede görünce emzik ver emmesin iyi değil diyince ister istemez takıntı yaptım 3. Çocuğum bebek konusunda tecrübesiz değilim ama diğer cocuklarda böyle bişey yasamadim

Aç olmasın? Sütün azalmıştır belki doymuyordur

emzik yerine parmagini emsin.
insan oglu yüzyillardir ürüyor- parmak emmek sandiginiz kadar zararli olsa biz suanda olmazdik.
emzik daha zararli.

Benimde bu günlerde ki tek derdim bu kızım 2.5 yaşında hala emiyor bırakmadı, bende başlarda emzikten daha iyi desemde öle degil işte (sonucta emzik kayboldu dersin bi kac gün aglar alısır ama parmaktan nasil ayırabilirsin ki)
Dediginiz gibi ön disleri hafif önde emmeden kaynaklı
Ben bugün aktardan sabır taşı alıcam, siyah renk dogal biseymis onu sürdügünde bırakan cok olmus deniyecem bakalım

Bende bunun ileriki yaslara kadar devam etmesinden korkuyorum emzikten vazgecirmek kolay ama parmak emmek benim istememle Beni bırakılacak bisey degil malesef

Bosuna endise etmeyin benim oglum da o aylarda parmak emmeye basladi eli surekli agzindaydi. Disleri kasiniyor ondan yapiyorlar suan 2bucuk yasinda ne zaman birakti hatirlamiyorum ama uzun zaman oldu kasinti bitince birakti sanirim. hic engellemedim kendi kendine birakti. Lutfen eline aci falan surmeyin daha cok küçük

Benımkı de dogustan beri emiyor.ve suan 3 yasını tamamladı.bırakmıyor bir türlü.çok yoruldum bu sorundan artık.gece bıle ağzında 1 sanıye cıkarmıyo

Ayni sorunu yaşayan bir cok kişi var anladığım kadarıyla şimdilik yapacak bisey yok sanırım kendi haline bırakıcaz

Bebeklerin oral dönem denilen bir dönemi var. 2-2,5aylıkken elle başlıyorlar. Sonra ayaklara geçiyorlar. Bu aylarda bebekler her şeyi ağızlarına götürürler çünkü sadece ağız yoluyla keşfedebiliyorlar. Bebeğiniz şu an ellerini tanıyor. Bir süre böyle devam edecektir. Bu onun doğal döngüsü. Engellerseniz alışkanlık haline gelebilir. O sebeple çok takılmayın derim. Benim bebrğim 3,5aylık eldwn çıktık battaniye kemiriyor artık. Bence çok tatlılar ya. Şapır şupur emiyor eşek. Benim bile emesim geliyor, 😂

X