bebegim normalinden buyukmus :(

bayan_66

Guru
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2008
207
10
bebegim 23 haftalik ve 3gunlukken 3uncu ultrasona girdim ve bebek cok buyuk dedi bana doktor sebebini sordum diebeti hastaligindan olabilir dedi ama ben diebetik degilimki (turkcesi seker hastaligi sanirim ) ve hamileligim surecine hic tatli yiyemedim cunku tiksindim... ama bebegim 700gram aceba neden buyuk yada normalmidir? bence kilosu normal haftaligina gore insallah doktorlar abartiyorlardir.. genetik olabilirmi aceba cunku esimin tarafi uzun ve iri yari benim gibi ufak tekef pek yok ailesinde :S

fikirlerinizi bekliyorum arkadaslar

test yapmadılarmı cınsıyetı ne?

Erkek insallah .. persembe gunu test yapacaklar insallah ... aslinda 12 haftalikken test yaptilar hic birsey cikmadi yani hersey normal cikti hatta demirim bile normal cikti ki bende demir dusuklugu vardi...

Gebelik diabetin vardır, şeker yemen ya da yememenle alakası yok bunun olmasının. Burada 24. haftada kanda şeker yüklemesi yapıp bakıyorlar, varsa diyet veriyorlar.

bende şuan 18 inci haftamdayım 16 .haftamda doktorum bana bebek iki hafta önde dedi 240 gr demişti yani benim bebeğimde büyükmüş bunun sağlık açısından bir sakıncası olmadığını söyledi ben şeker testi yaptırmadım henüz bakalım ne çıkcak benim bebeğimde erkek.kafana takma yani büyük olmasını tontiş olurlar işte :)

canım bana da iri bebek diyolardı. kaç kere açlık ve tokluk şekerime bakıldı ama bişey çıkmadı. halbuki ben deli gibi tatlı yiyodum son aylarımda. bebeğim 4,5 kilo doğdu ve saglıklı cok sukur. ben uzun boylu iri bir bayanım. eşim de uzun. genetik yani. senin de oyledır merak etme.

kızlar benim bebeişde erkek ve gelişimi önde gidiyo dedi doktor.ama bende şeker çıktı.diyet yapıyorum.29 haftalığım.4 aydan beri diyet yapıyorum.takmayın kızlar.küğçük olmasında.o sakıncalı.tombiş bebe olsun.büyüdükçe normale dönüyorlar.

he bide eşim iri.genetikle çok alakası var kızlar..baksana hepimizin ya eşi iri ya kendi..sağlıklı olsunlarda gerisi gelir..

canım bencede hamilelik şekerin olabilir ondan büyük çıkabilir gebelik.org diye bir site var orada haftalara göre bebek için tahmini kilolar yazıyor bir bak istersen

Bencede genetikle çok alakası var ... Benim kızımda iri bi bebek dedi doktorumuz... 16.haftamızda 15cm ve 240 gr dı.... Babası gibi :))))

benimkinede 20 haftalikken biraz fazla buyumus dedi ama sorun oldugunu soylemedi sagliklimi dedim iyi merak etme dedi pazartesi gorucem insallah o zaman bi sorum bakalim nasilmis....eger irsi biseyse bizimki haydi haydi iri olucak demekdir kaydirigubbakcemile3 cunku ikimizinde massalahi var kaydirigubbakcemile3

Benim bücürüm 21 haftalık iken kilo olarak 23 hafta ile uyumluydu iri bebk dedi doktorum hatta korkuttu bile Allah'ım iki kez şeker yüklemesi yapıldı çıkmadı şekerim falan diyet vermeye çalıştı yapmadım diet falan bi doktorun dediğini öbür doktorun dediği tutmuyor kızlar takılmayın ya... Ben artık kaale almıyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…