Bebegim kendi yemiyor

Tamam sizinki 1 yas problemi :) damak tadi geliştiği icin artik yemek seciyor, hayirli olsun yemek yedirme stresiniz baslamis :)
hic bitmemistii ki zaten zor yiyen bir bebek mama arasi meme istiyordu tam istahi acildi derken 1 yas problemimi cikti ne yedircem diye 1 gun onceden basliyordum duusunmeye 1 hafta once baslarim arttik pekmez bal v.s. tatliylada kanmiyor ki ben olsam kanar yerdim

Normal olabilir ya ben 8. Ayından beri blw yaptım o zamanlar hem iştahı iyiydi hem de eliyle yiyordu her şeyi. 1 yaşına yeni girdi artık eliyle yemek istemiyor bazen de iştahsız. Çatal kaşık tutmak istiyor, kendi küçük çatal kaşığı var mesela yoğurt gibi dökülmeyecek şeyleri kaşığa biraz koyup taneli şeyleri de çatala batırıp eline veriyorum o şekilde yiyor şu an. Bazen eliyle bazen çatalla bazen hiç yemek istemiyor her şeyi aşağı atıyor,ben hiç zorlamıyorum aç da kalkıyor çoğu zaman.

Bu sabah ve dün omlet yedi, çok uzun zamandır yumurtayı reddediyordu. Çatala batırıp batırıp verdim öyle yedi ama bir yumurtayı bitiremedi yine de hani bu kadar yiyince bile oo çok yedi diye mutlu oldum bazen bir lokma yemeden kalktığı da oluyor çünkü. Sürekli değişiyor bir gün yiyor bir gün yemiyor sevdiği şeyleri bile 2-3 kaşıktan sonra istemiyor, zamanla düzene gireceğine inanıyorum.

Bal yedirmeyin zaten ilk 2 yas bal yasak, gerci biliyorsunuzdur.

Daha 18 ay sonrasi başlayan 2 yas krizi var :) sonra 3 yas ...

Aynen bizimkide birgun cok guzel yiyor birgun yemiyor yumurtayi bazen muhallebi olarak veriyorum ondada 3-4 cay kasigi ancak yiyor peynirli bazen seviyor

Ya farkli gorusler var bu konuda sanirim, bazi doktor 2 yas diyor, bazisi 1 yas diyor. Ben riske girmemek icin vermemistim.
Ben basladim oksurugude olunca kesmesi icin veriyorum artik bizim doktorumuz mesela rafatan yumurtayida verebilecegimi soyledi genelde tam pismis verin diyorlar sanirim

Sade yumurtta yemiyor dimi bizimki oguruyor direk et turude hic yediremiyorum sebze meyve seviyor bir tek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…